Rozrusznik i coś jeszcze - Proszę o radę

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

imek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 15, 2012 19:28

Rozrusznik i coś jeszcze - Proszę o radę

Post autor: imek » czw lut 16, 2012 11:43

Super.... postanowiłem podłączyć lapka z kompem i odpaliłem VAG pl 4.9.

Podczas testów silnika i abs włączyła się kontrolka poduszki. Ok - miała prawo - ALE tylko podczas testów. Po odłączeniu lapka i ponownym zapłonie kontorlka gaśnie, ale niestety po 2 s zapala się na stałe:(



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Rozrusznik i coś jeszcze - Proszę o radę

Post autor: marcin7x5 » czw lut 16, 2012 11:49

A sprawdzaliście czy dochodzi prąd do elektromagnesu rozrusznika? Moze winna jest kostka stacyjki i nie daje prądu tam gdzie trzeba.



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Rozrusznik i coś jeszcze - Proszę o radę

Post autor: Lukas_1 » czw lut 16, 2012 15:16

imek, wszystko w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=67570" onclick="window.open(this.href);return false; i
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=369183" onclick="window.open(this.href);return false;, jest też temat tylko o ALH, ale jak będziesz czytał te w/w na pewno trafisz na link, pokrótce: tak jak pisze wojtas46, przekaźnik 109, stacyjka, poza tym zacząłbym od paliwa, czyli smok w baku ( trzy śrubki pod siedzeniem pasażera z tyłu- lewa strona) sprawdź czy nie ma brudu w baku i na smoku), następnie filtr paliwa- zlej wodę korkiem u podstawy filtra a najlepiej nowy filtr, potem zaworek zwrotny na filtrze- ten z przelewu, zerknij czy masz powietrze w przewodach paliwa, potem cewka w rozruszniku, wyciągniesz rozrusznik, sprawdź na krótko czy cewka działa i oczywiście czyszczenie rozrusznika, na razie tyle, sprawdź i napisz czy coś się zmieniło.



imek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 15, 2012 19:28

Rozrusznik i coś jeszcze - Proszę o radę

Post autor: imek » czw lut 16, 2012 17:49

Dzięki za odzew.

Oczywiście wszystko do sprawdzenia. Dzięki za lekturę - już się zabieram do niej:)



imek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 15, 2012 19:28

Rozrusznik i coś jeszcze - Proszę o radę

Post autor: imek » wt lut 21, 2012 09:59

EDIT:
okazało się, że to zwykły sterownik - który mógł szwankować po tym, jak kilka razy odpalałem samochód z kabli.

To teraz zabieram się za tylne spryskiwacze, tylne wycieraczki, podgrzewane siedzenia kierowcy, zegary - a raczej to co ktoś w nich przykleił tzw. ringi (niestety 2 z 4 w trakcie mrozów odpadły)....hmm - chyba trochę się zapuściłem:)

Dzięki za pomoc i Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości