dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: bacus0086 » pn mar 07, 2011 20:47

Hej Koledzy :(

Mam problem z moim 1,6 golfikiem II ....
Mianowicie ostatnio wsiadam przekrecam zaplon i slysze dziwne buczenie z pod maski, przekrecam kluczyk odpala normalnie ale to buczenie nie daje mi spokoju. Podnioslem wiec maske pzekrecilem zaplon i na zakreconym zaplonie glos buczenia (cos jakby bylo mega duże spięcie) nie ustaje, natomiast gdy wylacze zaplon buczy z 5 sekund i przestaje calkiem...
Ściągnołem wiec obudowe filtra powietrza i dobralem sie do przepustnicy, po chwili znalazlem juz rzecz kora wydaje dźwieki tego spiecia... jest to okrągla WALCOWATA czesc o srednicy okolo 3-4cm po lewej stronie przy przepustnicy. Podpiete są do tego silniczka dwa kabelki... gdy odepne wtyczke po przekreceniu zaplony nie slychac zadnego "buczenia/Spięcia" ale auto też nie odpala..
Wyciagnolem wiec ten silniczek ktory jak potem zauwazylem reguluje czy też odpowiada chyba za otwarcie przepustnicy bo srodek ktory sie kreci od tego silniczka jet wczepiony do takiej zapadki ktora otwiera i zamyka przepustnice... gdy trzymalem go w rece i przekrecilem zaplon normalnie wszystko chodzi ALE CALY CZAS BUCZY!!!! wczesniej tego wogole nie bylo i nie bylo zadnego dźwieku po przekreceniu zaplonu teraz jak przekrece zaplon to tak dlugo jak jest on wlaczony tak dlugo tez jest ten denerwujacy dźwiek!!!!


POMOCY CO TO JEST WOGOLE ZA CZĘŚĆ I JAK MOGE TO NAPRAWIĆ?? ile ewentualnie kosztuje taki silniczek?

POZDRAWIAM i licze na szybka odpowiedź :(



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: Haki » wt mar 08, 2011 00:12

Przypadkiem nie jest to potencjometr przepustnicy :chytry:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: -=ren=- » śr mar 09, 2011 07:19

bacus0086, czy oprócz tego dźwięku który Cię niepokoi auto zaczęło niedomagać w jakiś sposób?? czy odczułeś problem z zapalaniem, problem ze spalaniem, jakieś nierówne obroty lub brak biegu jałowego??


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: -=ren=- » śr mar 09, 2011 07:20

popatrz troszkę w necie na temat tego gaźnika. A tymczasem powiedz czy to taki jak na tych zdjęciach?? http://www.gaznik.pl/opis_pierburg_28-30_2ee.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

Re: dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOC

Post autor: bacus0086 » śr mar 09, 2011 20:37

Tak to dokladnie taki gaźnik a takie dźwieki wydaje ten silniczek ktory zaznaczyłem czerwonym kolkiem... Zmian zadnych nie ma! spalanie takie samo, odpala bez problemu, obroty sa tylko troche wysokie bo okolo 1-1,1tys RPM a czasami potrafi sie (chyba ta czesc) zawiesić i mam 2tysiace obrotow np jak stane na światłach....Wiec co to mzoe być jak to fachowo sie nazywa i czy po wymianie tego na nowe problem ustanie? czy jest to cos co szkodzi silnikowi czy mozna tak jeżdzić?


Obrazek



lukaszz1231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 02:14
Lokalizacja: Kraków

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: lukaszz1231 » śr mar 09, 2011 22:52

Nazywa się to nastawnik przesłony wstępnej i odpowiada za ssanie-steruje tą klapką u góry gaźnika. Obroty waśnie dzięki temu urządzeniu po uruchomieniu silnika wynoszą około 1000-1100. Po rozgrzaniu powinny spaść do ok. 900 +/- 20. Ma brzęczeć na pewno tylko nie wiem w jaki sposób czy głośno czy cicho, długo czy krótko, cały czas czy przez chwilę, bo u mnie był uwalony od początku i nigdy nie słyszałem wydawanych przez niego dźwięków. A jeśli chodzi o zawieszanie się obrotów to najprawdopodobniej wina nastawnika przepustnicy czyli tego białego wielkiego po drugiej stronie gaźnika z wysuwanym trzpieniem. Może też być za to odpowiedzialny potencjometr przepustnicy czyli to na 3 piny pod nastawnikiem w czerwonym kółku. Wszystko o tym jest na forum-wiem, bo sam czytałem o tym gaźniku prawie wszystko co tu ludzie pisali :-)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: Johnatan » czw mar 10, 2011 00:20

Tak. to ma brzęczeć. Tzn sam silniczek nie, silncizek wibruje delikatnie i te wibracje przenosza sie na przepustnice wstępną i ona tak hałasuje. Wszystko jest ok. Macz czasami 2tyś obr? Zawiesza sie potencjometr. To coś białego pod tym co zaznaczyłeś na 3 piny. Weź to utop w płynie to czyszczenia potencjometrów lub wymień. Pozdro.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: bacus0086 » czw mar 10, 2011 00:22

Hmmm dzieki stary ;) masz moze jakiegoś linka z takim tematem o podobnym problemie? ;) POZDRO!!!! :pub:



Awatar użytkownika
bacus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 21, 2008 16:10
Lokalizacja: śląsk

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: bacus0086 » czw mar 10, 2011 00:32

Dzieki Jonhantan :kwiat: hyhy :P


Lecą pochwały chlopaki ;)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: Johnatan » czw mar 10, 2011 00:42

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=371782" onclick="window.open(this.href);return false;


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

lukaszz1231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 02:14
Lokalizacja: Kraków

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: lukaszz1231 » wt kwie 12, 2011 13:00

Witam. Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Kupiłem nastawnik przesłony wstępnej i nie wiem jak go podłączyć. U mnie był uwalony od początku i nie było do niego wtyczki. ssanie było przerobione na ręczne. I teraz tak: znalazłem dwa wolne kabelki wychodzące z wiązki od kompa, a dokładnie są w oplocie razem z kabelkami do potencjometru. Jeden jest biały a drugi czarno-brązowy. I mam takie pytanie: czy to te dwa kabelki a jeśli tak, to który do którego pinu w nastawniku przesłony mam podłączyć? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: Johnatan » pn kwie 18, 2011 23:54

Obrazek

powinno być wszystko jasne :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

lukaszz1231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 02:14
Lokalizacja: Kraków

dziwne dźwieki silniczka sterującego pzrepustnica? POMOCY!!!

Post autor: lukaszz1231 » wt kwie 19, 2011 18:44

Dzięki:) już sobie poradziłem z pomocą kolegi avisek. Ale schemacik się może przydać także wielkie dzięki. A kabelki mają być tak: biały i brązowo-czarny wychodzące z tej samej osłony co przewody do potencjometru przepustnicy. Biały od strony grilla, ciemny od strony ściany grodziowej (zakładając, że nastawnik dobrze zamontowany na gaźniku).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości