miała być wymiana tylko uszczelki

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » pn wrz 27, 2010 19:29

witam panowie
mam bardzo duży problem.a mianowice ponad miesiąc temu zawiozłem mojego golfika do serwisu bosch na wymiane uszczelki pod głowicą.panowie głowice splanowali i sprawdzili i uszczelke założyli ale po chwili pracy silnika zaczeło coś oddawać dziwne odgłosy i okazało sie że urwali zawór więc znowu rozebrali silnik i założyli nowy zawór lecz auto nierówno pracowało i okazało sie że zawór uszkodził tłok wiec znowu rozbiurka i wymiana tłoku.następnie po złożeniu jazda próbna ok15km i turbina zaczyna wyc jak syrena.okazało sie że wirnik sie wygiął a mechanik powiedział mi żę to od lejących wtryskiwaczy i powstało tak duże cisnienie że wygieło wirnik.słuchałem z niedowierzaniem i pojechałem tam za pare dni z znajomym a przy nim kierownik warsztatu powiedział mi że wirnik sie wygiął od wtryskiwaczy które rzekomo leją od 2000 obr do 2200 obr i powstawał ogień który spalił turbine!a ja jadąc do nich nie odczuwałem żadnych szarpań ani nierównej pracy.prosze pomóżcie mi bo ten warsztat chce żębym ja za to płacił jak oni zrobili mi złom z mojego auta !!!



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: italiano_83 » pn wrz 27, 2010 19:53

przemo20VW pisze: uszczelke założyli ale po chwili pracy silnika zaczeło coś oddawać dziwne odgłosy i okazało sie że urwali zawór więc znowu rozebrali silnik i założyli nowy zawór lecz auto nierówno pracowało i okazało sie że zawór uszkodził tłok wiec znowu rozbiurka i wymiana tłoku.następnie po złożeniu jazda próbna ok15km i turbina zaczyna wyc jak syrena.okazało sie że wirnik sie wygiął a mechanik powiedział mi żę to od lejących wtryskiwaczy i powstało tak duże cisnienie że wygieło wirnik
Kopara mi opadła do samej podłogi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
A oni się w ogóle dotykali tej turbosprężarki ? Dobrze, że wał korbowy silnika się nie wygiął :? . Bez komentarza pozostawiam fachowość wykonanej usługi.
Zapomnij, nawet jak się tej turbiny dotykali to się do tego nie przyznają i będą szli w zaparte- jesteś pewien, że Twoją turbosprężarkę ci założyli :chytry:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: jhosef » pn wrz 27, 2010 20:56

Pierwsza sprawa zachowaj wszelkie dokumenty z usługi, faktura lub paragon za usługę, części itp.

Pierwszą rzeczą wskazującą na ogromną fachowość świadczy montaż głowicy skutkujący kolizją zaworów. Krótka i rzeczowa rozmowa z kierownikiem stacji: albo auto wyjedzie sprawne bez dopłacania z Twojej strony albo udasz się do rzeczoznawcy PZMot i prośbą o opinię dot. całej naprawy n.in "ogromnego ciśnienia od lejących wtrychów wyginającego wirnik turbiny".



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: wariat12233 » pn wrz 27, 2010 21:07

jhosef pisze:Krótka i rzeczowa rozmowa z kierownikiem stacji: albo auto wyjedzie sprawne bez dopłacania z Twojej strony albo udasz się do rzeczoznawcy PZMot i prośbą o opinię dot. całej naprawy n.in "ogromnego ciśnienia od lejących wtrychów wyginającego wirnik turbiny".
popieram


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 27, 2010 23:15

przemo20VW, jest tu gdzieś na forum lista niepolecanych warsztatów dopisz tam od razu. Historia jak z Turbokamery. Klient się nie zna - to skubiemy go ile się da. Chociaż bardziej podejrzewam że wstępem do tego występu była tępota mechaników


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » wt wrz 28, 2010 18:33

niewiem za bardzo jak ich dodać do tych niepolecanych warsztatów.a co do turbiny czy mam swoją to też pewnosci nie mam.a rozmowe z kierownikiem tego warsztatu już miałem i nie chcą iść na ugode wiec napisali cały protokół i jeszcze może dziś dostane jego opinie od rzeczoznawcy .a jakby ktoś sie pytał to ten warsztat to "serwis bosch "w rawiczu . panowie ale czy to w ogóle możliwe żeby wtryski które rzekomo leją wypaliły czy wygięły wirnik turbiny?



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » wt wrz 28, 2010 18:50

no i zapomniałem dodać że auto cały czas jest u nich w warsztacie bo nie wiem do końca co mam zrobić żeby było dobrze.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: Kavior » wt wrz 28, 2010 19:25

Tvn turbo lubi takie akcje :bigok: Zrób im reklame taką na jaką zasłużyli



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: italiano_83 » wt wrz 28, 2010 19:31

przemo20VW pisze:panowie ale czy to w ogóle możliwe żeby wtryski które rzekomo leją wypaliły czy wygięły wirnik
Gdyby te wtryskiwacze "lały" to pierwsze co maja na drodze do zniszczenia to tłok bo to w jego kierunku wtryskiwane jest paliwo :bajer: Turbosprężarka jest o wiele dalej, oczywiście mogła by zostać obciążona termicznie, ale na miłość boską nigdy jeszcze nie słyszałem o wygiętym wale turbosprężarki, prędzej by się poddało ułożyskowanie i wirnik zaczął by obcierać o muszlę lub łopatki zmiennej geometrii, ewentualnie w przypadku przeciążenia turbo ukręcił by się/ pękł by wał turbosprężarki. I jeszcze jedno, jak to możliwe, że wcześniej turbo nie dawało żadnych o znaków uszkodzenia,a po interwencji warsztatu wyzionęło ducha ?
Myślę, że niestety jedyne co ugrasz, to naprawa silnika, uszczelka pod głowicą i ta naprawa zaworu, jeśli chodzi o turbosprężarkę, to nie ma raczej szans, jeśli ją w jakiś sposób uszkodzili, to się nie przyznają do tego nigdy :grrr: pytałem się o to czy jesteś w stanie zweryfikować czy to Twoje turbo czy nie, gdyż zawsze istnieje możliwość "podrzucenia" padliny co by jeszcze kasy "zarobić", zawsze taka możliwość istnieje i weź teraz udowodnij, że to nie Twoje turbo ci założyli :bajer: Czy też podmiana wtryskiwaczy - w końcu servis bosch i znowu kasa, to oczywiście najczarniejszy scenariusz nieomal, że dziejowa teoria spiskowa, ale tylu rzeczy się już słyszało i wyczytało, że już nic nie dziwi :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » wt wrz 28, 2010 19:40

no własnie-turbina gwizdała tak że aż chciało sie słuchac jej pracy przed wjazdem do warsztatu i w ogóle to silnik pracował jak w zegarku a o dymieniu nie było w ogóle mowy.a opinia żeczoznawcy niestety dopiero jutro albo i nawet po jutrze :(



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: wesol » wt wrz 28, 2010 21:19

jak z nimi rozmawiasz to w kieszeni trzymaj wlaczony dyktafon i nagrywaj wszystkie bzdurne ich wypowiedzi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
mepha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: wt sty 19, 2010 14:48
Lokalizacja: lubelskie

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: mepha » wt wrz 28, 2010 21:44

przemo20VW, takich kolesi to kasuję się w sądzie albo niech robią remont kompletny albo niech ci wstawią nowy silnik osprzętem oczywiście zażądaj faktury za usługę oraz gwarancji i szczegółowego opisu co było wymienione i z jakiej przyczyny.



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » śr wrz 29, 2010 10:01

z nimi nie da sie normalnie rozmawiać bo jak zacząłem zadawać dużo pytań z tym znajomym co tam byłem u nich to sie kierownik zaczął gubić i pytał sie tego mojego znajomego czy jest mechanikiem bo jeśli nie to niepotrzebnie w to się wtrąca :kac: (a on przywozi auta z zagranicy i tego golfika mi przywiózł ponad 2 lata temu i kompletnie był bezawaryjny przez ten czas a silnik to pracował jak mało który wiec nie wierze że wszystko od razu sie samo zepsuło a szczególnie turbina i te wtryski bo przecież jadąc do nich nic na to nie wskazywało).rozmawiałem z paroma mechanikami i każdy z nich zaczyna się smiać jak słyszy że wtryski uszkodziły turbine a ten smiszny"bosch serwis"cały czas staje przy swoim bo niby ma pismo z tej firmy co robi turbiny w zielonej górze że uszkodzenie jest od lejących wtrysków...
ogólnie to cała ta sprawa to jedna wielka porażka :(



Awatar użytkownika
mepha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: wt sty 19, 2010 14:48
Lokalizacja: lubelskie

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: mepha » śr wrz 29, 2010 10:30

przemo20VW, zażądaj własnej ekspertyzy niezależnej jak wiadomo papier wszystko przyjmie więc niech te swoje kwitki sobie wsadza. Ja tam bym pozwiedzał wprost albo naprawiają albo sąd. Wiadomo będą robić wszystko żeby Ci wmówić że to twoja wina nie czekaj bierz się szybko za to bo czas tu jest ważny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości