Wycie w silniku

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » czw paź 14, 2010 21:24

Witam mam takie jedno szybkie pytanko ponieważ coś mi zaczęło dziwnie wyć w silniku odgłos taki jakby coś się zacierało na wolnych obrotach wprawie tego nie słychać ale na wyższych już tak czy to morze być panewka w silniku.
PozdraVWiam



tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: tomesko » czw paź 14, 2010 21:38

Panewka raczej nie bo było by słuchać stuki przy do dawaniu gazu. Może łożysko pompy wspomagania lub alternatora.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » czw paź 14, 2010 23:12

Przed chwilka wróciłem z garażu :) faktycznie na 100% rolka napinacza paska klinowego jest do wymiany i papa od wspomagania też dość głośno pracuje sprawdzałem to metodą na listewkę i słuch a potem zdjąłem pasek klinowy no i szok jaka cisza nic nie wyje :) za uwarzyłem też że na pasku jest delikatne nacięcie taki jakby trochę poszarpany a wymieniany był 15tyś km temu razem z rozrządem ale możliwe że to przez to że mi się niechcący listewka z pompy ześlizgnęła i przytarła się o pasek i koło pasowe :grrr: dobrze że rozrząd osłonięty.
PozdraVWiam tomesko, +



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » czw paź 14, 2010 23:15

A jeszcze mam jedno pytanko czy mogę jeszcze tak trochę pojeździć bo muszę do pracy się jakoś dostać a nie mam za bardzo teraz czasu na wymianę zastanawiam się czy jak to łożysko do końca się rozleci to czy nie zablokuje paska i ni uszkodzi wału np



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wycie w silniku

Post autor: Paweł Marek » pt paź 15, 2010 11:17

nie napisałeś typu silnika i czy ma kliamtyzację żeby ci konkretnie podac co się może stać, idzie o to głównie czy na tym samym pasku masz pompę wody, bo jeśli tak to w razie zablokowania nie możesz już jechac dalej, a jeśli nie to możesz póki prądu w akumulatorze starczy (alternator nie bedzie napędzany). Jeśli to silnik załóżmy 1,8 z klima to rolka napinacza z 15 zeta kosztuje, albo mozna samo łożysko w niej zmienić i jeszcze taniej wyjdzie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » pt paź 15, 2010 15:37

Silnik 1.6 AEE bez klimy pompa napędzana przez rozrząd :)



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » sob paź 16, 2010 19:29

Panowie pozwólcie że odświeżę trochę temat mam jeszcze jedno pytanko zauważyłem że koło pasowe pompy wspomagania delikatnie bije nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi jak sprawdzałem czy pompa szumi listewką to mi się ta listewka ześlizgnęła i uderzyła w kręcące się koło pasowe pompy ale bardzo delikatnie bez użycia praktycznie żadnej siły więc nie wydaje mi się żeby mogło się wygiąć czy to bicie delikatne to rzecz normalna czy mogę tak jeździć czy to bicie po przez pasek nie będzie przenosi się na wał z góry dzięki za odp



Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Wycie w silniku

Post autor: arczipat » ndz paź 17, 2010 12:57

Mati44 pisze:delikatnie bije
..to jest normalne, spokojnie możesz jeździć. :grin:



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » ndz paź 17, 2010 14:35

Ale dodatkowo pasek zaczął mi piszczeć kiedyś piszczał tylko po deszczu na zimnym silniku przez chwile a teraz na zimnym piszczy bardzo mocno a potem cichnie ale i tak delikatnie go słychać no chyba że to przez tą rolkę napinacza łożysko jest już wprawie totalnie zatarte :grrr:



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » sob paź 23, 2010 18:38

Wymienił em rolkę napinacza i jest lepiej ale niestety nadal słychać to wycie zauważyłem że pompa wspomagania niestety ma luz na łożysku a przejechałem już tak ok 200km jak myślicie nada się jeszcze do regeneracji bo nowa jest strasznie droga oryginał oczywiście :) wymieniłem z rolką też pasek rolkę założyłem plastikową bo oryginalnie jest metalowa ale jak kupiłem metalową to biła była krzywa i cały napinacz podskakiwał



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wycie w silniku

Post autor: Paweł Marek » sob paź 23, 2010 22:41

opis zmiany łożyska pompy jest w FAQ, u fachowca około stóweczki. Ale rynek jest pełen używek - decycja należy do ciebie, ja bym wymieniał łożysko


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » ndz paź 24, 2010 00:03

też tak myślę tylko boje się że zostały uszkodzone łopatki bo już tak 200km zrobiłem na tym łożysku a ma delikatny ale wyczuwalny luz a kole pompy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wycie w silniku

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 24, 2010 20:55

Mati44, jeśli siła wspomagania jest ok to znaczy że łopatki dobrze funkcjonują i możesz zmieniać łożysko bez obaw


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wycie w silniku

Post autor: Mati44 » pn lis 01, 2010 21:08

Kurcze już nie mam siły zdemontowałem papę wspomagania i okazuje się że nadal wyje co prawda jest dużo ciszej i przez to musiało mi się wydawać że jest ok albo się do tego dźwięku przyzwyczaiłem i przestałem go słyszeć ale wprawie przez cały tydzień auto stało nieodpalane i jak w sobotę zdjąłem pompę odpaliłem silnik i nadal to wycie słychać czyli to musi być coś w silniku :grrr: ale bardzo ciężko to zlokalizować teoretycznie rozrząd jest ok jedyne co mi przychodzi do głowy to napinacz paska rozrządu całość była wymieniana 15tyś temu ale co jeszcze w silniku morze tak dziwnie brzmieć jak zacierające się łożysko



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości