Wymiana wkładki zamka drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lebiediew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 19:05

Wymiana wkładki zamka drzwi

Post autor: lebiediew » śr sty 25, 2017 20:39

Witam, odkąd posiadam mojego golfa to zawsze otwieram centralny z zamka w drzwiach kierowcy ( ten sam kluczyk otwiera bagażnik oraz pasuje do stacyjki). Problem mam z drzwiami od pasażera, kluczyk wchodzi do środka ale nie idzie nawet trochę przekręcić zamka. Myślałem, żeby kupić cały zestaw z alledrogo (bębenek, wiosełko spręzynka) tylko czego to może być wina? Bębenek stary działa ale wiosełko jest uszkodzone? czytałem też na forach że można dorobić nowy bębenek pod stary kluczyk, ale na stronach gdzie można je zakupić jest napisane, że nie można wyjmować kluczyka (tego dodanego) przed osadzeniem go w zamku, to wtedy jak dać go ustawić i zamontować? Obawiam się trochę wyjąć ten bębenek,żeby sprawdzić stan elementów skoro teoretycznie nie mam kluczyka ,żeby potem nie było problemu go ewentualnie zamontować ponownie czy coś w tym stylu...



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Wymiana wkładki zamka drzwi

Post autor: muszkatobiasz » śr sty 25, 2017 23:32

jeśli wchodzi kluczyk w zamek a nie idzie przekręcić to albo syf w środku albo zamek inny bo jeśli wiosełko zerwane to bębenek kręci się swobodnie i teraz jeśli chcesz żeby kluczyk był ten sam do wszystkiego to wymontuj klamkę i jedź do kogoś kto tym się zajmuję i ci naprawi ten zamek ewentualnie wymieni wkład na inny ale dopasuję pod twój kluczyk a jeśli nie chcesz się bawić kup klamkę z kluczykami



Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Wymiana wkładki zamka drzwi

Post autor: Andi » czw sty 26, 2017 11:44

muszkatobiasz pisze:jeśli wchodzi kluczyk w zamek a nie idzie przekręcić to albo syf w środku albo zamek inny bo jeśli wiosełko zerwane to bębenek kręci się swobodnie i teraz jeśli chcesz żeby kluczyk był ten sam do wszystkiego to wymontuj klamkę i jedź do kogoś kto tym się zajmuję i ci naprawi ten zamek ewentualnie wymieni wkład na inny ale dopasuję pod twój kluczyk a jeśli nie chcesz się bawić kup klamkę z kluczykami
Kolega ma racje. Spróbuj popsikać obficie WD-40 w zamek gdzie wchodzi klucz. Odczekaj chwile i włóż klucz i spróbuj rozruszać zamek delikatnie żebyś nic nie połamał. Jeśli dalej nie pójdzie obrócić kluczykiem to ktoś zmieniał klamkę/ drzwi i nie przełożył wkładki zamka.


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Wymiana wkładki zamka drzwi

Post autor: ciachotdi » sob sty 28, 2017 14:06

lepiej wyciągnąć bebenek i wszystkie zapadki przeczyścic papierkiem sciernym 2000 pomaga, te aluminium się utlenia i to dlatego tyle problemów z tym jest.

Tu masz temat zasada podobna :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2674780" onclick="window.open(this.href);return false;


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości