Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » pn paź 08, 2012 21:09

Szkoda czasu na dyskusję. Bby to nie akq a fizyki nie oszukasz. Weź od dziecka podręcznik z gimnazjum i poczytaj w jakich warunkach skrapla Sie woda. Grzalka nie eliminuje przyczyny tylko łagodzi skutki. A jak masz problem ze zrozumieniem słowa przyczyna i skutek to polecam słownik języka polskiego.

Ty rozumiesz wogóle po co masz odme podłączona pod podcisnienie? Czy powtarzasz tylko jakiś belkot? Rozumiesz że w akq nie da Sie podłączyć podcisnienia bo trzeba by było kolektor ssacy z bby wstawić? Rozumiesz że jak podlaczysz odme z bby do akq i nie podlaczysz podcisnienia to odma i tak zamarnie? Rozumiesz że podcisnienie i grzalka współpracują z sobą w bby?
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2012 21:33 przez Fafik258, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: PinkFloyd » pn paź 08, 2012 21:31

Fafik258 pisze:Szkoda czasu na dyskusję. Bby to nie akq a fizyki nie oszukasz. Weź od dziecka podręcznik z gimnazjum i poczytaj w jakich warunkach skrapla Sie woda. Grzalka nie eliminuje przyczyny tylko łagodzi skutki. A jak masz problem ze zrozumieniem słowa przyczyna i skutek to polecam słownik języka polskiego
albo masz szrota albo w 1.4 16v grupa vag zastosowala magie w postaci czarow mimo tych samych czesci ,mechanicznych co w starych 1.4 ze tam maz sie nie zbiera i nie zamarzaja, ciekawe jak ma puszka ma zamarznac jak po 30 sek od odpalenia jest goraca a nawet jakby zamarzla to gorne odpowietzrenie przez te 30 sekund eliminuje chwilowe nadcisnienie nie wywalajc oleju bagnetem, wszystkie 1.4 16v od golf v w gore maja taka odme , prawa fizyki sa jak piszesz i znajdz mi takiego co ma maz pod korkiem, jakos nie widzialem chyba ze w twoim- jakos ludzie w Niemczech na forach robia to dluzej jezdzac dluzej niz ty vw i nie maja z tym problemow, ale najlepiej okryc odme gruba warstwa koldry i byc zadowolonym i mowic ze producent teraz dalej 1.4 16v sie myli i nie stosuje twojego patentu :)



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » pn paź 08, 2012 21:36

Dalej jesteś ciemny jak tabaka w rogu i nie rozumiesz prostej podstawy, dlatego kończę z Tobą dyskutować bo uczono mnie ze z ludźmi ograniczonymi Sie nie dyskutuje bo sprowadza Cię do swojego poziomu i wygrają doswiadczeniem:D. Nie ma to jak dyskusja z teoretykiem paranoikiem. Zaloz korek w audi to może twój szrot przestanie zrec olej. Bo mój szrot nie bierze ani grama



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » wt paź 09, 2012 11:46

Czyli jak to jest, górne odpowietrzenie w korku oleju zniweluje szanse na wywalenie oleju bagnetem czy też nie? A może ile ludzi tyle opinii? :helm:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: stonefree » wt paź 09, 2012 14:44

PinkFloyd pisze:w starych 1.4 ze tam maz sie nie zbiera i nie zamarzaja
Zamarzał nawet 1,3 w MK2 , zamarzał 1,6 w MK3 :)
btard pisze:Czyli jak to jest, górne odpowietrzenie w korku oleju zniweluje szanse na wywalenie oleju bagnetem czy też nie?
Tego bym jednoznacznie nie twierdził. Po pierwsze silniki nowej generacji zasysają powietrze z filtra przez korek wlewu oleju a wylatuje to powietrze odmą, ale prosto do kolektora ssącego. Ma to duży plus w postaci dobrego przewietrzania skrzyni korbowej silnika i rzeczywiście maź i woda się tak nie zbiera. Natomiest minus jest taki, że kiedy pojawaiją sie przedmuchy - pojawia sie obce powietrze zaprzepustnicą, czyli falujące obroty i podobne jazdy.Jezeli zaadaptujemy układa przewietrzania silnika z nowej generacji, to ok, wszystko będzie ładnie działac, oprócz tego powyższego minusa. Jeżeli zrobimy podgrzewacz odmy ale z wylotem do puszki filtra i najlepszy z możliwych układ w korku, to przewietrzanie nie zadziała - za słabe podciśnienie nad przepustnicą. Poza tym są opinie, ze podgrzewana rurka nie zamarznie, ale puszka odmy potrafi przyłapać. Jeżeli więc zamarznie puszka, to jak sądzisz, czy nie zamarną rurki podłączone do korka, a tam trochę pary też się zbiera. Osobiście trochę walczyłem z tematem w silniku AKQ i powiem jedno: do -15 można smiało jeździć. A poniżej - na krótkich trasach korek wek, a na silnik sucha szmata. Na dłuższej trasie - jak już silnik złapie temperatury korek można zakręcić :P . Smieszne, ale działa zaje...cie :). Uzywałem przelotki pod korek od Polo i wężyka wyprowadzonego do pustej butelki obok slnika :rozpacz: . Też zamarzało...



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Waqa » wt paź 09, 2012 17:31

stonefree czyli uważasz ze odma z BBY w AKQ to wyrzucenie pieniędzy w błoto (majonez :crazy: )? Szczerze to ta odma mi za bardzo nie przeszkadza. raz, góra dwa razy w roku czyszczona i po kłopocie.



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » wt paź 09, 2012 22:32

stonefree, dzięki wielkie za porady, nadchodzi mój pierwszy zimowy sezon z tym samochodem, a jakoś nie widzi mi się czyszczenie po wydmuchu bagnetem :helm:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: stonefree » wt paź 09, 2012 23:16

Waqa pisze:czyli uważasz ze odma z BBY w AKQ to wyrzucenie pieniędzy w błoto
Nie, nie uważam, że jest to zły sposób o ile , powtarzam za Fafik258, zrobisz wszystko tak, zeby działało jak w BBY, czyli wlot odmy za przepustnicą, podgrzewana puszka i kompletny układ do korka. Miałem na mysli,ze podgrzewacz fabryczny do AHW/AKQ nie działa tak jak sie tego mozna spodziewać.



mastaz_pro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 09:40

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: mastaz_pro » ndz gru 09, 2012 12:47

Ja jak narazie jeżdżę z odpowietrzeniem od góry oczywiści podłączonej do puszki od filtra powietrza przez przejściówkę pcv. Teraz gdy zaczynają się mrozy zaczynają się kłopoty, jest już pełno budyniu :/ Wczoraj odkręciłem korek od wlewu oleju i wiecie co !!! chyba to jednak nie jest dobre rozwiązanie ! trochę budyniu <mało> pod korkiem ale, parująca woda z węża ścieka do silnika więc odpowiedź nasuwa się sama :/ Oczywiście oleju nie wywala a odma cała zawalona u mnie czyszczenie jej daje rezultat na parę dni wiec jest to strasznie upierdliwe a ciągle ją wykręcać i czyścić! no nie bardzo. Nie mówię już o uszczelka na niej jak się ciągle rozkręca to się rozwalają i cieknie z pod niej olej. Podgrzewacz odmy też nic nie daje, bo nie jest w stanie rozpuścić tyle budyniu.(a i tak w którymś miejscu zamarznie)



0



Awatar użytkownika
Tomaszek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn paź 08, 2012 18:14
Lokalizacja: Łódź

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Tomaszek21 » ndz gru 09, 2012 13:20

Wywaliło mi bagnetem olej ale nie zoorientowałem się po kontrolce tylko zobaczyłem że pod autem jest plama, otwieram maskę a tam sporo oleju wywalonego, filtr powietrza tydzień temu wymieniony i tam czysto. I teraz pytanie czy jak teraz wsiąde i zrobię z miejsca 80 km to puszka od odmy przepcha się sama? czy muszę ja zdjąc i czyścić ? Bo niebardzo wiem jak ją odkrecić


A gdyby on jeździł na powietrze. . .

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: stonefree » ndz gru 09, 2012 19:41

Tomaszek21 pisze:czy jak teraz wsiąde i zrobię z miejsca 80 km to puszka od odmy przepcha się sama?
Nie. Dopóki nie odmarznie będzie ci wywalać olej bagnetem. Uzupełnij olej, rozgrzej silnik przy poluzowanm korku wlewu oleju i kiedy już wszystko rozmarznie, a spod zamykanego korka nie bedzie psykać ciśnienie, jedź w trasę.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Waqa » ndz gru 09, 2012 21:03

Tomaszek21 pisze: Bo niebardzo wiem jak ją odkrecić
najłatwiej będzie Ci podnieść auto na podnośniku. separator/pucha (jak zwal tak zwal) przykręcona jest na trzy śruby imbus 5 (słyszałem tez o torx'ach). Przynajmniej ja tak zaczynałem przygodę przy odmie. w tej chwili czyszczenie zajmuje mi max pol godziny. odkręcam ja od góry przy odkręconym filtrze powietrza.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » pn gru 10, 2012 10:24

Znalazłem ciekawe zdjęcie. Odma od wewnątrz dla zainteresowanych
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » pn gru 10, 2012 12:56

A ja z ciekawości napisałem maila do ASO pytając o oficjalne rozwiązanie tego problemu. Ciekawe co odpiszą :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości