Stuki w silniku vr6 204hp

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilovr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 03, 2016 18:39

Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: kamilovr6 » sob gru 03, 2016 18:51

cześć wszystkim :bajer: kupiłem dzisiaj wymarzone vr6 i wszystko było do momentu zapalenia się kontrolki ciśnienia oleju :banghead: zjechałem na bo i pierwsze co ciągnę za bagnet a tam susza , dolałem oleju wszystko wróciło do normy do czasu jak podjechałem do siebie na warsztat staję i słychać delikatny stukot w silniku od strony koła pasowego i jest bardziej słyszany od dołu a po dodaniu gazu stuk nasila się od obrotów silnika w granicach 2000 tyś . samochód zostawiłem tak jak postawiłem i więcej go nie odpalałem ale te stukanie jest dziwne bo między 1500-2000 cichnie prawie do zera a później stukanie nagle narasta . To mój pierwszy raz z vr6 nigdy takiego silnika nie robiłem i nic o nim nie wiem ale czy to może być związane z jakąś wadą fabryczną tego silnika ? popychacze raczej odpadają bo to inny dźwięk rozrząd tak samo , i jak myślicie panewka ? czy może to częsty problem w vr6 ? jeżeli coś wiecie to proszę o jakieś wskazówki :) z góry dzieki wielkie za pomoc



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: Mavrick » ndz gru 04, 2016 02:00

Proponuje wymienic olej i filtr oraz sprawdzic cisnienie oleju. Przypadkiem nie chodzi troche jak nasz poczciwy poldek? (cykanie). Moze klawiatura gra?.



kamilovr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 03, 2016 18:39

Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: kamilovr6 » ndz gru 04, 2016 17:26

Dzisiaj odpaliłem go aby dokładnie go osłuchać i stukania nie było kilkanaście sekund po odpaleniu ale obawiam się że to panewka bo jak schodzi z obrotów to stukania nie ma , jeżeli to panewka to pół biedy ale jak luz jest na sworzniu tłoka to lipa :-( jutro zwale miskę i zobaczę jakie są szkody bo do pana który mi go sprzedał powiedział że to ja go zajeździłem bo silnik był igła :chytry: chociaż też trudno zlokalizować to za słuch bo ten dzwięk się roznosi po całym silniku



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: Mavrick » ndz gru 04, 2016 19:42

Tak silnik igla i po 20 km normalnej jazdy sie rozklekotal...takie bajki to dzieciom moze wciskac.



kamilovr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 03, 2016 18:39

Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: kamilovr6 » ndz gru 04, 2016 19:46

mam nadzieje że wystarczy wymiana panewek tylko :bajer:



kamilovr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 03, 2016 18:39

Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: kamilovr6 » wt gru 06, 2016 00:35

Jednak poszły panewki ale wał jest Cała a głowica I wałki nie naruszone jutro zakładam nowe panewki robie płukanke silnika I Zobaczymy Co czas przyniesie :okej:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: Mavrick » wt gru 06, 2016 22:38

No to czekamy na dobre wiesci:).



kamilovr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 03, 2016 18:39

Re: Stuki w silniku vr6 204hp

Post autor: kamilovr6 » śr gru 07, 2016 00:05

ObrazekObrazekObrazek

tutaj kilka fotek jak to wygląda :) niestety panewki będę miał dopiero na jutro wieczorem ale postaram się to złożyć i odpalić , minusem tego silnika jest to że jest bardzo ciasno i chcąc uszczelnić pokrywę zaworów i wszystko to wypłukać musiałem ściągnąć kolektor ssący i rozebrać przód auta żeby to wygodnie zrobić ale wszystko ładnie idzie więc nie ma tragedii , a przyczyną takiego zjechania panewek było to że ktoś albo nie wymieniał oleju albo był kiepskiej jakości filtr oleju bo trochę go zgniotło :banghead: jak ktoś ma to dajcie momenty dokręcania stopy korbowodu i wału :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości