Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mat3usz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:13
Lokalizacja: wałbrzych

Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Post autor: Mat3usz » śr cze 15, 2016 08:46

Mam taki problem, iż cała buda wpada mi aż w rezonans, deska tak się trzęsie że omało mi nie wyskoczy z auta, ogólnie w aucie kiedy jest odpalony silnik na luzie to nie da się wysiedzieć. Auto dawałem do mechanika który wymienił mi 3 poduszki pod silnikiem po całej wymianie w bagażniku znalazłem pudełka od nowych ze starymi poduszkami w środku sprawdziłem te firmy na z pudełek i są to jakieś jedne z najtańszych modeli poduszek. Czy to możliwe że te ogromne drgania samochodu są właśnie spowodowane tym że włożone poduszki są nic dodać nic ująć g.....ej firmy ???? Próbowałem je luzować i kawałek się przejechać ale nic to nie dawało. Jakieś sugestie ?? 1.6 ABU benzyna



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Post autor: needved » śr cze 15, 2016 10:27

Tanie poduszki tak mają, wymień je na używane oryginalne poduszki i problem zniknie.
Nowe poduszki to albo oryginał, albo zamienniki najlepszej jakości.
Swoją drogą mechanik powinien wiedzieć że najtańsze poduszki są do bani i nawet Ci ich nie montować...



Awatar użytkownika
Mat3usz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:13
Lokalizacja: wałbrzych

Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Post autor: Mat3usz » śr cze 15, 2016 10:42

a te zamienniki dobrej jakości to jakie firmy?



maxsymus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 19:46

Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Post autor: maxsymus » śr cze 15, 2016 23:08

Widocznie mechanik się nie przyłożył do tematu , jeśli auto było wypadkowe lub źle naprawione to teraz poduszki nie bardzo pasują na otwory i są za mocno naciągnięte nie mogą swobodnie pracować stąd te drgania. Prawidłowe ustawienie poduszek bez naprężeń to murowany sukces na poprawną pracę zakładając nowe nie ma to znaczenia czy oryginał czy zamiennik :shock:



Awatar użytkownika
Mat3usz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:13
Lokalizacja: wałbrzych

Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Post autor: Mat3usz » czw cze 16, 2016 08:44

czyli macie jakąś radę co teraz można spróbować zrobić żeby w miarę dało się w nim wysiedzieć bo dosłownie traktor :okej:



maxsymus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 19:46

Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Post autor: maxsymus » pt cze 17, 2016 01:11

Moja rada to jeszcze raz odkręcić poduszki i od nowa poprawnie je wycentrować i przykręcić nie jest to robota ani zbyt skomplikowana ani specjalnie pracochłonna tylko pamiętaj jak będziesz odkręcał poduszki aby podłożyć lewarek czy co tam masz pod miskę silnika .



Awatar użytkownika
Mat3usz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:13
Lokalizacja: wałbrzych

Po wymianie poduszek strasznie trzęsie

Post autor: Mat3usz » śr cze 22, 2016 20:53

niestety ponowne odkręcenie i próba regulacji nic nie dała, ogromne drgania :(

Czy takie drgania może mi przenosić wybierak skrzyni biegów ??? Ponieważ mam wrażenie że to przez lewarek wszystko idzie ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości