Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

satanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 13:48

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: satanus » wt lut 08, 2011 15:29

Witam. Poszukuję pokrywy zaworów wraz z wałkami i kołami rozrządu do auta
VW Golf IV 2001r z silnikiem benzynowym 1,6 16V oznaczenie silnika to AZD numer pokrywy: 036103475 AG

dodaję fotografię przedmiotu którego poszukuję:

Obrazek

Chciałem także zapytać czy mógłbym do swojego silnika ewentualnie zainstalować pokrywę z walkami i kołami rozrządu z silnika o pojemności 1,4 16V ??? czy taka konfiguracja będzie współdziałała i czy silnik będzie normalnie pracować ??? oraz co stanie się z głowicą gdy jeden z dwóch wałków rozrządu stanie dęba a wał wyrwie kilka ząbków w pasku :D pogną się zawory ???


Jeśli ktoś może pomóc będę naprawdę wdzięczny.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: Rafał 21 » wt lut 08, 2011 16:06

satanus pisze:1,6 16V oznaczenie silnika to AZD
Tu masz wszystko co potrzebujesz http://xarchiwum.pl/vw-golf-iv-azd-1-6- ... 03362.html" onclick="window.open(this.href);return false;
satanus pisze:oraz co stanie się z głowicą gdy jeden z dwóch wałków rozrządu stanie dęba a wał wyrwie kilka ząbków w pasku :D pogną się zaw
Są silniki bezkolizyjne np 8V ale w twoim przypadku 16v może porozwalać wszystko :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

satanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 13:48

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: satanus » wt lut 08, 2011 16:44

Cholera mam pecha dzwoniłem i właśnie wczoraj sprzedano :-( może ktoś jeszcze coś poradzi ???



satanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 13:48

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: satanus » czw lut 10, 2011 10:33

Ciągle szukam :banghead:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: Rafał 21 » czw lut 10, 2011 15:55

satanus pisze:Ciągle szukam
Zadzwoń tu może jeszcze ma tel. 888 277 932


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

satanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 13:48

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: satanus » czw lut 10, 2011 20:17

sądzicie że warto to kupić ???
http://allegro.pl/golf-iv-1-6-16v-pokry ... 45698.html" onclick="window.open(this.href);return false;
oglądałem to jakiś czas temu i troszkę stan wizualny wydał mi się :ass: w każdym razie może bardziej opłacało by się jednak kupić silnik i przełożyć części do swojego a resztę sprzedać - gość chce 500zł i niema kół rozrządu - to kolejne 70zł co sądzicie ???



satanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 13:48

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: satanus » pt lut 25, 2011 14:14

W dalszym ciągu poszukuję czegoś sensownego cholera autko wciąż stoi :rozpacz:



satanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 13:48

Pokrywa Zaworów "klawiatura"

Post autor: satanus » śr mar 16, 2011 15:55

Ostatecznie udało mi się kupić części za moim zdaniem bardzo dobrą cenę :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=14 ... s%C5%82any" onclick="window.open(this.href);return false;.

silnik jest już prawie złożony, rozrząd ustawiony wałem można kręcić nic nie blokuje więc mimo iż nie wymieniałem głowicy tylko pokrywę z wałkami sądzę że będzie pykać. Zastanawia mnie tylko dlaczego zatarł się wałek rozrządu ??? olej zawsze był w miarę pilnowany, nigdy nie zdarzyło mi się aby świeciła kontrolka ciśnienia oleju, faktem jest że przejechałem ok 1000 km więcej na filtrze oleju bez jego, lecz żadnych 'śmieci' w oleju nie widziałem zwłaszcza że do niedawna borykałem się z uszczelniaczem na wale i zmuszało mnie to do ciągłego uzupełniania oleju, jutro wymienię olej oraz filtr ponadto rozbiorę zatartą klawiaturę może to pozwoli mi znaleźć odpowiedź. A Wy co sadzicie ??? co mogłoby być przyczyną zatarcia wałka rozrządu ???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości