Ubytek płynu hamulcowego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Ubytek płynu hamulcowego

Post autor: grotof » śr kwie 05, 2017 08:46

Wyskoczył mi, prawie jednocześnie, błąd pompy ABS i kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego. Rzeczywiście płyn ze zbiorniczka "wyparował". Wymieniłem pompę ABS i przy okazji zregenerowałem tylne zaciski. Hamulce wróciły i wszystko wydawało się w porządku. Dodam, że dosyć gruntownie przejrzałem układ po kątem nieszczelności. Sprawdziłem zaciski, rurki i wężyki gumowe, odkręciłem pompę hamulcową od serwa i nie znalazłem żadnego podejrzanego miejsca ewentualnego wycieku. Korektora siły hamowania nie mam. Autko przejechało ok 200 km i płyn znowu zniknął. Na pewno coś przeoczyłem, bo gdzieś jest nieszczelność, tylko co przeoczyłem?
p.s. układ sprzęgła też sprawdzałem i nie znalazłem nic niepokojącego.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ubytek płynu hamulcowego

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 05, 2017 20:27

Sprawdź na wysprzęgliku czy nie przepuszcza płynu. Czasami leci na podkładkach w tylnych zaciskach hamulcowych.



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ubytek płynu hamulcowego

Post autor: grotof » czw kwie 06, 2017 13:56

prefix może mylić ale chodzi o autko mojej córki - Golf IV 1,6SR.
Siłownik sprzęgła sprawdzałem wizualnie, na zewnątrz był suchy a obydwa zaciski tylne regenerowałem (polerka tłoczka, uszczelki, osłona p.kurzowa).



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ubytek płynu hamulcowego

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 06, 2017 20:13

Tam jest taka gumowa osłonka na tym siłowniku. Zobacz czy pod nią nie ma płynu. Trzeba też sprawdzić pompę abs.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości