Jak sprawdzić stan techniczny silnika benzynowego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Stawiniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 18:11

Jak sprawdzić stan techniczny silnika benzynowego

Post autor: Stawiniak » śr maja 29, 2013 01:08

Ok skoro na benzynie nie chodzi, tylko na gazie i masz na czarno okopcony wydech, to faktycznie może brać olej i pomiar kompresji wskazany. Przy bogatej mieszance gazu wydech nie będzie okopcony. Sprawdź świece, jak wymieniałeś w sumie niedawno to nie kupuj nowych. Przeczyść te, tylko żadnym papierem ściernym ani szczotką drucianą - jedynie szmatka i benzyna, na koniec możesz je opalić. Oczywiście jeśli będą okopcone. Wycieków nie ma, to jeśli oleju ubywa to albo przez zużyte pierścienie, albo przez zużyte uszczelniacze zaworowe, najczęściej padają te na wydechowych zaworach. Jeśli szklanki grają przy mineralu 15w40, to one już umierają i za niedługo będziesz musiał je wymienić, lub pompa ma za małą wydajność (ale to rzadki przypadek) lub zaworek przelewowy przy pompie wymaga przeczyszczenia (to już bardziej częsty), albo ogólnie silnik wymaga płukanki - jeśli był ostro traktowany (ale to też przypadki jeden na milion jak padające pompy) :D.

A olej to pewnie producent kazał półsyntetyk albo nawet syntetyk, skoro na hydroregulatorach jest silnik. I faktycznie też przez za gęsty olej mogą te szklanki grać przy rozruchu.

Ja u siebie mam zalany 15w40 (tak poprzedni właściciel zalewał) i jest cisza - mam NZ pod maską, oleju nie bierze, za 500 kilometrów muszę wymienić (albo zaleję ten sam, albo półsyntetyk i zobaczę co będzie), a olej mam koloru jak świeży, silnik zbiera się ładnie, tylko przez brak sondy na benzynie strasznie zalewa i nie ma mocy, ale na gazie idzie jak zły :) Wydech mam czysty, bez żadnego nalotu, odma sucha, w zimę nic się nie zapychało/nie zamarzało. Raz po deszczu na mokrym asfalcie, przeciągnąłem go spod świateł, dopiero na trójce łapał trakcję :D a opona 175 siedzi :D hahahaha Do pracy leciałem 150 (jak zaspałem) i jeszcze miał ochotę jechać, więc śmiało mogę powiedzieć że silnik mam igła stan, po tym jak wymieniłem rurki podciśnieniowe (bo falował na obrotach). No i po tej wymianie jakby stał się bardziej elastyczny, czyli regulator zapłonu jakby zaczął działać :)

No nic, musisz pokręcić i pomierzyć co napisałem, inaczej nie będzie wiadomo co jest. Jak kompresja wyjdzie równa na wszystkich cylindrach, ale 10 czy 9 a po próbie olejowej pójdzie w górę na wszystkich cylindrach, to masz pierścienie do wymiany, jak dalej będzie olej brał, to uszczelniacze, albo uszczelka pod głowicą puszcza. I nie musi olej być w wodzie lub woda w oleju :) A jak masz instalację gazową inną niż sekwencja, to stan osprzętu nie ma praktycznie znaczenia (chyba że zapłon jest sterowany z kompa) bo silnik działa wtedy jakby miał gaźnik (w uogólnieniu). Nic więcej z mojej skromnej praktyki Tobie nie mogę pomóc ...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jak sprawdzić stan techniczny silnika benzynowego

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 02, 2013 10:57

ozzy1979, jeszcze raz przyspamujesz w jakimś temacie i dostaniesz "urlop"! Puki co,dostajesz warna :chytry:
Spam usuwam :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości