Kołyszące się auto

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Kołyszące się auto

Post autor: k18t » wt wrz 27, 2011 16:31

Maciek210, Zawsze tak buja, czy tylko czasami? Jest różnica jak masz wciśnięte hamulce i jak auto samo wytraca prędkość (toczy się na luzie)? Sprawdź to sobie na równej nawierzchni, tylko nie przed skrzyżowaniem. Ciężarowe samochody oprócz kolein podczas hamowania robią też fałdy, których tak na oko nie zauważysz. :cool: Ja kiedyś też myślałem że mam uszkodzoną oponę, bo kilka razy mną zabujało przed skrzyżowaniem, ale na nowej nawierzchni już tego nie zauważyłem.



Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Kołyszące się auto

Post autor: Maciek210 » czw wrz 29, 2011 12:25

Tak buja zawsze(podskakuje),ale tylko przy małej prędkości.Dzisiaj zmieniam łożysko i piastę z pierścieniem abs-u .Zobaczymy co z tego wyniknie.



Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Kołyszące się auto

Post autor: Maciek210 » czw wrz 29, 2011 18:52

Już jestem po wymianie.ABS działa jak należy!!! , ale dalej buja.nie wiem co to może być.Może faktycznie to są walnięte opony,ale żeby na zimówkach też tak się działo.Tak to jest jak kupuje się używki.Niedługo zima i zmienię opony i felgi i zobaczymy co wtedy będzie się działo.Dziękuje wszystkim za porady!!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości