Dobór strumiennicy do GTI

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kraszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 11, 2017 19:37

Dobór strumiennicy do GTI

Post autor: Kraszu » wt kwie 11, 2017 19:55

Witam użytkowników forum.
Podczas wymiany siatki elastycznej wydechu w zeszłym roku, odkryłem że mój katalizator jest w mocno zniszczony. Dogadałem się z mechanikiem, który naprawiał mi wydech, żeby dał mi znać jeżeli uda mu się dostać używany i niezniszczony katalizator do GTI. Ale jako że nie miał nic takiego od pół roku, myślę o wspawaniu strumiennicy. Moje pytanie brzmi: jak dobrać strumiennicę, żeby przyjemnie mruczała, ale nie urywała głowy przy prędkościach przelotowych? Jazda w trasie przez kilka godzin z pięcioma biegami i ryczącym wydechem dla mnie mija się z celem.
Na jakie parametry/producentów/inne szczegóły zwracać uwagę przy wyborze?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dobór strumiennicy do GTI

Post autor: Mavrick » śr kwie 12, 2017 09:27

Akurat strumienica ma maly wplyw jezeli chodzi o mruczenie. Podejrzewam ze masz 2 sondy wiec wywalajac kata bedziesz mial w najlepszym wypadku caly czas CHECK na blacie a w najgorszym mrugajacy CHECK (tryb awaryjny Vmax 80 km/h). W takim wypadku bedziesz musial zalozyc emulator sondy. Sprawdz jeszcze czy masz wpisany kat w dowod bo jezeli tak to musisz montotowac puszke po kacie bo jak trafisz na jakiegos sluzbiste czy na drodze czy na SD to pozegnasz sie z dowodem i pozniej juz nie przejdzie patent z pustym katem (bo pomiary beda zle).



Awatar użytkownika
Kraszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 11, 2017 19:37

Dobór strumiennicy do GTI

Post autor: Kraszu » śr kwie 12, 2017 17:03

Też prawda. Poczytałem sobie o strumiennicach wczoraj, i dochodzę do wniosku, że dobrej jakości katalizator będzie lepszą opcją dla mnie. Dzięki za odpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości