problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siorpp5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:27

problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: siorpp5 » pn gru 13, 2010 22:15

Witam wszystkich . Mam duzy problem, jest zima a moje tylne koła w Golfie sa zblokowane co powoduje ze auto wpada w poslizg jak skrecam na skrzyzowaniach. Czysciłem zaciski ale wydaje mi sie ze problem może być w momęcie zaciągania hamulca recznego. tłoczek wysuwa sie ale najprawdopodobniej nie wraca. linka jest ok . kolejny problem to zapalajaca się czerwona kontrolka od oleju i denerwujace pikanie. czujnik oleju wymieniłem ale nadal pika. pikanie powstaje jak ma kaprys nie ma ustalonych przyczyn albo chwil. stan olejuw silniku jest prawidłowy filtr oleju wymieniony olej nowy. piszcie i radzcie bo nie da sie jezdzic z tm pikaniem.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: italiano_83 » wt gru 14, 2010 02:31

siorpp5 pisze:Czysciłem zaciski ale wydaje mi sie ze problem może być w momęcie zaciągania hamulca recznego. tłoczek wysuwa sie ale najprawdopodobniej nie wraca
A sam mechanizm - dźwignie ręcznego/ przy zacisku - czyściłeś może on się przycina.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: Jazz_Blue » wt gru 14, 2010 03:50

siorpp5 pisze:Mam duzy problem, jest zima a moje tylne koła w Golfie sa zblokowane co powoduje ze auto wpada w poslizg jak skrecam na skrzyzowaniach.
Jesteś wariat, że z zablokowanymi kołami jeździsz, popuszcza po jakimś czasie?
siorpp5 pisze:Czysciłem zaciski ale wydaje mi sie ze problem może być w momęcie zaciągania hamulca recznego. tłoczek wysuwa sie ale najprawdopodobniej nie wraca. linka jest ok
W czymś wina musi leżeć i najprawdopodobniej leży w zacisku, rozbierz go jeszcze raz, dobrze przeczyść powymieniaj uszczelki jak będzie jakaś uszkodzona, przesmaruj i powinno pomóc. Tutaj masz opis: :dol:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 77&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Niby nie polecają regeneracji zacisku, od razu wymieniają na używkę np., ale nie masz gwarancji co kupisz, więc jak bym się skusił, z resztą u mnie pomogło.
Jeśli to nie wina zacisku to obejrzyj jeszcze raz linki hamulca ręcznego czy pancerz nie jest nigdzie przetarty, bo wtedy jak się woda dostanie i przymarznie to hamulec może się zaciąć...
A teraz do dzieła i daj znać co było :)



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: katerpi » wt gru 14, 2010 09:51

Linka(i) na pierwszy ogień do obadania i wymiany! Koszt 60zyla. Myślenie, że jest "dobra" nie znaczy, że jest dobra. U mnie jak franca złapała tak koniec. Nawet spod bloku nie ruszyłem.
Jak to nie pomoże wtedy zaciski do obczajenia :bigok:



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: zikr6 » wt gru 14, 2010 12:06

Też stawiam na linki



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: cinek2004 » śr gru 15, 2010 13:19

Czesto w MK4 zaciera sie tulejka od recznego w zacisku. Musisz rozebrac, wyczyscic i wlozyc nowe gumki. Powinno pomoc. Jak bedziesz mial rozebrane hamulce zlap za linke od recznego kombinerkami, jedna osoba ciagnie za nia, a druga zaciaga reczny. Sprawdzisz czy chodzi bez zaciec.



siorpp5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 13, 2010 18:27

problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: siorpp5 » śr gru 29, 2010 19:57

rozebralem przeczyscilem i same zaciski sa ok bo pracuja wciskajac hamulec nozny wiec problem tkwi w linkach jak tylko wymienie to napisze czy dziala. pozdrawiam i dzieki



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: cinek2004 » śr gru 29, 2010 20:14

nie jest latwo wyciagnac stare linki z metalowych rurek. Musisz uzbroic sie w wiele cierpliwosci.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: problem z tylnim hamulcem 1,6 zaciski

Post autor: katerpi » czw gru 30, 2010 20:35

cinek2004 pisze:nie jest latwo wyciagnac stare linki z metalowych rurek. Musisz uzbroic sie w wiele cierpliwosci.
Albo pomyśleć :hmm:

Opalarka i po 30sek obie wyciągnięte.

BTW. tylko wyciąg wszystko z auta :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości