Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pollak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 12, 2011 18:01

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: Pollak » śr sty 12, 2011 18:15

Witam mam taki problem z moim samochodem jest to golf 3 z '94r. 1,6 benyna katalizator 75Km Prosze o pomoc w tej sprawie.Więc tak samochód zaczoł mi wariować gdy przyszła odwilż i deszcz. Odpala normalnie bez problemu po jakiś dwóch kilometrach szarpie gdy wciskam pedał gazu obroty spadają i gaśnie. Nie chce odpalić dopiero gdy odczekam ok 15 minut odpala i po chwili znów zaczyna szarpać itd.Czekam na odpowiedzi pozdrawiam.



jaca38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:49

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: jaca38 » czw sty 13, 2011 00:46

przypuszczalnie ma wine cewka zapłonowa miałem podobny problem,jeśli nie cewka to przewody lub kopułka,ja zmieniłem cewkę i jest w porządku.



Pollak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 12, 2011 18:01

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: Pollak » czw sty 13, 2011 18:54

Dzięki a czy Sonda może mieć winę w takiej sytuacji??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 20:09

Bardzo wątpliwe ale wykluczyć nie można. Dla wyjaśnienia na próbę odłącz ją: silnik moze być słabszy kopcić ale nie powienien szarpać gdyby ona była winna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Re: Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: nkt29 » czw sty 13, 2011 20:16

jaca38 pisze:przypuszczalnie ma wine cewka zapłonowa miałem podobny problem,jeśli nie cewka to przewody lub kopułka,ja zmieniłem cewkę i jest w porządku.

równie bobrze może być winny czujnik hala. słyszałem już o takich przypadkach.
Zacznij od kopułki i palca(mały koszt). Jeśli to nic nie da spróbuj podmienić cewkę z jakiegoś golfa znajomego(jeśli masz taką opcję),
a potem hala.


Obrazek

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: Vii » czw sty 13, 2011 20:42

Wez po ciemku sobie na spokojnie zobacz na kable na początek, jesli beda w porzadku to wez odepnij kabel z cewki i sprawdz iskre jaka idzie z cewki. W ten sposób mozesz wykluczyć 2ie rzeczy a zarazem dojść do tego co jest bo zostaje jeszcze aparat zapłonowy.. najprawdopodobniej cewka po prostu :bigok:



Pollak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 12, 2011 18:01

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: Pollak » czw sty 13, 2011 23:23

ok dzięki za radę ktoś mi powiedział że może to robić filtr paliwa jak jest zabrudzony czy ma to coś wspólnego??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 23:51

Jest to mozliwe jak paliwo nie dochodzi, z tym że zatkanie filtra paliwa to rzadkość, cześciej pompa siada.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Pollak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 12, 2011 18:01

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: Pollak » sob sty 15, 2011 16:20

Dzięki Wielkie wszystkim a porady znalazłem przyczynę, kabel masy od cewki był przełamany i kopółka z palcem zabrudzona wyczyściłem kabel dorobiłem i śmiga dobrze;)



michaltoja1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 22:08
Lokalizacja: stargard

Problem z vw golf III 1.6 benzyna

Post autor: michaltoja1 » śr sty 19, 2011 13:04

kolego mialem identyczny problem ze swoim MK III wymienione zostalo wszystko zaczynajac od cewki konczac na filtrze paliwa niestety nic to nie pomoglo okazalo sie po jakim czasie gdy dostalem sie do pompy paliwa ktora jest ukryta w zbiorniku paliwa ze przetarte sa przewody paliwowe i przeznie dostaje sie powietrze do ukladu paliwowego nie dzialo sie tak po zalaniu calego baku natomiast kiedy stan paliwa zaczol opadac problemy narastaly sprawdz to napewno pomoze :P pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości