Coś wyje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Coś wyje

Post autor: Julek » ndz mar 13, 2011 18:21

Witam wszystkich.
Sprawa dotyczy MK IV z silnikiem ALH, mianowicie od pewnego czasu gdy puszczam gaz ( hamuję silnikiem ) to na każdym biegu i tylko w zakresie obrotów 1900-2100 słychać wycie jakby zacierało się jakieś łożysko chyba z lewej strony (od kierowcy). Jeżeli hamuję silnikiem np. z 2700 tys obrotów i obroty maleją do 2000 i niżej jest cicho. Czyli muszę rozpocząć hamowanie najlepiej przy 2000 tyś i wtedy oprócz ww wycia czuć nawet bardzo delikatne drgania na kierownicy. Czy ktoś miał może do czynienia z takimi dziwnymi objawami. Dodam jaszcze że nie mam najmniejszych problemów z biegami oraz ze sprzęgłem.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Coś wyje

Post autor: Haki » ndz mar 13, 2011 22:37

Hmmm jeśli to łożysko od strony kierowcy jak piszesz = to może to łożysko koła tak szumi ( wyje ) - jak jedziesz po łuku np to też tak jest ?

Łatwo sprawdzić - autko podnieść i obracać kołem - jak łożysko do wymiany - to będzie charakterystyczny szum ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

tobi1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 15:15
Lokalizacja: sanok

Re: Coś wyje

Post autor: tobi1111 » pn mar 14, 2011 00:03

może przegub wewnętrzny ?



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Coś wyje

Post autor: Julek » pn mar 14, 2011 00:21

Łożysko raczej odpada (sprawdzone) bo jak pisałem odgłos pojawia się tylko przy pewnych prędkościach obrotowych i tylko przy hamowaniu silnikiem więc może jest to uwarunkowane obciążeniem pewnego elementu układu napędowego- tylko którego. Przegub wewnętrzny... hmm też się nad tym zastanawiałem ale czy jest możliwe aby wydawał dźwięk (wycie) tylko przy hamowaniu silnikiem? A może skrzynia?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Coś wyje

Post autor: Haki » pn mar 14, 2011 20:52

Chyba najszybciej do tego dojdziesz jak wjedziesz na podnośnik - łapowy.
1 osoba będzie hamować silnikiem a 2 nasłuchiwać pod autem ... tylko osłony zdemontuj ... :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości