Demontaż tylnej piasty

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Demontaż tylnej piasty

Post autor: wron » sob kwie 02, 2016 23:13

Planuję zdemontować tylną piastę (w celu wymiany osłon tarcz) i ponownie ją zamontować, ale szukając info w necie znalazłem że wiele osób twierdzi że rozpada się łożysko i nie nadaje się już do ponownego założenia. Ile jest w tym prawdy? Może to ktoś potwierdzić?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Demontaż tylnej piasty

Post autor: Michał_1977 » ndz kwie 03, 2016 07:30

Tak niestety często się zdarza,że jedna (wewnętrzna) szalka ze śrutami lubi zostać na czopie,a złośliwe śruty lubią się rozsypać.
Zdejmując piastę zerkaj co się dzieje z tą szalką i gdy odsuniesz parę mm,próbuj czymś zsuwać także tą szalkę tak,aby śruty nie wysunęły się całkowicie poza obrys piasty.
Mi kiedyś w brata A3 rozpadły się śruty,ale umyłem z piasku i kurzu który był na posadzce i po dołożeniu smaru złożyłem do kupy. Od tego zdarzenia,jeździ już 2 lata i nic złego się nie dzieje z tym łożyskiem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Demontaż tylnej piasty

Post autor: wron » ndz kwie 03, 2016 08:53

Michał_1977 pisze:Mi kiedyś w brata A3 rozpadły się śruty,ale umyłem z piasku i kurzu który był na posadzce i po dołożeniu smaru złożyłem do kupy. Od tego zdarzenia,jeździ już 2 lata i nic złego się nie dzieje z tym łożyskiem.
oooo, o to mi właśnie chodzi. co z tego że się łożysko rozsypie skoro można to wszystko poskładać przecież. nie widzę problemu a wiele osób krzyczy że się już nie nadaje...



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Demontaż tylnej piasty

Post autor: OsteR9019 » ndz kwie 03, 2016 09:32

wron pisze:co z tego że się łożysko rozsypie skoro można to wszystko poskładać przecież. nie widzę problemu a wiele osób krzyczy że się już nie nadaje...
Gdyby problemem było samo wypadnięcie kulek to większość by składała ale w łożysku jest jeszcze osłona i koszyk i to on nieodwracalnie się uszkadza. Gdyby jednak nastąpiło u Ciebie coś takiego jak tu http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3742364" onclick="window.open(this.href);return false; to nawet nie musisz zdejmować wewnętrznej bieżni do wymiany osłony.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Demontaż tylnej piasty

Post autor: wron » sob maja 07, 2016 18:40

OsteR9019 pisze:Gdyby jednak nastąpiło u Ciebie coś takiego jak tu
Dokładnie tak samo nastąpiło jak na zdjęciach w linku. Wymieniłem osłony tarcz, nałożyłem z powrotem piasty, dociągnąłem je nakrętką na 175nm i wydaje się być wszystko OK
Ale zastanowiła mnie jedna rzecz: łożyska przed demontażem można było zakręcić a teraz obracają się z lekkim oporem. Poluzowałem na chwilę nakrętkę żeby sprawdzić czy nie za mocno dokręciłem, ale nic to nie daje. Czy coś jednak źle zrobiłem?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Demontaż tylnej piasty

Post autor: Michał_1977 » ndz maja 08, 2016 09:46

wron pisze:teraz obracają się z lekkim oporem
wron pisze:Czy coś jednak źle zrobiłem?
Zostaw,jest dobrze. Nową piaste założysz,to też ma opór.
Powinno się dołożyć nieco smaru i skręcić jak fabryka przykazała.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości