Golf 4 chodzi jak odkurzacz

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek Golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 30, 2016 18:49

Golf 4 chodzi jak odkurzacz

Post autor: Tomek Golf » pn lis 14, 2016 20:34

Witam.
Od kilku miesięcy mój Golf 4 1,9 TDI 2001r. zaczął chodzić jak odkurzacz, dźwięk się nasilał przy dodawaniu gazu i stopniowo zwalniał po jego puszczeniu.
Początkowa diagnoza moja, gościa na wulkanizacji, mechesa co mi robił rozrząd i paru innych osób była pompa wspomagania. Pompę wymieniłem nadal to samo. Jak już wcześniej wspomniałem wymieniałem cały rozrząd, więc to chyba też odpada. Idąc dalej stawiałem na łożyska alternatora, lecz przy dzisiejszej regeneracji rozrusznika, majster zbadał mi i alternator i powiedział, że alternator jest ok. Mówi że zdjął cały pasek i też wyło i żeby zajrzeć w rozrząd, a wyło już przed wymianą rozrządu. Sprężarka klimatyzacji też odpada. Z obecną temperaturą też to nie jest związane, bo w lato było to samo. Nie mam już pomysłu co może tak hałasować jedynie co zostaje to te duże koło od wału silnika albo napinacz. Może ktoś miał podobnie, co to może być? Poniżej dodaje filmik trzeba się lekko wsłuchać w ten pomruk ala odkurzacz :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UlQRqrI ... e=youtu.be[/youtube]



Awatar użytkownika
OskarXXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 12:45

Golf 4 chodzi jak odkurzacz

Post autor: OskarXXX » wt lis 15, 2016 20:09

Może nie sprężarka klimy a samo jej sprzęgło ? U mnie jest takie wycie ale chwilowe po odpaleniu i na 100% wiem że to właśnie sprzęgło kompresora .



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Golf 4 chodzi jak odkurzacz

Post autor: grg474 » wt lis 15, 2016 22:31

Tomek Golf pisze:dźwięk się nasilał przy dodawaniu gazu i stopniowo zwalniał po jego puszczeniu.
jak wciśniesz sprzęgło to też go słychać?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Tomek Golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 30, 2016 18:49

Golf 4 chodzi jak odkurzacz

Post autor: Tomek Golf » śr lis 16, 2016 16:41

Tak. Bez znaczenia czy sprzegło trzymam czy nie i tak słychać :P



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 4 chodzi jak odkurzacz

Post autor: marcin7x5 » śr lis 16, 2016 20:50

Skoro wyje po zdjęciu paska wielorowkowego i wymiana rozrządu też nic nie dała to pytanie czy pompa wody była wymieniana? Może łożysko w niej się zaciera. Musisz sprawdzić elementy jakie są napędzane paskiem rozrządu. Czasem zbyt mocne naciągnięcie paska powoduje też takie świszczenie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości