bierze olej głwoica regenerowana

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

thcdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 03, 2017 15:44

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: thcdawid » czw maja 18, 2017 19:40

Witam
Kupiłem golfa z wypadaniem zapłonu. Myślałem zę to będzie cewka lub wypalony zawór. Okazało się że silnik 1.6 akl łyka olej jak głupi. Dwadzieścia minut i z 2/3 zrobił się minimum. Wymontowałem głowice i padło na luzy prowadnic zaworowych + twarde gumki. Głowice oddałem do naprawy wymieniono prowadnice ale zostawiono stare zawory :goof: . Po mimo ze na trzonkach zaworowych widniał uskok spowodowany wytarciem materiału. No ale założyłem bo skoro pan twierdził że będzie ok w końcu fachowiec.... Po złożeniu auto nadal łyka olej i szarpie silnikiem (wypada zapłon) czyli bez zmian. Tu moje pytanie myślicie że jest to spowodowane tym uskokiem na zaworze. Czy może dół silnika do remontu? Jeśli dól to jak sprawdzić czy pierścienie do wymiany czy może blok przegrzany i się aluminium rozeszło. :rozpacz:
Ostatnio zmieniony wt maja 23, 2017 21:29 przez thcdawid, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: waski1 » czw maja 18, 2017 19:57

Wymontuj tłoki to się dowiesz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: marcin7x5 » czw maja 18, 2017 22:00

Wypadanie zapłonu to może być brak wtrysku paliwa do cylindra lub jego nadmiar. Zrób teraz pomiar kompresji.



thcdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 03, 2017 15:44

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: thcdawid » wt maja 23, 2017 21:27

Rozebrałem dół pierścienie olejowe były zapieczone. Ale to nie rozwiązało problemów. Na 3 cylindrze jest nadal słabe ciśnienie. Już skończyły mi się pomysły. Głowice zregenerowałem ,pierścienie i panewki wymienione., uszczelka pod głowicą nowa. Możliwe że był by w 1.6 akl podparty zawór? Bo zawsze szklanki wkładałem w to samo miejsce. Bo jeśli nie to to czeka mnie kupno innego boku a to ruletka :/. Macie jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: marcin7x5 » wt maja 23, 2017 21:52

Wyciągałeś tłoki od dołu? Co innego pierścienie zgarniające (olejowe) a co innego uszczelniające (odpowiedzialne za kompresję).



thcdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 03, 2017 15:44

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: thcdawid » wt maja 23, 2017 22:14

Tłoki wyciągałem górą . Zapieczone były olejowe. Wymieniłem na wszystkich 4 tłokach. Tylko na tym 3 jest słaba kompresja a świeca mokra.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: marcin7x5 » śr maja 24, 2017 17:41

Mokra od czego? Paliwa czy oleju? Co do kompresji to robiłeś próbę olejową na tym cylindrze? Szkoda że nie porobiłeś pomiarów jak miałeś tłoki wyciągnięte. Wymiana samych pierścieni olejowych bez chociażby pomiarów to trochę taka robota dla roboty. Być może okazać się że czeka cię ta sama robota raz jeszcze.



thcdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 03, 2017 15:44

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: thcdawid » śr maja 24, 2017 19:27

Wymieniane były kompletne pierścienie, a nie tylko zgarniające. Fakt błąd mój że nie zmierzyłem jakie są przerwy na zamkach na nowych pierścieniach. Bo możliwe że blok przegrzany i aluminium się rozeszło na tym 3 cyl i pupa.... Jutro spr czy czasem szklanka się nie zatarła i nie podpiera zaworu. Ogólnie zauważyłem że auto wydaje dźwięk cmokania :goof: Świeca jest czarna nie wiem czy benzyna czy olej ciężko stwierdzić. Może jakiś sposób? Ogólnie auto kopciło jak było odpalone przed wymianą jak rozbiegany disel. Teraz delikatnie podejrzewam ze wszystko teraz się wypala.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: marcin7x5 » śr maja 24, 2017 20:34

Skoro cmoka to być może nieszczelne są zawory po stronie ssącej. Zrób pomiar kompresji wraz z próbą olejową. Możesz też osłuchać dolot po otwarciu puszki z filtrem czy tam też będzie te cmokanie słychać .



thcdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 03, 2017 15:44

bierze olej głwoica regenerowana

Post autor: thcdawid » czw maja 25, 2017 14:50

https://www.youtube.com/watch?v=ykNM65LOU28

Tak chodzi silnik Próbę olejową zorbie dziś



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości