Po rozruchu wspomaganie ciężko pracuje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Po rozruchu wspomaganie ciężko pracuje

Post autor: marcin7x5 » pt lis 28, 2014 18:49

Jak jest zardzewiała mocno listwa i syf zebrał się wewnątrz maglownicy to może tak się dziać przy niższych temp.



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Po rozruchu wspomaganie ciężko pracuje

Post autor: piotras0062 » pt lis 28, 2014 22:03

A orientujesz się ile trzeba wyłożyć na regenerację?? domyślam się że nie mało :chytry:



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Po rozruchu wspomaganie ciężko pracuje

Post autor: MaciekV5 » pn gru 01, 2014 09:03

Podepnę się pod temat bo mam identyczne objawy. Gdy temperatury spadły poniżej 0stC zaczęły się problemy ze wspomaganiem, po dłuzszym postoju brak wspomagania, aż zakręcę kierownicą raz w jedną raz w drugą stronę.
W ubiegłym roku czegoś takiego nie było, w lipcu wymieniłem przewód od wspomagania i zalano świeży zielony Febi.
Czym tłumaczyć problem? Wypłukało korozję z listwy i stąd teraz problemy? Ewidentnie magiel do wymiany/regeneracji?
Bo wrażenie jest takie, jakby ciśnienia nie było w układzie zaraz po odpaleniu ale kolega wyżej pisał przy tych samych objawach, że wymiana pompy nie pomogła.



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Po rozruchu wspomaganie ciężko pracuje

Post autor: gruszon18 » śr gru 10, 2014 18:03

Robson91, Wszystko zależy czy kręcisz kierownicą. mogłes mieć więcej prostych odcinków, i wyciek mógł nie być duży. Mi teraz walneła maglownica, to wystarczy 4 godziny postoju i samochód nie ma wspomagania a płyn między kołami.

Mógł się zrobić kisiel w pompie i dlatego tak międli , ew pompa do wymiany.



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Po rozruchu wspomaganie ciężko pracuje

Post autor: piotras0062 » pt sty 22, 2016 21:31

Miałem pisać o rozwiązaniu tej zagadki i zapomniałem, ale do rzeczy:p Okazała się maglownica bo w końcu jak nie pompa to co:P Została zregenerowana i jest elegancja francja. Pracuję już parę miesięcy i jest lala. całkowity koszt u mnie to równy tyś.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości