Silnik gaśnie, nowy czujnik Halla padł ponownie.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Silnik gaśnie, nowy czujnik Halla padł ponownie.

Post autor: Andi » pt mar 04, 2011 08:31

Witam :bigok:

Mam taki problem, bez wcześniejszych objaw silnik zgasł podczas jazdy i nie odpalał. Okazało się że winny jest czujnik halla, wymieniliśmy go i auto odpalało normalnie dopóki silnik się nie zagrzał. Po nagrzaniu silnika zgasiłem go i po 2 min silnik znów nie odpala i znów wychodzi na to że nowo kupiony czujnik halla siadł. Może to tylko felerny czujnik ale jeśli nie to może być jakaś inna przyczyna że pada czujnik halla? Cewka ma jakiś wpływ na niego?
Za każdą podpowiedz będe bardzo wdzięczny :pub:


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik gaśnie, nowy czujnik Halla padł ponownie.

Post autor: Paweł Marek » pt mar 04, 2011 14:00

wydając kupę kasy czyli ponad 150 zeta na czujnik halla trzeba najpierw sprawdzić stary, Vagiem, chociaż diodą - opisy na forum. Jak kupiłeś taniochę z allegro to mógł paść faktycznie. Na chwilę obecną tak w ślepo to możesz podmienić cewkę choćby na próbę z dowolnego VW czy seata z tych lat. Jesli nie pomoże najpierw diagnoza jak napisałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Silnik gaśnie, nowy czujnik Halla padł ponownie.

Post autor: Andi » pt mar 04, 2011 22:52

Paweł Marek pisze:wydając kupę kasy czyli ponad 150 zeta na czujnik halla trzeba najpierw sprawdzić stary, Vagiem, chociaż diodą
sprawdziłem i był walnięty, zaraz po włożeniu nowego auto odpaliło i zachowywało się normalnie, dopóki nie nagrzał sie silnik, zgasiłem samochód i już ponownie nie odpalił.
Paweł Marek pisze:Jak kupiłeś taniochę z allegro to mógł paść faktycznie.
Kupiłem Boscha w sklepie.
Paweł Marek pisze:Na chwilę obecną tak w ślepo to możesz podmienić cewkę choćby na próbę z dowolnego VW czy seata z tych lat. Jesli nie pomoże najpierw diagnoza jak napisałem.
Kupiłem nową cewkę bo stara i tak miała już obudowę popękaną. Tak jak piszesz musze podpiąć go do VAG'a bo mnoże to być wina elektroniki że przepala mi czujnik. Pluję się w brode że podczas wymiany czujnika nie zresetowałem kompa, może jakieś błędy mu zostały.
Jak będe coś wiedział więcej dam znać.


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik gaśnie, nowy czujnik Halla padł ponownie.

Post autor: Paweł Marek » pt mar 04, 2011 23:52

czujnik się tak łatwo nie przepali ale zmierz napięcie z alternatora na wszelki wypadek może regulator padł


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Silnik gaśnie, nowy czujnik Halla padł ponownie.

Post autor: Andi » pn mar 07, 2011 18:41

Paweł Marek pisze:czujnik się tak łatwo nie przepali ale zmierz napięcie z alternatora na wszelki wypadek może regulator padł
gdyby coś było nie tak to wpierw pewnie poszły by żarówki.

Przypomniało mi się w miedzyczasie że brzęczek od zapalonych swiateł w ten sam dzień buczał gdy otwarłem drzwi a swiatła były wylączone. Nie wiem o czym to może świadczyc.


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości