czasami drży silnik i buda.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

czasami drży silnik i buda.

Post autor: slawek987 » wt paź 12, 2010 19:58

Witam. Mam problem z moim Golfikiem 1,9 TDI. Mianowicie podczas gdy dojeżdżam do skrzyżowania (na luzie) to silnik i buda czasami delikatnie drży, towarzyszy temu zawsze delikatne niemetaliczne stukanie,gdy zatrzymam się do zera drżenie zanika lub też gdy dodam delikatnie gazu to też drgania zanikają. Stuk ten również słychać gdy gaszę silnik. Być może ze stuki wydobywają się z jakiejś poduszki silnika(dokładnie tego nie sprawdzałem)ale zastanawiają mnie te drgania. Chciałbym wspomnieć ze pali mi się kontrolka od ABS czy to drżenie ma coś z tym wspólnego, czy raczej będzie to dumasówka? proszę o pomoc....

Jeżeli mój post znalazł się w złym miejscu to przepraszam bardzo...



Awatar użytkownika
manior15
VW- Das Auto
VW- Das Auto
Posty: 513
Rejestracja: śr mar 04, 2009 00:19
Lokalizacja: Wieluń

czasami drży silnik i buda.

Post autor: manior15 » śr paź 13, 2010 19:19

ABS nie ma nic do tego, najpierw sprawdził bym zawieszenie silnika i skrzyni biegów..


GT17/20 AJM+/ASZ+ Alu 18" Gwint FK, and more.. zapraszam :)No Smoke No Fun - TDI Rulez :D
Stage 1 DONE - 167Ps@404Nm
Stage 2 DONE - 195Ps@424Nm
viewtopic.php?f=89&t=276520

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

czasami drży silnik i buda.

Post autor: katerpi » sob paź 16, 2010 23:02

Zarżnięty dwumas lub zawieszenie silnika...

Kontrolka ABS się świeci bo masz prawdopodobnie uwalony czujnik w którymś kole.



noelmarcin7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 20:29
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: czasami drży silnik i buda.

Post autor: noelmarcin7 » śr paź 20, 2010 20:30

witam proponował bym zdjąć pasek z alternatora i sprawdzić sprzegło jednokierunkowe inaczej koło pasowe alternatora prawdopodobnie masz zatartą rolkę i od tego te drgania rolka kosztuje około 120 zł sa różne rodzaje ty powinieneś mieć INA 535 0012 10 zamiennik to np evr 55472 ale co tych rolek to najlepiej zdemontować starą i odczytać numery



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

czasami drży silnik i buda.

Post autor: slawek987 » czw paź 21, 2010 05:16

kolego, a ta rolka to jest ta na alternatorze, czy to jest jakaś pośrednicząca? A gdyby była zatarta to wogole by sie nie kręcila chyba co? zaznaczam ze te drgania czasami są a czasami jest wszystko ok



noelmarcin7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 20:29
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: czasami drży silnik i buda.

Post autor: noelmarcin7 » czw paź 21, 2010 18:45

tak to jest ta na alternatorze , tez tak miałem że czasami drgał czasami nie drgał zazwyczaj jak dojeżdzałem do świateł i luzowałem miałem taki przypadek tez w octavi 1.9 tdi 110KM i tez pomogło jutro kumpel oddaje swoje tdi tez z tymi drganiami jak pomoże wymiana rolki to ci napisze



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

czasami drży silnik i buda.

Post autor: slawek987 » czw paź 21, 2010 18:58

super, będę bardzo Ci wdzięczny za wiadomość co tam u twojego kolegi bylo:)dziex:)



noelmarcin7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 20:29
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: czasami drży silnik i buda.

Post autor: noelmarcin7 » wt paź 26, 2010 18:45

witam ponownie miałem odpowiedzieć więc pisze tym razem okazało się że rolka śmiga oki mechanik sprawdził wszystkie poduszki silnika oki rozrząd robiony 2000 km temu wszystkie nowe rolki pasek pompa wody, co pozostaje do sprawdzenia to jedynie pompa wtryskowa prawdopodobnie to ona odpowiada za te drgania silnika z tego co mówił mechanik polecił nam dobrego pompiarza pojadę do niego i popytam jak cos nowego się dowiem to napisze niestety koszty na pewno większe niż rolki



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: czasami drży silnik i buda.

Post autor: katerpi » wt paź 26, 2010 22:55

noelmarcin7 pisze:witam ponownie miałem odpowiedzieć więc pisze tym razem okazało się że rolka śmiga oki mechanik sprawdził wszystkie poduszki silnika oki rozrząd robiony 2000 km temu wszystkie nowe rolki pasek pompa wody, co pozostaje do sprawdzenia to jedynie pompa wtryskowa prawdopodobnie to ona odpowiada za te drgania silnika z tego co mówił mechanik polecił nam dobrego pompiarza pojadę do niego i popytam jak cos nowego się dowiem to napisze niestety koszty na pewno większe niż rolki
A czy w tym aucie mechanior nie podejrzewa dwumasu? Wykluczył go, czy pominął temat? :hmm:



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

czasami drży silnik i buda.

Post autor: slawek987 » śr paź 27, 2010 17:50

No ja nie wiem czy pompa ma cokolwiek wspólnego z takimi drganiami, niby co byłoby tego przyczyną???według mnie nie ma takiej możliwości, znam te pompy, z ojcem właśnie naprawiamy pompy boscha. na 99,9% to nie może być to.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

czasami drży silnik i buda.

Post autor: wielblad2 » czw lis 04, 2010 19:09

Miałem podobną sprawę i też dostawałem cholery momentami myślałem że mi łajza zgaśnie na światłach a buda przy tym się rozleci pojechałem do kolesia na kompa i okazało się że nałapał gdzieś błedów od immo to się czasem zdarza po usunięciu spokój i cisza.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

czasami drży silnik i buda.

Post autor: slawek987 » czw lis 04, 2010 19:34

ja właśnie dzisiaj tez wykasowałem parę błędów, jutro sprawdzę czy coś pomogło i wtedy napisze.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

czasami drży silnik i buda.

Post autor: katerpi » pt lis 05, 2010 09:42

W moim trupie też telepie budą. Na pierwszy ogień idzie napinacz ze sprzęgłem na altku. Jutro napisze czy wymiana coś pomogła. Jak nie pomoże to za miesiąc dwumas wylatuje z hukiem, Wtedy też napiszę czy coś pomogło :bigok:



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

czasami drży silnik i buda.

Post autor: slawek987 » pt lis 05, 2010 21:34

super:) katerpi a masz taki objaw że drgania te występują tylko i wyłącznie jak kręcą się koła???bo jak jadę jest ok, gdy zmniejszam prędkość np do 30-20 km/h i luzuje to czasami mam drgania a czasami nie, a gdy koła się zatrzymają do zera to jakby ręką odjął jest super wtedy i nie ma drgan...
aaa i chciałem dodać że usunięcie błędów nic nie pomogło...oprócz tego że jest chyba mocniejszy po tym przeczyszczeniu:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości