Zapala się kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Zapala się kontrolka oleju

Post autor: Mateusz golf4 » sob maja 20, 2017 11:20

Mój problem z autem polega na zapalajacej się żółtej kontrolki poziomu oleju. Stan oleju jest cały czas nawet ponad normę. Wymieniłem czujnik poziomu oleju w misce. Dalej dzieje się to samo nie mam pomysłu co może to powodować proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę.otwarcie zamknięcie maski wyłącza kontrolke na parę km.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Zapala się kontrolka oleju

Post autor: Garrison » sob maja 20, 2017 12:00

Majstrowałeś coś przy bagnecie? Może za głęboko wchodzi i stąd wskazuje ponad normę, a realnie jest mniej? Niedawno był podobny wątek i ustalono, że Golfy lubią mieć oleju niemalże do maksimum na podziałce bagnetu. Druga sprawa, to też stworzyli teorię, że najbardziej miarodajny wynik będzie 5 minut po zgaszeniu rozgrzanego silnika. U siebie ile odczekiwałeś przed sprawdzeniem?

Co do wpływu otwierania maski na kontrolkę, to przez istniejące tam połączenie. Otwierając maskę, komputer (?) dostaje informację, że sprawdziłeś co jest grane i na te 100km (lub 300, bo zdaje się, że ta ilość maleje z czasem) masz spokój.



Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Zapala się kontrolka oleju

Post autor: Mateusz golf4 » sob maja 20, 2017 12:51

Oleju dolewalem specjalnie do zagięcia bagnetu na podzialce oleju wlane 4.5l zmieniane 1tys temu stan jest tak jak był nic nie ubyło a pokazuje że nie ma oleju



Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Zapala się kontrolka oleju

Post autor: Mateusz golf4 » sob maja 20, 2017 13:31

Po podłaczeniu vaga wyskakuje błąd 18062



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości