Angielskie Vento VR6 przekładka

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Angielskie Vento VR6 przekładka

Post autor: catchme » śr paź 13, 2010 21:15

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Vento GT 2.0 z 92 roku. Aktualnie pracuję w Anglii, moje Vento zostało w PL. Mam okazję kupić tu w Anglii za dobrą cenę Vento Vr6 '94 z manualną skrzynią biegów i naprawdę w świetnym stanie. Vento oczywiście jest przystosowane do ruchu lewostronnego i stąd moje pytanie. Czy jest możliwość, że części z GT będą pasowały do przekładki tego Vr6 ? Jeśli tak, czy będę musiał dokupić coś oprócz tych części z GT i czy sama przekładka jest skomplikowana ? Jeśli nie, czemu takiej przekładki nie da się zrobić ? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Angielskie Vento VR6 przekładka

Post autor: roger18sx » śr paź 13, 2010 23:52

kazdy golf 3 vento maja takie same podzespoły i wszystko mozna przekladac i wymieniac


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Angielskie Vento VR6 przekładka

Post autor: Paweł Marek » czw paź 14, 2010 21:29

catchme, niejasno zadałeś pytanie, nie wynika z niego czy chcesz wsadzić silnik z VR6 z anglika do swojego w PL czy przerobić VR z Anglii do ruchu prawostronnego - to już się kompletnie nie opłaca chyba dla zabawy i zabicia czasu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Re: Angielskie Vento VR6 przekładka

Post autor: catchme » pt paź 15, 2010 09:30

Dziękuję za zainteresowanie. Faktycznie, nie określiłem jasno problemu. Chodziło mi o przystosowanie do ruchu prawostronnego, z racji tego, że moje Vento GT, jest dosyć mocno skorodowane, zwłaszcza z dołu, a to VR6 jest w świetnym stanie i po remoncie blacharskim. Czyli jak rozumiem przekładka kierownicy jest w tym przypadku nieopłacalna i lepiej zastanowic się nad swapem silnika ? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Angielskie Vento VR6 przekładka

Post autor: Paweł Marek » pt paź 15, 2010 10:56

trzeba brać pod uwagę jednak że sporo gratów wykorzystałbyś ze swojego Vento, typu deska , wiązki. I w tej sytuacji zasadnicza znaczenie ma co zrobisz sam a co będziesz zlecał mechanikowi, trzeba by z nim obgadać sprawę. Cena całkowitej przeróbki u specjalizujących się w tym fachowców to ok 2500 czyli dużo jak na wartośc auta.

Jeszcze artykulik http://www.motofakty.pl/artykul/_8222an ... robki.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości