Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: davout » pt gru 03, 2010 16:36

I dlaczego nie masz pociągniętej rury z osłonki kolektora wydechowego do filtra powietrza?


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: trollu » pt gru 03, 2010 16:56

davout pisze:Jeżeli silnik odpalasz na benzynie, wkręcasz obroty żeby przełączyć na gaz, a on po przełączeniu gaśnie, to ewidentnie elektrozawór.
tylko że seboja wyraźnie napisał, że gaśnie sam na benzynie, na gazie też chwilę popracuje i zdycha.


Obrazek

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: davout » pt gru 03, 2010 17:02

Ok, ale podłącz rure z osłonki kolektora do filtra powietrza, bo dopóki silnik nie osiągnie swojej temp, ciepłe powietrze do filtra ciągnie właśnie z tej rury, mogła Ci też klapka sie przyblokować, jak to było u mnie. Dodam że miałem takie same objawy :)


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie PO

Post autor: seboja » sob gru 04, 2010 11:40

davout pisze:Ok, ale podłącz rure z osłonki kolektora do filtra powietrza, bo dopóki silnik nie osiągnie swojej temp, ciepłe powietrze do filtra ciągnie właśnie z tej rury, mogła Ci też klapka sie przyblokować, jak to było u mnie. Dodam że miałem takie same objawy :)
No będę musiał to zrobić. A tak dla mojej wiadomości gdzie znajduje się elektrozawór ? i o jaką klapkę chodzi ? Bo muszę dodać że jak zmieniał mi ostatnio znajomy "blacharz" rozrząd to nie ustawiał zapłonu i od tamtego czasu zauważyłem że jak odpalam auto to z początku jak nie było takich mrozów to był słaby z początku i mógł zgasnąć jak lekkiej przegazówy nie zrobiłem ale jak się rozgrzał to już nie zchodził z obrotów i nie gasł. Dodam jeszcze że ojciec mój wpadł wczoraj na pomysł przykrycia silnika szmatami i zadziałało, po odpaleniu gdy silnik złapał widocznie temp. zaczoł chodzić, i dziś zrobiłem to samo to nawet na gazie nie gasł, a więc podejrzewam o to że nie osiąga on odpowiedniej temp. może właśnie przez to o czym ty mówisz czyli o tej rurce i filtrze powietrza, dziś pojadę nim zmienić termostat i czujnik temp. i ustawie zapłon może.
A czym można by było domowym sposobem połączyć to osłonę z rurką od filtra powietrza ? bo tam jest duża temp. i guma to pewnie stopnieje...


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: davout » sob gru 04, 2010 11:47

elektrozawór tu masz
Obrazek

A poprawnie działa kiedy ten trzpień co wystaje chowa sie do środka. Ta czarna kopułka to cewka, która pod wpływem napięcia wypycha trzpień.

Obrazek


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie PO

Post autor: seboja » sob gru 04, 2010 13:02

to gdzie go szukać, mógłbyś strzałką zaznaczyć na mojej focie ?, ej a mówiłeś o jakiejś klapce, o co z nią biega ?


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: davout » sob gru 04, 2010 13:16

No szukasz go przy parowniku ... A klapka o której mówie, znajduje sie w pudełku filtra powietrza. Jak wyciągniesz filter, masz tam taką śmieszną klapke, która działa na zasadzie podciśnienia. Kiedy silnik sie zagrzeje, zmienia swoje położenie. U mnie przez mróz ten mechanizm lekko zamarzł, a wystarczyło psiknąć WD40.


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

Awatar użytkownika
magca01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt maja 04, 2010 21:30
Lokalizacja: ZMC

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: magca01 » sob gru 04, 2010 14:49

mialem podobnie wymienilem filterek gazu za 6zł , wykrec 2 srubki z silnicka krokowego od instalacji LPG przeczysc to z osadu (brudu) i zobacz czy dziala u mnie pomoglo .



seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie PO

Post autor: seboja » pn gru 06, 2010 00:22

davout pisze:No szukasz go przy parowniku ... A klapka o której mówie, znajduje sie w pudełku filtra powietrza. Jak wyciągniesz filter, masz tam taką śmieszną klapke, która działa na zasadzie podciśnienia. Kiedy silnik sie zagrzeje, zmienia swoje położenie. U mnie przez mróz ten mechanizm lekko zamarzł, a wystarczyło psiknąć WD40.
To jak jutro wrócę to zajrzę pod klapę silnika i zrobię fote parownika i mi powiedzie gdzie jest odwodnienie jak jest, no i ten elektrozawór, ej a taką samą masz obudowę filtra jak u mnie?


:majkel: :rock:

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie PO

Post autor: seboja » pn gru 06, 2010 00:24

magca01 pisze:mialem podobnie wymienilem filterek gazu za 6zł , wykrec 2 srubki z silnicka krokowego od instalacji LPG przeczysc to z osadu (brudu) i zobacz czy dziala u mnie pomoglo .
Ej ale przez uszkodzoną przepustnicę mam odłączony silniczek krokowy od gazu i jest regulacja ręczna, bo jak komputer nim sterował to za dużo palił z 14 gazu a teraz na ręcznej regulacji pali 10l. A gdzie można kupić taki filterek ?


:majkel: :rock:

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: seboja » pn gru 06, 2010 00:30

A chyba wiem gdzie ten elektrozawór ale jutro dla pewności się przypytam, a ten trzpień kiedy się wysówa a kiedy chowa, żebym wiedział kiedy i jak na to spojrzeć ?


:majkel: :rock:

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie PO

Post autor: seboja » śr gru 08, 2010 15:07

seboja pisze:
davout pisze:No szukasz go przy parowniku ... A klapka o której mówie, znajduje sie w pudełku filtra powietrza. Jak wyciągniesz filter, masz tam taką śmieszną klapke, która działa na zasadzie podciśnienia. Kiedy silnik sie zagrzeje, zmienia swoje położenie. U mnie przez mróz ten mechanizm lekko zamarzł, a wystarczyło psiknąć WD40.
To jak jutro wrócę to zajrzę pod klapę silnika i zrobię fote parownika i mi powiedzie gdzie jest odwodnienie jak jest, no i ten elektrozawór, ej a taką samą masz obudowę filtra jak u mnie?
U mnie mam taki filtr i to jest jedyna kalpka innej nie widziałem.
Obrazek



Czy to jest ten elektrozawór ?
Obrazek

Obrazek
1.Gdzie przy reduktorze można znaleźć odwodnienie ?
2. Gdzie dostanę filtr gazu ?
3.Ten trzpień kiedy się wysuwa a kiedy chowa, żebym wiedział kiedy i jak na to spojrzeć ?


:majkel: :rock:

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie PO

Post autor: seboja » śr gru 08, 2010 19:06

?


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Słabo pali albo wcale,jak zapali nie ma siły i gaśnie POMOCY

Post autor: davout » śr gru 08, 2010 22:48

W środku! Odczepiasz pokrywe wyciągasz filter i tam masz! A jak sprawdzić elektrozawór sam do tego dojdź. Poszukaj na google. Najpierw sam próbuj zdiagnozować usterke, a kiedy nie masz już pojęcia co dalej robić, pisz o pomoc.


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości