Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: GRIZLI » wt lis 30, 2010 06:48

Cześć
Wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Otóż zamarzły oba zamki w przednich drzwiach. Centralny z pilota działa, tak samo mogę otworzyć i zamknąć samochód kluczykiem. Rygielki w drzwiach podczas otw/zam normalnie podnoszą się i opadają. Jednak klamki w przednich drzwiach zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, chodzą bez oporu, jakby samochód był ciągle zamknięty. Wsiadałem tylnymi, innego wyjścia nie było. Po przejechaniu 40km i nagrzaniu wnętrza, drzwi przednie znów można było otwierać klamkami. Jednak gdy samochód wystygł, po kilku godzinach na mrozie, problem znów powrócił.
Ktoś może poradzić, gdzie szukać przyczyny zamarzania oraz jak to usunąć aby nie powtarzało się?


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: agrala » wt lis 30, 2010 07:26

Z Twojego opisu wydaje mi sie ze nie zamarzly Ci zamki tylko drzwi przymarzly sie do uszczelki.
Proponuje zaopatrzyc sie w silikon w sprawju i przetrzec nim uszczelki



lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: lukasz17 » wt lis 30, 2010 16:20

a mi sie wydaje z ezamki pozamarzaly mialem tak tametj zimy czasmi otworzyly sie ale zamknac nie moglem i bylo wlasnie trzeba nagrzac zeby sie zamknely.... ja grzalem farelka w zamki w drzwi bo w nich musi byc wilgoc mi przymarza


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Pawello747
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lis 10, 2010 21:22

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: Pawello747 » wt lis 30, 2010 16:26

Mi tez sie zdaje ze to zammki... ja czoraj do zamka nie moglem wlozyc kluczyka :p tak mi pozamarzalo wszystko heh :P no ale psiknolem do srodka wd40 i jakos dziala... dzis nie jezdzilem ale podejrzewam ze tez zamarzly...


...przepisy to podstawa :D

lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: lukasz17 » wt lis 30, 2010 16:32

dokaldnie ja dzsiaj chuchalem zeby wlozyc kluczyk:D tez musze psiknac we wkladki wd40 moze pomoze...


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: KiLLerXX » śr gru 01, 2010 00:06

jedno powiem, nie radze używać wszelkich odmrażaczy do zamków bo wymywają smar, juz lepiej wcelu rozmrożenia wspiknąć wd 40


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: Shmatan » śr gru 01, 2010 10:51

pupa

Wd-40 w zamki to bezsens, to wpłukuje smar prawie tak dobrze jak odmrażacze. Najlepiej walnąc właśnie odmrażacz (jeżeli coś już zamarznie) lub delikatnie podmuchać opalarką (ostrzegam - można uszkodzić lakier), a potem zakonserwować dobrze smarem maszynowym lub nawet silikonowym



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: jhosef » śr gru 01, 2010 12:55

Zamarza zamek ryglujący. Na forum było opisywane. W zeszłym roku miałem ten problem. Na razie odpukać ale nie mam. Można próbować psikać jakimś smarem w spreju (nie WD-40, bo to jest odrdzewiacz ze smarem penetrującym a nie smar) Po otwarciu drzwi nad zamkiem zobaczysz kapselek plastikowy. Tam musisz psikać. Najpewniejsze i tak jest wyjęcie zamka, przeczyszczenie benzyną i nasmarowanie na nowo. To jest wada mk3, woda ściekająca do drzwi może dostawać się na zamek i powoduje jego przymarzanie.



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: Djpawssio » śr gru 01, 2010 14:38

Ja na uszczelki dałem wazelinę i jest git :)



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: T.O.B.I. » śr gru 01, 2010 15:46

na rozmrożenie samej wkładki zamka to strzykawka z igłą (grubą) w niej olej przekładniowy i zapalniczka :), moim zdaniem nie mycie auta myjkami ciśnieniowymi w zimie też pomoże na zamarznięte drzwi i zamki, tak jak jhosef pisze zamarzają zamki ale nie jest to ich wada, w poprzednią zimę nie myłem samochodu przy mrozach i ani razu nie zamarzły zamki a nawet najlepiej przesmarowane po myciu myjka zamarzną jak pod ciśnieniem w każda szczelinę dostanie się woda :)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: Gawior » śr gru 01, 2010 15:55

Masz podobnie tak jak w Peugeocie, tylko że ja nie mogę zamknąć drzwi ( zamki się nie zatrzaskują ) i muszę ręką trzymać drzwi puki się chociaż trochę nie zagrzeje, wtedy zaczynają załapywać.
Przyczyna leży w smarze w zamkach, który w połączeniu z kurzem, brudem który dostał się tam w lato jest bardzo gęsty w ujemnej temperaturze.
Miałem w poniedziałek wykręcić zamek z drzwi, wyczyścić go ( moczenie/mycie w benzynie ekstrakcyjnej ) i porządnie przesmarować smarem silikonowym w sprayu ( zamek nie jest obciążony np. jak łożysko że musi mieć smar ), ale bratu nawaliło auto ( aku mu padły, 2 szt. w Transicie są ), a drugie ma u mechanika i pożyczyłem mu Peugeota.
Jak znajomy szybo załatwi 2 nowe aku to może w sobotę wezmę się za te zamki, bo to jest bardzo wkur #^$@~! jak drzwi nie da się zamknąć, a trzeba auto zostawić pod sklepem, pracą, czy nawet domem.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: KiLLerXX » czw gru 02, 2010 16:39

Shmatan pisze:Wd-40 w zamki to bezsens, to wpłukuje smar prawie tak dobrze jak odmrażacze.
jhosef pisze:Można próbować psikać jakimś smarem w spreju

przeciez na wd40 pisze wyraznie ze nadaje sie do smarowania zamków. Jesli nie wd 40 to jaki inny smar w spraju k2 007??
Prosze o nazwe:)
Shmatan pisze:delikatnie podmuchać opalarką
oczywiście zawsze noszę w kieszeni kurtki opalarke oraz przenośną elektrownie :P


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: Gawior » czw gru 02, 2010 17:14

Do zamków nadaje się smar silikonowy w sprayu


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

dereza
Bandyta
Bandyta
Posty: 112
Rejestracja: śr lis 04, 2009 15:09
Lokalizacja: Zwoleń

Porada w rozmrożeniu zamków w drzwiach

Post autor: dereza » czw gru 02, 2010 17:51

do zamków-odmrażacz do zamków koszt 4zł ja używam k2 gerwazy i jest bardzo dobry
co do uszczelek to silikon w spreyu i po sprawie koszt 9zl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości