Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
OskarXXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 12:45

Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Post autor: OskarXXX » śr wrz 07, 2016 19:19

Witam

Auto:
Golf 4 1,4 16V APE 99rok

Kiedyś już pisałem o tym, różnych przypadłościach np skakanie obrotów,szarpanie silnikiem i tak aż do znudzenia
Teraz mam prawie 100% pewność że chodzi o czujnik wału.
Teraz moje pytania, ogólnie chodzi mi o jego wymiana słyszałem że trzeba zrzucić skrzynie lub kolektor ssący i teraz czy zrzucając kolektor ssący powinieniem założyć nową uszczelkę ? Czytałem też że jest kilka rodzajów tego czujnika ktoś ma jakieś doświadczenie czy to prawda ? I jeszcze zostaję kwestia jakiej firmy zakupić ten czujnik ? Miałem już sporo problemów z zamiennikami innych czujników aż w końcu wolałem dorzucić kaskę i kupić z serwisu
I jeszcze jakby ktoś miał numer tego czujnika byłbym bardzo wdzięczny :)

Dziękuję z góry za odpowiedz :pub: :grin:
Pozdrawiam :kufel:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Post autor: Qto » śr wrz 07, 2016 19:33

030957147M, myślę że cena w ASO nie będzie się jakoś znacznie różniła od sklepów z zamiennikami...tak jak w przypadku np czujnika temperatury cieczy. Biorąc pod uwagę dojście do tego czujnika...i tak wolałbym dołożyć 100zł (czujnik nie należy do tanich) i mieć pewność, że będzie ok



Awatar użytkownika
OskarXXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 12:45

Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Post autor: OskarXXX » śr wrz 07, 2016 21:18

Jutro dowiem się ceny, naszczęscie pracuje w takim miejscu że nie musze dzwonić po serwisach :) a z wymianą tej uszczelki od kolektora jest ona potrzebna czy nie ? :)



Nemo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 31, 2016 19:04

Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Post autor: Nemo123 » śr wrz 07, 2016 21:23

Na upartego jak byś chciał to zdejmij obudowę filtra powietrza i juz wieksze dojscie ale jak bys chciał normlanie bez wkurzania sie to kolektor do sciągnięcia. A wiem z tego względu że sam posiadam 1.4 APE tyle ze 2000 rok i sam ten czujnik przerabiałem kilka dni temu tyle ze mój stary z niewiadomych przeczyn ożył i odpukać narazie działa. Także jak bys wyjął i dał zdjęcie i jesli sie okaze ze miałbyś z okrągłą główką to mam taki czujni poniewaz sam kupowałem ale jest teraz zbędny mi.



Awatar użytkownika
OskarXXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 12:45

Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Post autor: OskarXXX » śr wrz 07, 2016 21:26

Nemo123, z niewiadomych przyczyn odżył ? Przerabiałem to jakieś 3 miesiące temu i teraz szarpie jak tylko silnik się rozgrzeje, ale sprzęgło gaz w podłogę uspokaja się i jadę dalej, postaram się zrobic te zdjęcia :)



Nemo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 31, 2016 19:04

Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Post autor: Nemo123 » śr wrz 07, 2016 21:55

Powiem ci ze tak bo zaczeło mi sie to robic jakies 3 tygodnie temu az do poniedziałku gdy wymieniałem rozrząd wiec mowie do chłopaków żeby tez to wymienili bo czujnik drugi kupiłem od Golfa 1.4 16V APE no to mówie pewnie taki sam jest, ale d*pa blada jednak inny był i przeczyścili go i wrzuci ten stary ( mozliwe ze sie zaciął)i jak narazie ani razu mi nie przerywał ani nie stękał także odżył. Kurde a wracają do tych silników to długo go masz nie narzekasz ?



Awatar użytkownika
OskarXXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 12:45

Czujnik wału korbowego objawy/pomoc

Post autor: OskarXXX » czw wrz 08, 2016 20:57

Temat do zamknięcia gdyż jestem zmuszony założyć osobny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości