Czy można zamienić wkładkę zamka i schowka?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

Czy można zamienić wkładkę zamka i schowka?

Post autor: leymann » wt wrz 27, 2016 13:09

Witam,
mam problem, otóż nie działa mi zamek drzwi kierowcy, kluczyk kręci się w kółko bez jakiegokolwiek oporu, Zamek ze schowka jest sprawny, czy orientujecie się, czy można zamienić te wkładki ze sobą? O ile oczywiście jest to kwestia wkładki zamka...
Golf 4



Piotrekx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 14, 2014 10:46

Czy można zamienić wkładkę zamka i schowka?

Post autor: Piotrekx » wt wrz 27, 2016 22:50

Kluczyk we wkładce która jest w zamku schowka nie chowa się do końca więc raczej są inne. Druga sprawa jest taka że w swoim golfie mogę otworzyć ten schowek kluczykami od innych vagów. Sprawdzalismy ze znajomymi - oni mogli otworzyc moj schowek swoimi kluczykami, a ja ich schowki swoim, wiec ta wkladka jest tak dla picu raczej



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Czy można zamienić wkładkę zamka i schowka?

Post autor: piotrek233 » śr wrz 28, 2016 14:52

leymann pisze:Witam,
mam problem, otóż nie działa mi zamek drzwi kierowcy, kluczyk kręci się w kółko bez jakiegokolwiek oporu, Zamek ze schowka jest sprawny, czy orientujecie się, czy można zamienić te wkładki ze sobą? O ile oczywiście jest to kwestia wkładki zamka...
Golf 4
Pewnie ułamało CI się "wiosełko"
http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/87" onclick="window.open(this.href);return false;



leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

Czy można zamienić wkładkę zamka i schowka?

Post autor: leymann » czw wrz 29, 2016 09:17

dzięki za info. Mam pytanie, czy te wiosełko moge kupic osobno i czy da rade wyciągnąć tą wkładke, bez rozbierania drzwi i klamki?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Czy można zamienić wkładkę zamka i schowka?

Post autor: piotrek233 » czw wrz 29, 2016 12:30

A przeczytałaś dokładne linka którego CI podesłałem? masz tak napisane co zawierają zestawy naprawcze, są trzy zestawy naprawcze. Zen z łódką ma numer 1U0898001. Kup tylko oryginał, zamienniki są słabe. Koszt w serwisie coś koło 15zł
leymann pisze:czy da rade wyciągnąć tą wkładke, bez rozbierania drzwi i klamki?
Tak, na forum w temacie o miktrstykach masz pokazane jak wyciągnąć wkładkę zamka.
Musisz ściągnąć zaślepkę, torx 20 albo 25 o odkręcasz śrubę blokująca, ale delikatnie do momentu jak wkładka wyjdzie.
Jak za mocno wykręcisz tę śrubę, wypadnie taki pierścień i czeka Cię rozbieranie całych drzwi.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czy można zamienić wkładkę zamka i schowka?

Post autor: Qto » czw wrz 29, 2016 12:31

odkręć śrubkę z boku drzwi...tylko nie do końca...odkręcasz aż wkładka będzie chciała wyjść. wyciągnij ja i zobacz co się stało... zestaw naprawczy można kupic



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości