problem z czujnikiem oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

problem z czujnikiem oleju

Post autor: kuba_p » ndz mar 20, 2011 11:14

gonzo1801 pisze:i co u ciebie kolego bylo doszedles wkoncu ?
Tak jak pisałem wczesniej wina budzika . Tylko nie powiem czy to awaria licznika czy założyłem od innej wersji silnika . Objawy mamy takie same . Po wpięciu starego licznika i innych dla kontroli piszczenie i kontrolka zamilkły .



gonzo1801
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 17, 2011 00:02

Re: problem z czujnikiem oleju

Post autor: gonzo1801 » ndz mar 20, 2011 11:33

jhosef pisze:gonzo1801, bo czujniki są dwa, na niskie i wysokie ciśnienie. I jeden jest zwierny a drugi rozwierny n masą przy prawidłowym ciśnieniu.
a gdzie szukac tego drugiego czujnika kolego u mnie do filtra jest tylko jeden podlaczony? a wiesz moze gdzie jest ten brzeczyk umieszczony?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

problem z czujnikiem oleju

Post autor: jhosef » ndz mar 20, 2011 12:53

Spójrz z lewej stron głowicy. Pewnie siedzi tam niebieski. Brzęczyk jest w liczniku.



dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

problem z czujnikiem oleju

Post autor: dax-88 » pn mar 28, 2011 22:05

Wybacz ale sie podepne
dobra powiem co u mnie jest może ktoś coś poradzi jeszcze
mam ten problem z ta kontrolka i bzykiem z tym że jak jade to silnik musi dłuższa chwile jechać na 90C i potem jade sobie jade i jak bede zwalniał na 5 zapali sie kontrolka po przyśpieszniu sie wyłącza, potem znów spadna obroty ( nie naciskam gazu) i juz sie nie zapala, nie wiem zaniedługo czeka mnie wymiana oleju bo i filtrów, ile takie czujniki kosztują? moze przez to ze olej nie ma juz swoich właściwości? może przez to ze w 92 roczniku jeźdzę na 10W40? teraz juz zaaplikuje mu pietnache, moze bedzie po problemie.
jak Wy na to zapatrujecie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości