1.4 abd uszczelka pod głowicą

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: Kml89955 » czw mar 10, 2016 10:16

Witam. Mam podejrzenie uszkodzonej uszczelki pod głowicą . Płyn chłodzący w zbiorniczku jest dość gęsty i zbiera się w nim olej lub spaliny, raz na tydzień lub dwa muszę dolać trochę płynu , bo jest na minimum , a jeżdżę dość dużo ale tylko na lpg , już prawie od 3 lat od kiedy go mam musiałem dolewać co jakiś czas trochę płynu , latem mniej i tak myślę że może przy jeździe na samym lpg ubytek płynu to normalne . Nie mam żadnych problemów z odpalaniem zimnego silnika , węże od chłodnicy nie są przesadnie twarde , można je ścisnąć , nie są spuchnięte , olej trzyma stały poziom , jest czysty . Wcześniej pojawiały się wycieki , ale po wymianie oleju i korka wlewu , nie ma już żadnych wycieków. Nie kopci też jakoś przesadnie na biało , nie mocniej niż inne samochody gdy jest chłodno. Jedynie ten syf w zbiorniczku wyrównawczym mnie martwi .



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: indigo1975 » czw mar 10, 2016 21:48

Odkrec korek zbiorniczka i odpal silnik plyn powinien spokojnie "leżec" lekko splywac a jak sie bąbli mniej lub bardziej to uszczelka lub glowica na bank ma wżer i puszcza tylko nie odkrecaj na mocno rozgrzanym silniku bo jak masz cos z glowica lub uszczelka to plyn wywali i sie poparzysz.Innym objawem jest biala maż wygladem podobna do masla jak odkrecisz korek wlewu oleju i wewnatrz pokrywy zaworow.


indigo1975

Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: 1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: Kml89955 » czw mar 10, 2016 23:33

Masła pod korkiem wlewu oleju nie ma , ale za to jest pod korkiem od zbiorniczka wyrównawczego , jutro na odpalonym silniku odkręcę korek i sprawdzę czy płyn chłodzący leży spokojnie czy właśnie pojawiają się bąble itp.



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: 1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: Kml89955 » pt mar 11, 2016 15:31

Odpaliłem silnik , odkręciłem korek od zbiorniczka i płyn leżał spokojnie , ale gdy zwiększyłem lekko obroty , pojawiły się małe bąble i płyn minimalnie się unosił.



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: indigo1975 » pt mar 11, 2016 19:10

N ie znam innych objawow uszkodzonej uszczelki lub glowicy oprocz tych co opisalem wiem ze jak mialem mk3 1.4 benz. i byl maly wzer w glowicy i plyn szedl na cylinder to jak odkrecilem swiece to bylo widac tlok czysciutki a reszta tlokow byla ciemna i jak delikatnie odkrecalem korek od zbiorniczka na goracym silniku to mi wystrzelil przy koncu i korek i plyn a jak wszystko jest ok. to powinien tylko psyknać po odkreceniu na goracym.Byc moze ze masz nieszczelna uszczelke miedzy kanalem oleju a plynem a nie blisko cylindra.


indigo1975

Awatar użytkownika
damianax260
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 12:35

1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: damianax260 » śr mar 16, 2016 00:13

Spuść płyn wypłukaj układ chłodzenia wyczyść zbiorniczek wyrównawczy no i zalej nowym płynem i zobacz czy będzie sie robić szlam w zbiorniku nadal :D



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: Kml89955 » śr mar 16, 2016 00:25

Po ostatniej dolewce płyn trzyma stały poziom , tylko jeszcze taka dziwna sprawa że na zimnym i na ciepłym silniku płyn jest idealnie w skali na min i max , a przecież na ciepłym silniku poziom powinien być wyższy , po odkręceniu korka widać że płynu jest dużo , ale na skali jest idealnie w połowie , trochę dziwna sprawa . Myślałem może że jest zapowietrzony albo coś , bo ogrzewanie to szału nie robi , trzeba nadmuch podkręcić na 3 to wtedy dopiero czuć ciepłe powietrze . Termostat był wymieniany wraz z czujnikiem temperatury około pół roku temu i działa prawidłowo , bo najpierw rozgrzewa się górny wąż od chłodnicy , a dolny robi się ciepły dopiero na dobrze rozgrzanym silniku czyli termostat się otwiera .



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: indigo1975 » śr mar 16, 2016 20:50

Zbiorniczek to nie miska ,zbiorniczek ma w srodku taka przegrode i jak odkrecasz korek to ją wlasnie widac i przez to to wrazenie ze w srodku wiecej a po bokach mniej plynu u mnie tez czy silnik cieply czy zimny plyn stoi w miare równo,nie podnosi sie znaczaca a to ze slabo grzeje to moze byc nagrzewnica zasyfiona albo pianki skruszaly w kanale od nadmuchu i nie kieruje dobrze cieplego powietrza. Teraz przy tych temperaturach to przy rozgrzanym silniku powinno Ci gorace powietrze leciec jak na max pokretlo ciepl. nadmuchu wlaczasz.Ja pół roku temu glowice robilem tak ze plyn mam nowy to grzeje mi super.Mozesz spróbowac jak kolega wyzej pisze zlac stary plyn ,wymontowac zbiorniczek i dobrze wymyc i wlac nowy plyn moze syf zleci i bedzie lepiej.


indigo1975

Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: 1.4 abd uszczelka pod głowicą

Post autor: Kml89955 » śr mar 16, 2016 21:35

płyn wymieniałem latem zeszłego roku i pamiętam że się aż przeraziłem jak zobaczyłem co to za zupa mi się wylała. Teraz już nie jest tak źle i myślę że pewnie powinienem wtedy bardziej dokładnie wyczyścić i przepłukać układ , a ten syf co mam teraz to mogą być pozostałości po starym płynie. No nic jeszcze raz , ale tym razem porządnie zabiorę się za wymianę płynu chłodzącego i dokładnie przepłuczę i wyczyszczę zbiorniczek tak jak to się powinno robić .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości