Zgrzyty, opór i wypadanie biegu po naprawie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pollina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 09, 2017 17:51
Lokalizacja: Gdańsk

Zgrzyty, opór i wypadanie biegu po naprawie

Post autor: Pollina » śr maja 17, 2017 11:47

Witam,

Na poczatku kwietnia oddałam do mechanika swojego Golfa, ponieważ wybierak zacinal się przy próbie redukcji z 3 do 2. Czasem pojawiał sis problem takze z wrzuceniem jedynki przy włączonym silniku (głównie po nieudanej redukcji po puszczeniu i ponownym wciśnięciu sprzęgła). Samochód wrócił z naprawy. Wymieniono synchronizatory dla 1 i 2.

Od dwoch dni znowu mam problemy ze skrzynią. Tym razem pojawia sie opór przy wrzuceniu 1. Dwójka, co jakiś czas zgrzyta (sporadycznie), a jedynce zdarza sie "wyskoczyć". Skrzynię zalewałam olejem przy okazji ostatniej naprawy. Sprzęgło wymieniałam w listopadzie 2016.

Czy macie może jakiś pomysł co sie dzieje? Mam gwarancję półroczną na ostatnią naprawe, choc nie wiem czy uda mi sie to naprawić w jej ramach :/



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Zgrzyty, opór i wypadanie biegu po naprawie

Post autor: magiz19 » czw maja 18, 2017 06:17

Zacznij od najprostszej rzeczy czyli linki sprzęgła.
U siebie w mk2 mialem problem prawie identyczny i okazało się, ze linka źle naciągnięta.



adin17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 02, 2017 11:10

Zgrzyty, opór i wypadanie biegu po naprawie

Post autor: adin17 » czw maja 18, 2017 08:24

Ja bym sprawdził:

1. Jak kolega wyżej linka (chyba że jest tam hydraulika?)

2. Wiem że czesto w mk4 padał łączniki między lewarkiem a skrzynią (plastikowe G.... które się wyrabia i są problemy)

3. Olej w skrzyni biegów jest? - mialem auto na warsztacie po innych mechaniorach co spuscili olej ze skrzyni i zapomnieli go spowrotem wlać....

4. W kolejnych etapach można sprawdzić poduszkę skrzyni, sprzęgło, no i samą skrzynię = ale to już w ostateczności.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zgrzyty, opór i wypadanie biegu po naprawie

Post autor: marcin7x5 » czw maja 18, 2017 22:10

Skoro zgrzyta i wypadają biegi to albo brak całkowitego zazębienia lub luzy na wałkach w skrzyni. Może być też wina sprzęgła.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości