halas ze sprezarki klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: zikr6 » ndz maja 06, 2012 10:37

centurion.zs pisze:powiedz mi jeszcze tylko gdzie wrazie cos mozna szukac sprzegielek za 120zl jak pisales??
http://moto.allegro.pl/sprzeglo-klimaty ... 01759.html" onclick="window.open(this.href);return false;



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » ndz maja 06, 2012 12:05

PinkFloyd pisze:bieżesz klucz pneumatyczny i odkreci srube sprzegielka bez zwalania klimy, potem wywalasz podkladke od sprzegielka i nie trzeba kupowac nowego a jak nie pomoze to szlifujesz z 0,5mm trzpien sprzegielka i bedzie ok ja tak zawsze robie jak sie slizga i sie wytrze, odleglosc regulowana jest podkladkami a jak jest za mala to ja wywalasz, w instrukcji serwisowej vw jest wszystko opisane, ja zakladam nowe sprzegielko jak strae sie zgubi tak zawsze mozna uratowac, robilem tak w pasku co ma 600 tys km i lata klima po naprawie juz 2 lata na ori sprzegielku
hi dzieki za klarowne wyjasnienie, masz moze dostep do takiej instrukcji serwisowej?? widze ze jestes ze szczecina jak ja to moze moglibysmy sie spotkac ?? od 17 do 20 jestem w ZS
Pzdr :-)



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » ndz maja 06, 2012 12:32

zikr6 pisze:
centurion.zs pisze:powiedz mi jeszcze tylko gdzie wrazie cos mozna szukac sprzegielek za 120zl jak pisales??
http://moto.allegro.pl/sprzeglo-klimaty ... 01759.html" onclick="window.open(this.href);return false;
hehe ktos kiedys powiedzial...szukajcie a znajdziecie :) nie wiem jak to zrobiles, ja szukalem i wyskakiwaly mi po ok 340zl :) heheh :pub:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: PinkFloyd » pn maja 07, 2012 06:00

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wywalisz pod kładke nr 3 i będzie git, a jak za mało splanujesz rochę czop osadzenia sprzegiełka który opiera się na tej podkładce- zawsze to taniej, przed założeniem dobrze umyc sprzegiełko i stronę z elektromagnesem



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » pn maja 07, 2012 21:01

PinkFloyd pisze:wywalisz pod kładke nr 3 i będzie git, a jak za mało splanujesz rochę czop osadzenia sprzegiełka który opiera się na tej podkładce- zawsze to taniej, przed założeniem dobrze umyc sprzegiełko i stronę z elektromagnesem
czym umyc te sprzegielko?? taki srodek do czyszczenia tarczy hamulcowych po wymianie zeby nie byly tluste sie nada??



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: PinkFloyd » wt maja 08, 2012 04:49

tak do mycia hamulcow ok



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » śr maja 09, 2012 00:07

:okej:

wiec tak na wstepie chcialbym szczegolnie podziekowac PinkFloydowi za udostepnienie intrukcji serwisowej jak i zirkowi6 za naprowadzenie :pub:

cala operacja zajela mi 20min, oczywiscie na podnosniku warsztatowym, klima dziala jak dawniej bez wymiany sprzegielka, jedyne co zrobilem to wywalilem ta podkladke wyczyscilem tarcze oraz przetarlem delikatnie papierem sciernym ta strone sprzegla ktore odkrecilem

temat mozna zamknac jednoczesnie przesniesc do dzialu instrukcji postepowania z niedzialajacym sprzegielkiem kompresora klimatyzacji :)

dzieki za pomoc i uwage pozdrawiam centurion :bajer:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: PinkFloyd » śr maja 09, 2012 00:22

Najważniejsze że działa :bigok: i została kasa w kieszeni :grin:



immuno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr maja 25, 2011 22:24

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: immuno » pt maja 11, 2012 17:57

Witam Wszystkich,
pozwolę sobie podłączyć się do tematu, gdyż jest dość świeży, a problem z moją klimą jest bardzo podobnego rodzaju.

O co chodzi? Otóż kupiłem swoją golfinę rok temu i przy zakupie niestety z braku doświadczenia nie sprawdziłem klimy. No i w pierwszej trasie po włączeniu klimy po kilku sekundach da się słyszeć dość głośne "terkotanie", co ważne klima chłodzi bardzo szybko i wydajnie. Hałas niestety niesie się w postaci drgań i przenosi się nawet na dźwignię zmiany biegów, co uniemożliwia korzystanie z klimatyzacji. Mój mechanik powiedział mi, że sprężarka do wymiany, bo zatarta, ale trochę mu nie wierzę, bo on ma mało doświadczenia z klimatyzacją (właściwie rutynowo robi tylko nabijanie czynnika i jakieś podstawowe naprawy), a ja jednak chciałbym mieć pewność czy to nie jest jakaś pierdoła, dość tania w naprawie, a umożliwiająca korzystanie z klimy. Może pomożecie ?? :)

Pozdrawiam



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » pt maja 11, 2012 19:36

immuno pisze:Witam Wszystkich,
pozwolę sobie podłączyć się do tematu, gdyż jest dość świeży, a problem z moją klimą jest bardzo podobnego rodzaju.

O co chodzi? Otóż kupiłem swoją golfinę rok temu i przy zakupie niestety z braku doświadczenia nie sprawdziłem klimy. No i w pierwszej trasie po włączeniu klimy po kilku sekundach da się słyszeć dość głośne "terkotanie", co ważne klima chłodzi bardzo szybko i wydajnie. Hałas niestety niesie się w postaci drgań i przenosi się nawet na dźwignię zmiany biegów, co uniemożliwia korzystanie z klimatyzacji. Mój mechanik powiedział mi, że sprężarka do wymiany, bo zatarta, ale trochę mu nie wierzę, bo on ma mało doświadczenia z klimatyzacją (właściwie rutynowo robi tylko nabijanie czynnika i jakieś podstawowe naprawy), a ja jednak chciałbym mieć pewność czy to nie jest jakaś pierdoła, dość tania w naprawie, a umożliwiająca korzystanie z klimy. Może pomożecie ?? :)

Pozdrawiam
czesc

wiec tak, pierwsz rzecz jaka musisz zrobic to wsadzic reke pod maske :D hehe
wez klucz 14 zobacz czy kreci sie czop sprezarki, powinien sie krecic z lekkim oporem, jesli tak jest to zlap za kolo (sprzeglo) i zobacz czy ma luz, nie chodzi o kolo na ktorym jest pasek tylko kolo tak jakby w srodku, jesli jest luz, to postepuj jak w poscie z instrukcja od kolegi PinkFloyd, u mnie pomoglo terkotalo chwile po wylaczeniu klimy a to za sprawa luzu, wiec mysle ze masz jeszcze wiekszy luz...nie daj sie naciagnac na wymiane sprzegielka bo mozna to naprawic samemu oczywiscie bez wyminy...jesli masz dostep do podnosnika zajmie ci to ok 30-40 min, mozesz sprobowac tez z kanalu...ze zwyklego podnosnika moze byc ciezko...aaa no i koniecznie musi byc klucz pneumatyczny :D

powodzenia... :bigok:



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: umyk2 » pn paź 29, 2012 22:44

Witam. Mam ten sam problem prawdopodobnie. Sprzęgło sprężarki hałasuje jak diabli. To jak je odkręcić to już przeczytałem ale nie mogę nigdzie znaleźć czy te sprzęgła są jakieś standardowe? Mam na myśli to że mam klimatronika w golfie III 97r TDI a patrząc w necie to jakbym chciał kupić nowe to okazuje się że jakby do mk3 nie było i zaczynają się od mk4. Będzie to dobre z mk4? Mam zamiar zrobić to samemu wiec pytam.
Następnie, czy to niesprawne sprzęgło powoduje to że klima wgl się nie włącza i patrząc na rolkę napinacza widać co jakiś czas dziwne skoki jakby gdzieś był luz. Rolkę napinacza wymieniłem bo się tez zatarła ale dalej meczy mnie to sprzęgło. Dziś z kolega zdjęliśmy pasek i ruszając samym tym kołem pasowym sprężarki czuć luzy na boki, nie są one duże ale są i myślę że w układzie z napinaczem luzów nie powinno być w ogóle. No i na boku tego kola jest przymocowana taka blacha i się teraz zastanawiam, bo chodzi ona lekko na osi i wydaje mi się że może ona być niekompletna. Jakbym miał zdjęcie podobnego kola to bym pewnie wiedział. Z reszta ta blacha tez ma luzy i to całkiem spore nawet ręka można powodować stukot. Proszę o jakąś pomoc.



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: tomcio-91 » wt lip 09, 2013 12:47

Witam
mam również podobny problem z klimą u mnie po włączeniu strasznie skacze silnik i słychać taki metaliczny dźwięk. Po zdjęciu paska klinowego i poruszaniu kołem czuć luz tego koła oraz po pokręceniu nim również słychać metaliczny dźwięk.
Byłem z tym u mechanika i powiedział mi że leży łożysko kompresora klimatyzacji.
Chciałem kupić to łożysko żeby mi to wymienił ale nigdzie nikt nie wie jakie to mą być łożysko do tego :)
Wymieniał może z was ktoś to łożysko w klimatyzacji i mógłby mi powiedzieć jakie mam kupić łożysko do tej klimy ?
Oznaczenia z kompresora to: Seria: 0612205844 Model: 1206
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości