Cykanie z filtra węglowego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Unit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 09, 2016 23:53

Cykanie z filtra węglowego

Post autor: Unit » wt sty 03, 2017 01:20

Witam.
Dziś czyściłem i wymieniłem szczotki w rozruszniku w golfie 1.4 16v benzyna, bo i mnie trafiło się "wycie" przy odpalaniu :? Po założeniu i odpaleniu rozrusznik ok, ale coś innego wyszło :rozpacz: Coś teraz terkocze z prawej strony samochodu. Alternator, rolka, czy coś? Zrzucę pasek i zobaczę czy nadal będzie rzegotało. Przy dodaniu gazu trochę cichnie.
A do tego pojawiło się pstrykanie z ustrojstwa o nr 1j0201801h, dowiedziałem się z internetów, że to zbiornik filtra węgla aktywnego. Dźwięk jak z zapalniczki elektrycznej. Nagrałem dźwięk, może ktoś posłucha i pomoże? Raz przykładam mikrofon w okolice alternatora, gdzie słychać takie pojedyncze terkotania, albo takie metaliczne stukanie, potem nagrywałem to cykanie z tego zbiornika węgla aktywnego(na samym końcu dobrze to słychać). Co się dzieje; zawór magnetyczny czy coś innego?
Ponadto pojawił się jakiś pisk z okolicy przepustnicy. Tak samo mam w innym samochodzie od 2 lat; cały czas piszczy podczas jazdy. To tak ma cały czas piszczeć?
Zdjęcie przypadkowe.
Sorry za ten dźwięk "podmuchu wiatru", ale to altek dmuchał w mikrofon i tak słychać :blush:

http://www.supershare.pl/?d=CC748F5A2

Pozdro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Cykanie z filtra węglowego

Post autor: Qto » wt sty 03, 2017 17:26

Ma cykać...
Wcześniej pewnie nie zwróciłeś uwagi że cyka.



Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Cykanie z filtra węglowego

Post autor: Andi » wt sty 10, 2017 22:01

Potwierdzam kolega Qto, ma racje :bigok:


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Cykanie z filtra węglowego

Post autor: tomcio06750 » sob sty 21, 2017 14:40

ten filtr ma za zadanie odbieranie oparów ze zbiornika paliwa wiec wszystko jest w jak najlepszym porządku jeździć i się nie przejmować pozdrowienia...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości