Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » czw sty 27, 2011 17:50

nie mam małego obiegu, tj idzie przez duzy tylko na chłodnice, zatkałem ten przewód i w aucie pojawiło sie ciepłe powietrze, odetkałem i znów zimne poszło na nagrzewnice tj straciła temperature... wiec tu pewnie bedzie termostat zwieszony, no i wykryłem pare nieszczeoności układu tj przewodów, ach nie ma jak kupić stare auto ~.~



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: seba198666 » czw sty 27, 2011 18:06

pewnie sie zawiesił i jest na maxa otwarty cały czas


seba

dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » czw sty 27, 2011 18:36

bynajmiej mam przyczyne i tak na pierwsze zadanie ida przewody / rury metalowe do regenery lub wymiany tylko czy one mogły by być gumowe?



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: mishabest » czw sty 27, 2011 21:52

a węże idące do parownika są gorące ? , najprawdopodobniej ten przechył spowodował zapowietrzenie się układu bo innej opcji nie widzę żeby coś się uszkodziło. tym bardziej że układ chłodzenia z tego co piszesz działa więc jakiś obieg jest. Przy tym przechyle zbiorniczek wyrównawczy był poniżej nagrzewnicy i powietrze mogło polecieć. Teraz płyn hula sobie przez parownik od gazu a w nagrzewnicy powietrze stoi. Do sprawdzenia wężyk od odpowietrzenia, ewentualne odpowietrzenie na wężach od nagrzewnicy ( porządnie przelać na powrocie i zasilaniu) i nie ma bata i musi chodzić.
seba198666 pisze:cos ci sie stało z zaworem który otwiera nagrzewnice
w mk3 nie ma zaworka , płyn krąży cały czas przez nagrzewnicę a sterowanie ciepłe/zimne jest klapkami od nawiewu.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » czw sty 27, 2011 23:04

widzisz dziś zacisnąłem ten górny gruby przewód do chłodnicy ten górny i ciepły płyn poleciał do nagrzewnicy w efekcie było ciepłe powietrze w aucie, ale jak go odetkałem to temperatura silnika gwałtownie spadła i w aucie pojawiło sie znów chłodne powietrze ...



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: mishabest » pt sty 28, 2011 11:38

jak zacisnąłeś wąż to wzrosło ciśnienie w układzie i przepchało płyn do nagrzewnicy, jak puściłeś to poziom opadł i płyn popłynął sobie dalej tam gdzie miał łatwiej (podejrzewam że parownik z racji tego że niżej od nagrzewnicy odpowietrzył się łatwiej i tamtędy płynie). Przygotuj sobie troszkę płynu, na zimnym popuść opaski przy nagrzewnicy, odpal , przelej nagrzewnicę naobu wężach (płynu trochę ucieknie ale straty muszą być..), sprawdź jeszcze ten cieńki wężyk od króćca do zbiorniczka-ma być drożny, jak odpalisz płyn ma nim lecieć swobodnie. Potem uzupełnij płyn, zostaw odpalony z otwartym korkiem aż się zagrzeje, zamknij korek i ma być dobrze. Prawdopodobnie u Ciebie problem jest z odpowietrzaniem układu chłodzenia (często się spotykam przy lpg), a uwidoczniło się to poprostu po Twojej przygodzie z rowem.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » pt sty 28, 2011 21:44

płyn spuszczony > termostat wymieniony i gro i buczy. 40zł ale człowiek zaczyna sie uczyc co i jak po co, jak ten termostat był zawieszony (chyba) to na desce pokazywało 75 i wentyl sie właczył, a dzis po wymianie kulturalnie na 92C aczkolwiek załaczył mi sie ten wentyl na postoju, chyba wymienie sobie olej i filtry.

misha a spotkałeś sie z mrygajaca kontrolka ciśnienia oleju na 5 biegu przy ~~2500 obrotach ? bo nie wiem co to moze byc :S a trza by to było naprawic



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: seba198666 » pt sty 28, 2011 21:57

dax-88 pisze:a spotkałeś sie z mrygajaca kontrolka ciśnienia oleju na 5 biegu przy ~~2500 obrotach
kolego a jakiej firmy masz filtr oleju???? duzo osób miało takie problemu po założeniu filtrona


seba

dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » sob sty 29, 2011 13:44

MANN-FILTER taki ~.~

http://filterki.pl/pl/filtr-oleju-w712- ... ilter.html" onclick="window.open(this.href);return false; cos takiego



dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » ndz sty 30, 2011 21:15

wracam autem wieczorem, zrobiłem może ze 4 km temperatura kosmiczna 100C i zimne powietrze ... przewody do nagrzewnicy znów zimne a nie które dziwnie twarde np ten gruby od silnika do chłodnicy... jak odkrecam kurek od chłodniczego to mi sie podnosi, czyli poszła pewnie pompa wody i wylewa sie płyn z lewej strony od błotnika ? czy tez to moze byc termostat? albo uszczelka ?
ręce cycki opadaja



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: seba198666 » ndz sty 30, 2011 22:49

odpal auto odkreć korek i poczekaj az sie nagrzeje i patrz czy nie ma bąbelków powietrza jesli są to padła ci uszczelka pod głowicą i weze puchną(a kiedys pisałes ze masz maź pod korkiem oleju a to by właśnie swiadczyło o uszczelce pod głowicą.jesli nie ma bąbli to cos z pompa wody. nie ma innej mozliwosci
Ostatnio zmieniony ndz sty 30, 2011 22:54 przez seba198666, łącznie zmieniany 2 razy.


seba

dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » ndz sty 30, 2011 22:53

no jak wymieniałem termostat to tam jest takie kolanko z takim zatrzaskiem, nie wiem po co on tam jest i moze tam mi sie powietrze do układu dostaje? hmhmh ja sie boje najgorszego tej uszczelki



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: seba198666 » ndz sty 30, 2011 22:54

odpal auto odkreć korek i poczekaj az sie nagrzeje i patrz czy nie ma bąbelków powietrza jesli są to padła ci uszczelka pod głowicą i weze puchną(a kiedys pisałes ze masz maź pod korkiem oleju a to by właśnie swiadczyło o uszczelce pod głowicą.jesli nie ma bąbli to cos z pompa wody. nie ma innej mozliwosci


seba

dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Golf3 zaliczył rów. ogrzewanie/olej

Post autor: dax-88 » ndz sty 30, 2011 22:56

bo ogólnie dość konkretna chmure zostawia i tak ogólnie dziwne spaliny niby paruje biały dym, jak cofam czasem widze niebieskawy, jak go przegazowywałem 4-5-6k to leciało cos czarnego moze to był olej, a czasem z tego białego dymu pokazywał sie na ułamek sekundy ciemny dymek

chyba odstawie go na złom :S



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości