3 linka sprzęgła

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MARLUK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pt sie 28, 2009 16:45
Lokalizacja: warszawa

3 linka sprzęgła

Post autor: MARLUK » śr wrz 22, 2010 18:30

witam

zalozone mialem =ok 15tys km temu nowe sprzeglo ...

i warsztat ktory mi zakladal zalozyl linke tak ze (nie umiem dokladnie okreslic ) w miejscu gdfzie sie skreca KONTRE chyba z 5 srub nalozyli - co jest dziwne bo wiem ze ZAWSZE jest POWINNA BYC 1 . rozumiem ze jest za dluga linka ? bo kupowalem za 35zl do tego modelu po rodzaju silnika MH i patrzyl katalogowo . kupilem poradzil ( ona nie jestes w zadnym oplocie co podobno jestzle bo jak jest to lepszy poslizg - )

i od poczatku bylo cos nie tak. .. 2 linka wymiana to samo

objawy :


ciezko wchodzace biegi ,szczegolnie 1 i wsteczny

sprzeglo wsadzone to sachs na gwarancji

ale nawet takimi sciaganymi tasiemkami podciagali ta linke w kilku miescach ( ta 2 linke ) zeby jej ulozenie bylo jak najlepsze czyli zeby nic nie tarla ,

dla mnie troche to smieszne jest ze w niedelugim czxasie szykuje mi sie 3 wymiana ... pomozcie gdzie warto kupic linke ?? i kto mi napisze jaka jest dla mojego modelu dobra? 1,3 gaznik oznaczenie silnika MH



POzdrawiam i POMOCY :((



Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

3 linka sprzęgła

Post autor: pancerniak665 » ndz wrz 26, 2010 10:56

kolego co do biegów to mechanior może źle spiął ci skrzynie że b ciężko wchodzą biegi(one powinny mieć mały opór ale nie duży)
A czy przy wymianie sprzęgła zmieniałeś przy okazji olej w skrzyni?jeśli tak to zobacz bo może masz za dużo wlane co może skutkować ciężkimi biegami a w późniejszym czasie zmianą zimeringów
Co do linki zdejmij plastik nad pedałami i zobacz wjście linki do środka,być może masz delikatnie skrzywiony przelot linki (taka rurka z blachą do okoła)


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

3 linka sprzęgła

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 26, 2010 12:09

MARLUK, jaka była linka wyjściowo z samoregulacją czy bez, a jaką kupiłeś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MARLUK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pt sie 28, 2009 16:45
Lokalizacja: warszawa

3 linka sprzęgła

Post autor: MARLUK » pn wrz 27, 2010 11:59

powiem tak , wyjsciowo NIE MAM POJECIA JAKA BYLA , jak kupowalem byla bez samoregulacji i taką kupilem

a jest mozliwosc zainstalowania linki z samoregulacją??

ps ... nie wiem również czy olej został zmieniany przy wymianie sprzęgła - i tu pytanie jak moge to zrobic ? czy da rade samemu? jesli lepiej nie to jakie to są koszty ?


pozdrawiam i dziekuje bardzo



Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

3 linka sprzęgła

Post autor: pancerniak665 » pn wrz 27, 2010 12:49

jeżeli nie mówiłeś mechaniorowi żeby to zrobił to pewnie tego nie robił,a zmiane oleju możesz zrobić sam,jak chcesz zrobić tylko dolewkę to odkręcasz śrubę na imbus 17 i lejesz a jeżeli chcesz zmienić to dwa sposoby
-albo oskręcasz korek spustowy (jeżeli go masz)
-albo odkręcasz półoś i też zleci (to już gorsze rozwiązanie)


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

MARLUK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pt sie 28, 2009 16:45
Lokalizacja: warszawa

3 linka sprzęgła

Post autor: MARLUK » pn wrz 27, 2010 14:20

a jakaś fotoporada gdfzie to odkręcam ?b:)) jakies zdjęcie podglądowe ? nie wiem gdzie jest olej przy skrzyni - tzn gdzie jest korek od wlewu



Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

3 linka sprzęgła

Post autor: pancerniak665 » pn wrz 27, 2010 18:13

kolego korek do wlewu oleju będziesz miał jak popatrzysz z góry na skrzynie po prawej stronie z boku na pewno nie pomylisz tej śruby bo masz tylko jedną na imbus 17.jak odkręcisz to będziesz potrzbował najlepiej olejarki ale jeżeli nie dysponujesz takowym urządzeniem to może masz lejek do wachy z giętkim wężem jeżeli tak to bitwa wygrana


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

MARLUK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pt sie 28, 2009 16:45
Lokalizacja: warszawa

3 linka sprzęgła

Post autor: MARLUK » wt wrz 28, 2010 08:18

po pierwsze dzięki za pomoc !! :))

a po drugie - jaka jest szansa ze to olej a nie linka sprzegła ? bo czasem jak wlacze wsteczny to az uszy bolą jak to zgrzytnie - a pedal czasem az w samą podłogę biorę i dosc mocno musze zrobic bo zawsze mam wrazenie ze nie wysprzegla w pelni - poza tym juchowo jest zalozone gdyz poniewaz ;) przy kontrze jest chyba doslownie z 6 nakrętek !!! zamiast 1 - wiec chyba dostalem za dluuugą linke nie ?



Awatar użytkownika
golabek90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sie 01, 2010 22:05
Lokalizacja: ES <SKIERNIEWICE>

3 linka sprzęgła

Post autor: golabek90 » wt wrz 28, 2010 09:48

witam.

w pierwszej kolejnosci sprawdz olej. najlepiej wymien go. ja uzylem nietypowego sposobu do wymiany oleju ( kupilem strzykawe 500ml i za pomoca opaski zamocowalem krotki przewod z dziorka w srodku.-zdalo egzamin) zeby sposcic olej to masz o ile dobrze pamietam 13 szesciokat wewnetrzny a do wlewu 17 szeciokat wewnetrzny. duze prawdopodobienstwo jest tez ze jak wymieniali Ci sprzeglo odpieli wybierak. jak go skladali to nie zalozyli na swoje miejsce. ja zle zalozylem i mialem tak efektem bylo ze sie zsunol i mialem tylko 2 bo zaden inny nie chcial wejsc. sprawdz i to.



Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

3 linka sprzęgła

Post autor: pancerniak665 » wt wrz 28, 2010 11:05

dobrze pisze.Pamiętaj też otym jak będziesz wymieniał olej że tak jak do silnika masz różne rodzaje.kup najlepiej mineralny jest gęsty a przy takim roczniku najlepiej spełni swoje zadanie 1l będzie kosztować jakieś 25zł.Jak już będziesz kupował olej to kup 2 litry wystarczy


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości