Rozleciana pompa klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szakalaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 01, 2010 14:21

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: Szakalaka » pn paź 04, 2010 22:12

Witajcie, Rozleciała mi sie pompa klimy, coś ociera i glosno pracuje az nie da sie tego zniesc... Wymontowalem ja i na razie nie mysle o naprawie bo mi sie nie przyda. I teraz mam pytanie do was jak zaalozyc pasek, napewno musze kupic nowy bo ten bedzie za dlugi. Moze ktos podrzuci jakis schemat



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: Paweł Marek » pn paź 04, 2010 22:53

hm, bez klimatyzacji pasek jest inny, niema osobnego napinacza jego tylko napina się alternatorem. Tylko co jest niejasne to to że jeśli bez włączonej klimy słychać ocieranie to nie pompa padła tylko jej samo sprzęgło, więc tego szukaj na wymianę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: sklejku » wt paź 05, 2010 07:52

Jak bedziesz jezdzil bez klimy jakis czas na sucho (rok/2)to licz sie z tym ze jak zamontujesz sprezarke to moze nie dzialac juz prawidlowo. Tak ze jak chcesz miec jeszcze kiedys sprawnie dzialajaca klime to radze Ci to naprawic.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
Szakalaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 01, 2010 14:21

Re: Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: Szakalaka » wt paź 05, 2010 09:40

na bank sprzeglo. Jakie koszty w serwisie?



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: FURMAN TDI » wt paź 05, 2010 13:54

nie powiem ci dokładnie bo nieznam modelu twojego ale zaporowy 65-70% całego kompresora ze sprzegłem (cennik euro)


...zawsze coś

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: zikr6 » wt paź 05, 2010 16:36

Jeżeli hałasuje na włączonej klimie to sprzęgło się ślizga a jeżeli przy wyłączonej to łożysko koła pasowego sprężarki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: Paweł Marek » wt paź 05, 2010 17:04

kolego, przecież spójrz http://allegro.pl/klimatyzacja-pompa-sp ... 73602.html" onclick="window.open(this.href);return false; i znajdziesz sprawną używkę z zatartej pompy bez problemu w jakiś serwisie klimy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szakalaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 01, 2010 14:21

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: Szakalaka » czw paź 07, 2010 21:45

Sprezarka zrobiona. Lozysko padlo. Udało mi sie kupic za 52 zl nowe lozysko i smiga.... :bigok: :) stracilem tylko troche nerwow przez mechanika z okolicy bo mowil ze nie da rady tego zrobic.



peja22223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 10, 2009 11:57
Lokalizacja: wrocław

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: peja22223 » czw kwie 14, 2011 20:56

witam mam problem ze swoim golfikiem 1.9 tdi 1z zrobilem alternator wymienilem lozysko w kole pasowym od klimatyzacji wszystkie nowe paski zamotowalem i dalej na wolnych obrotach jest takie chamskie dzwonienie, ktore dobiega od sprezarki a jak dodam gazu to przestaje czy to moze byc sprzeglo w kole pasowym od klimatyzacji



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: zikr6 » pt kwie 15, 2011 12:04

Może hałasować sprzęgło sprężarki klimy.Sprawdź czy masz dokręconą śrubę na kole pasowym klimy.Podejrzewam że możesz mieć źle wyregulowaną szczelinę na sprzęgle klimy.



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

Rozleciana pompa klimatyzacji

Post autor: umyk2 » ndz gru 30, 2012 21:56

peja22223 mam ten sam problem zrobiłeś to? Bo chodzi mi o to czy da sie to jakos szybko naprawiec wiesz kupic sprzeglo i zalozyc nowe. niechce sie za to zabierac puki sie noe dowiem co i jak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości