Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariovip23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 29, 2010 21:30
Lokalizacja: polska

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: mariovip23 » sob kwie 13, 2013 12:08

Miałem dokladnie taki sam problem z moja bora. okazalo sie ze przyczyna tego bylo kolo dwumasowe. Dosc duzy wydatek niestety. przy okazji wymienilem tez sprzeglo. pozdrawiam


mario

LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: LittleBug » wt kwie 16, 2013 09:52

viewtopic.php?f=141&t=498922" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: umyk2 » czw maja 09, 2013 20:20

Witam. Mam prawdopodobnie taki sam problem jak Mendel.
Od długiego czasu silnik strasznie przenosi mi drgania na karoserie. Miesiąc temu wymieniane były poduszki wszystkie na nowe, olej w skrzyni dolany i sytuacja powtarza się co jakiś czas. Mianowicie czasem jak odpalę auto rano na zimnym silniku słychać dziwne dźwięki jakby pukanie z pod maski po chwili jednak ustają. Wciśniecie sprzęgła powodowało znikniecie hałasu.
Dalej, jeśli jadę autem to przy puszczaniu gazu podczas jazdy znów coś hałasuje. Wciśniecie sprzęgła też powodowało znikniecie hałasu. Gadałem z moim mechanikiem mówił mi o sypiącej się skrzyni, łożysku oporowym, a nawet łożyskach od przegubów wychodzących ze skrzyni. Jednak dziś dostał takich wibracji na niskich obrotach a na biegu jałowym, że myślałem że mi silnik wyskoczy, i po przeczytaniu tematu tez myślę że to sprzęgło albo kolo 2 masowe może mieć wywalone łożysko i to chyba nawet bardzo mocno bo jeśli nie jest w osi wałka to daje duża siłę odśrodkową.
Pytanie czy da się wymienić łożysko samo jeśli to tylko to, czy da się zregenerować dwumasa czy szkoda zachodu, czy zaryzykować i kupić używane, czy po prostu gorzko zapłakać i kupić nowe.
Dodam jeszcze że dziś, jak już drgania tak kosmicznie wzrosły do takiego poziomu że auto wygląda jakby chciało skakać, skrzynia zaczęła gorzej działać, tzn biegi wchodzą ciężej oraz jakby źle wysprzęglało słychać gruchniecie przy zmianie biegów no i wciśniecie sprzęgła już nie pomaga tzn nie hałasuje ale dalej drży. Po dodaniu gazu na 1100 obr/min. drgania ustają ale to nie zmienia faktu że tak nie da się jeździć. Jeżdżę Golfem GT mk3 1.9 TDI 110km AFN. Sory że się tak rozpisałem ale dokładne opisanie objawów i sytuacji może ułatwić życie innym użytkownikom.



Mendel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 13, 2010 19:26
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: Mendel » czw maja 09, 2013 20:34

Cześć Umyk,
ja też zastanawiałem się nad używanym dwumasem ale to niestety jest loteria. Oczywiście można sprawdzić czy nie ma luzów i ocenić "na oko". Ale jak nie trafisz to masz 2x kasę za robociznę a w końcu i tak będziesz musiał kupić nowe. To tylko moje przemyślenia, decyzja należy do Ciebie
Co do wymiany łożyska w dwumasie to nie sądzę, że to jest możliwe, ale nawet jak ktoś to zrobi ( Polak potrafi ) to przy takich dużych siłach działających na to łożysko długo nie pochodzi.
Co do dziwnych dźwięków przy wciskaniu sprzęgła to obstawiam jak Ty łożysko oporowe.

powodzenia



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: umyk2 » czw maja 09, 2013 20:59

Umówiłem się na warsztat jutro. Od razu powiedział że używanego nie założy. Zapytał o przebieg i powiedział że już raz na pewno było robione :) Po weekendzie się okaże jak go rozbiorą i powiem co było. Wiem jedno, będzie drogo :(



Mendel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 13, 2010 19:26
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: Mendel » czw maja 09, 2013 21:15

Jak chcesz to dam Ci namiary na gościa od którego kupiłem. Ma niezłe ceny i można się targować. Daj znać na priv jak będziesz zainteresowany



Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: Jing » pt maja 31, 2013 16:36

Witaj, ja rok temu wymieniałem koło dwu masowe z kompletem sprzęgła firmy Sachs za części zapłaciłem 1280zł w Inter Carsie i dałem 400zł za robote, generalnie hula jak miło, ale takie objawy mam jak drga mi samochód jest spowodowane listwą zasilająca pompowtryski, jest do wymiany bo źle styka. aHA SILNIK 101PS axr


Quattro - AVF

lewy201333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sie 27, 2010 15:20

Drżenie auta na biegu jałowym. Co to jest ?

Post autor: lewy201333 » sob cze 01, 2013 01:50

Fastener w golfach 1.4 nie ma dwumasa...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości