wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemek_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 12:18

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: przemek_23 » ndz sty 23, 2011 20:19

Witam!!
mam golfika III i ciagly problem z zamkami. moze znajdzie sie ktos z dobrym pomyslem:) przed zima nie myje samochodu aby nie dostala sie tam woda ale nic nie pomaga tak jak i odmrazacze i inne specyfiki. ktos podrzucil pomysl zeby wstrzyknac plyn hamulcowy co spowoduje ze przez cala zime nie zamarznie, oczywiscie to byla prawda ale sprawdzalo sie tylko na jakies 3 tyg no trzeba uwarzac na lakier wiec szalu nie ma. jakies pomysly??



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: Maślak » ndz sty 23, 2011 20:28

ja po zakupie zapsikałem białym smarem w spreyu z rurką i jeszcze po tym ze 2 razy tak samo i drugą zime mam spokój.



przemek_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 12:18

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: przemek_23 » ndz sty 23, 2011 20:35

no musze chyba sprobowac bo ja to juz takie przezycia mialem z nim ze az sie odechciewalo:) raz go odpalilem bo nie jezdzilem nim dluzszy czas wiec profilaktycznie odpalam i odziwo udalo mi sie go w niedlugim czasie otworzyc ale odpalilem go zamknalem drzwi wrocilem po parunastu minutach i zamki byly zamkniete i zamarzniete:) szczescie ze bylem w domu i mialem kluczyk zapasowy bo inaczej szyba by poleciala.



przemek_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 12:18

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: przemek_23 » ndz sty 23, 2011 20:36

generalnie problem polega na tym ze jak juz sie go otworzy bolce sa w gorze wszystkie a drzwi nadal zamkniete.



Awatar użytkownika
mlodyyx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:00
Lokalizacja: Polkowice

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: mlodyyx » ndz sty 23, 2011 22:26

ja tej zimy nasmarowałem uszczelki + zakmki wazeliną techniczną... pierwsza zima gdzie nie mam problemów z rana z otwarciem drzwi .. bardzo polecam !
wd40 nie polecam kiedys wypsikalem i w nocy mroz i to zamarzlo ! wrrrrr dobrze ze tylko z jednej strony psikłem !



przemek_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 12:18

Re: wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: przemek_23 » ndz sty 23, 2011 22:43

mlodyyx pisze:ja tej zimy nasmarowałem uszczelki + zakmki wazeliną techniczną... pierwsza zima gdzie nie mam problemów z rana z otwarciem drzwi .. bardzo polecam !
wd40 nie polecam kiedys wypsikalem i w nocy mroz i to zamarzlo ! wrrrrr dobrze ze tylko z jednej strony psikłem !
jak juz wczesniej pisalem to jak nawet zamki mi sie niby otworza kidy bolce w kabinie sa na gorze czyli drzwi powinny byc otwarte one nadal sa zamkniete i tu nie chodzi o uszczelki bo klamka jest luzna tak jakby drzwi nadal nie byly otwarte jedyna opcja wejscia to przez tylne drzwi bo przednie nadal sa zamkniete. wystarczy mu jakies 30 min pracy i wlaczane ogrzewanie i drzwi dzialaja normalnie. jaka jest tego przyczyna??



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: macbu » wt sty 25, 2011 11:17

ja 5 lat mialem z tym problem... ale poprostu wyregulowałem naciag klamek zeby brały już on samego początku po otwarciu drzi przy zamku jaest plastkowa okrągla zaślepka i tam wyregułem... ... 2 lata bez problemów... przynajmniej z zewnatrz... od srodka to jak juz auto sie nagrzeje to nie ma z tym problemu...


Macbu

przemek_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 12:18

Re: wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: przemek_23 » wt sty 25, 2011 15:01

macbu pisze:ja 5 lat mialem z tym problem... ale poprostu wyregulowałem naciag klamek zeby brały już on samego początku po otwarciu drzi przy zamku jaest plastkowa okrągla zaślepka i tam wyregułem... ... 2 lata bez problemów... przynajmniej z zewnatrz... od srodka to jak juz auto sie nagrzeje to nie ma z tym problemu...
musze sprobowac to zrobic. taka mala rzecz a wielkie problemy stwarza bo przeciesz nie wyjde z samochodu i nie pojde gdzies daleko zalatwiac sprawy.



Awatar użytkownika
rhodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 18:43

Re: wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: rhodek » wt sty 25, 2011 16:22

Proponuję zakup środków firmy "NIGRIN"
1.do konserwacji elementów gumowych
2.do konserwacji zamków i zawiasów
Sprawdzone przy minus 17 st.C
Nie mam żadnych problemów z zamkami ,zawiasami i uszczelkami.
Powycieraj uszczelki do suchego i nasmaruj środkiem nr 1.
Środek nr 2 jest to silikon w sprayu.Wydmuchaj wode sprężonym powietrzem tez jest w sprayu :-D


troche materialow o VW Golf IV http://chomikuj.pl/rhodek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Re: wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: gasiorx » wt sty 25, 2011 22:13

rhodek pisze:silikon w sprayu
również polecam, choć stosowałem akurat olej silikonowy po wlaniu pewnej ilośći w zamki nawet ten w klapie bagażnika chodzi idealnie a wcześniej stale zamarznięty gdy po rozgrzaniu tynej szyby wszystko ściekało i zamarzało, pierwsza zima bez problemów :okej:



moadip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 29, 2011 17:34

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: moadip » sob sty 29, 2011 18:39

polecam siliconw spray 25pln w norauto wypsikalem pol puszki na wszystkei zamki i jak reka odjal nawet przy -20st C otwieraja sie jak trzeba.



MrSuse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 22:06
Lokalizacja: Kraków

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: MrSuse » sob sty 29, 2011 20:22

Ja stosuję do zamków uwaga.......................... olej silnikowy (świeży) + wazelina techniczna na uszczelki.

Wsiadanie z rana do autka to czysta przyjemność ;-)



RZT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pn lut 08, 2010 02:44
Lokalizacja: Pionki

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: RZT » sob sty 29, 2011 23:21

ja stosuje zapalniczkę bądz suszarkę po myciu w celu wyseparowania wody z zamka na uszczelki stosuje plak nie ma mowy że zamarznie


[size=85][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4058206#4058206][color=#FF0000]Szczurek Mk3 1,9 TDi GT bys RZT[/color][/url]

[img]http://img704.imageshack.us/img704/9830/kopiazdjcie0110aa.jpg[/img][/size]

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: oldstaszek » ndz sty 30, 2011 21:15

Stosuję te jakimi się zajmuję - jakoś nie chcą zamarzać zamki i nie odrywam drzwi... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości