Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: Pablo Corrado » pt sie 13, 2010 16:31

Otóż mam taki problem : Climatronic jest nabity czynnikiem, instalacja szczelna i sprawdzona, słychać, że kompresor się włącza a nie chłodzi.
Na obecną chwilę cały czynnik został wypompowany z układu, aby można bylo cos podziałać, tylko nie wiem w jakim kierunku ?

Miał ktoś już taki problem? Zasięgłem opinii, że może być to objaw uszkodzonego "zaworu rozprężnego" ale nie chcę tak na pałę wymieniać. Wolałbym usłyszeć jeszcze jakieś sugestie.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: miś fazi » pt sie 13, 2010 16:44

to najpierw jedź do dobrego zakładu i sprawdź czy sprężarka wytwarza odpowiednie ciśnienie , to jest podstawa



Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: erikt65 » pt sie 13, 2010 18:04

Ja pojedziesz do serwisu klimatyzacji po podłączeniu auta pod urządzenie serwisowe i włączeniu klimatyzacji powinno być widać dwa ciśnienia wysokie i niskie i to są dwa podstawowe parametry pracy układu klimatyzacji. To że słychać jak coś tam niby się załącza nie oznacza że klima działa. Kto Ci nabijał tą klimatyzację że nie wie co dalej z nią robić.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: zikr6 » pt sie 13, 2010 20:15

Tak jak koledzy piszą najpierw ciśnienia LP i HP,czy włączają się wentylatory, czy sprzęgło klimy załącza,czy przypadkiem osuszacz się nie szroni.To może być wszystko od zapchanego osuszacza,uszkodzonego zaworu rozprężnego po uszkodzony zawór sterujący sprężarki



automat110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 17:59
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Re: Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: automat110 » sob sie 14, 2010 16:22

Witam. Podłączę się do tematu. Mam podobny problem. Mam świeżo wymieniony czynnik, instalacja wyczyszczona, szczelna. Gość powiedział że kompresor nie daje ciśnienia, faktycznie zegar na tym jego sprzęcie stał w okolicach 1,5 bara, a powinien coś koło 8. Czy da się VAGiem dojść co jest walnięte czy trzeba zgadywać wymieniając po kolei urządzenia. Może ma ktoś zdjęcia gdzie jest zawór rozprężny i czy jego wymiana lub wymiana sprężarki łączy się z ponownym napełnieniem układu?


automat110

Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: erikt65 » sob sie 14, 2010 16:37

automat110 pisze:Witam. Podłączę się do tematu. Mam podobny problem. Mam świeżo wymieniony czynnik, instalacja wyczyszczona, szczelna. Gość powiedział że kompresor nie daje ciśnienia, faktycznie zegar na tym jego sprzęcie stał w okolicach 1,5 bara, a powinien coś koło 8. Czy da się VAGiem dojść co jest walnięte czy trzeba zgadywać wymieniając po kolei urządzenia. Może ma ktoś zdjęcia gdzie jest zawór rozprężny i czy jego wymiana lub wymiana sprężarki łączy się z ponownym napełnieniem układu?

Jakie masz autko? Vaga podpiąć nie zaszkodzi a coś tam zawsze pokaże.Może to być walnięta sprężarka. Jak pojedziesz do konkretnego serwisu to najpierw odciągną ci czynnik a potem usuną usterkę i napełnią układ ponownie.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: zikr6 » sob sie 14, 2010 17:55

Vag Ci nie pomoże ciśnienia sprawdzisz w zakładzie klimy(skoro facet mówił że nie daje ciśnienia)Przyczyną może być uszkodzony zawór sterujący sprężarką który znajduje się w sprężarce.Aby go wymienić trzeba rozebrać sprężarkę.Najlepiej zrobią to w specjalistycznym zakładzie naprawiającym klimę a nie w takim gdzie nabijają.Pozostaje też kupno używanej sprężarki i wymiana samemu(czynnik musi spuścić fachowiec).Ale to loteria bo możesz kupić gorszą sprężarkę niż masz



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: tberent » pn sie 16, 2010 18:58

zikr6, powiedz mi bo mój osuszacz w mk3 właśnie nie jest oszroniony ale skrapla sie na nim dużo wody, w te upały tak jak było po 36 stopni i aut stało na słońcu to mimo że przewietrzyłem układ to i tak klima kulawo chodziła, wiadomo że to manuał to vag nic nie pokaże ale zastanawiam się co może być powodem słabej klimy, znajjomy ma T4 i aż łapy ziębi ;/


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

Awatar użytkownika
Makens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:53

Climatronic nabity a nie chłodzi....?

Post autor: Makens » pt lis 26, 2010 00:29

Miałem identyczny problem i okazało się, że kabel (niestety nie pamiętam który) się utlenił i został z niego proszek :) Po wymianie wszystko śmiga.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości