Wymiana rozrządu i pompy wody. Dobór oraz porady

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MajsterAndrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 02, 2016 15:19
Lokalizacja: Woj.Mazowieckie, Ostrołęka

Wymiana rozrządu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: MajsterAndrzej » wt lut 02, 2016 15:53

Witam. Stałem się posiadaczem pierwszego swojego samochodu który jest nim VW Golf4 1.6 16V z 2002r. Pierwszy właściciel stwierdził że nie był robiony rozrząd od nowości w samochodzie samochód ma przejechane około 112000km więc pora po 14 latach wymienić rozrząd ale nie wiem który wybrać , który będzie lepszy a dokładniej chodzi mi o pasek czy będzie dobry od firmy INA oraz rolki napinacza i rolki kierunkowe ?
Też i mam zamiar wymienić pompę wody ale czy to warto wymieniać jak jeszcze nie przecieka?
Mam wybrane kilka gotowych zestawów do wymiany rozrządu z pompą wody paski i rolki są od iny tylko różnią się montowane pompy KRAFT, INA . I oto pytanie teraz który zestaw wybrać czy z Pompą od Krafta czy Iny ? Czy może kupić rozrząd odzielnie a pompę HEPU lub jakąś inną ?

I mam też taką prośbę czy ktoś posiada np: taką instrukcję jak wymienić w moim samochodzie pasek rozrządu krok po kroku ?
Oraz też będę bardzo wdzięczny za rady które ułatwią mi jego wymianę.

Za wszelkie rady z góry DZIĘKUJE :pub: .



Awatar użytkownika
Bart3k17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 24, 2015 00:25

Re: Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: Bart3k17 » wt lut 02, 2016 16:12

Jakieś 2 miesiące temu zmieniałam rozrząd u Siebie w dokładnie tym samym silniku. Stwierdziłem, że na rozrządzie nie ma co oszczędzać i kupiłem zestaw oryginalnego rozrządu od VAG. Za wszystko zapłaciłem 750 zł. Jeśli chodzi o pompę wody, to polecam SKF, nie miałem z nimi żadnego problemu i nikt kto wiem, że zakłada tej firmy pompy również.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



MajsterAndrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 02, 2016 15:19
Lokalizacja: Woj.Mazowieckie, Ostrołęka

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: MajsterAndrzej » wt lut 02, 2016 16:44

Podobno wyczytałem tutaj na forum że firma INA tam jest polecana czy należny do VAG jej części są firmowo montowane w samochodach. A co do pompy od SKF to ona chyba ma plastikowy wiatraczek, wirnik ? Nie lepszy jest stalowy jak ma HEPU? Czy się nie przejmować i zakładać pompę z plastikowym wirnikiem ?



MajsterAndrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 02, 2016 15:19
Lokalizacja: Woj.Mazowieckie, Ostrołęka

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: MajsterAndrzej » wt lut 02, 2016 16:46

A czy na kole gdzie idzie mniejszy pasek jest tam znaczek na kole i gdzieś w pobliżu aby ustawić koło ? i czy wszędzie są znaczki na kołach tam wałka rozrządu i innych ?

I czy pan może pamięta jakie były napisy na paskach ? może tam widniał napis INA ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: marcin7x5 » śr lut 03, 2016 07:58

Jak poszukasz w necie to znajdziesz cały opis czynności przy wymianie rozrządu wraz z tym jak ustawiać napinacze. Jest instrukcja contitech i zestaw rozrządu tej firmy mogę ci polecić. Sam takiego używam i jest ok.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: kawowy19 » śr lut 03, 2016 09:20

zestaw rozrządu polecam Conti + pompa wody SKF.
Hepu też jest dobre ale SKF to taka sama gwarancja jakości a jest tańszy niż hepu.
Co do pasków i rolek. Można jeszcze założyć zestaw INA, Gates albo SKF. I na pewno wszystko będzie chodzić jak należy



MajsterAndrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 02, 2016 15:19
Lokalizacja: Woj.Mazowieckie, Ostrołęka

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: MajsterAndrzej » śr lut 03, 2016 15:19

A jak sprawują się pompa od firmy RUVILLE ? Nie ma dużo reklamacji że przecieka czy rolka rolka się w niej po psuła ? jak jest z pompami Kraft ? ktoś miał z nią do czynienia ?
I jeszcze jedno takie pytanie ile można zrobić kilometrów na zmienionym pasku? w instrukcji chyba pisze co 30tys km ale to chyba lekka przesada. obecnie mam 112tyś km zrobione czyli tak do 110 tyś km lub 120tyś km na paskach od Gatesa można zrobić ? bo od INY to na pewno mniej z 110tyś km na pewno.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: kawowy19 » śr lut 03, 2016 18:43

Ruville nie polecam. Zdarzały się reklamacje i ja generalnie odradzam. Kraft To taki tańszy produkt a jak z jakością nie wiem. Sprzedałem trochę ale raczej do starszych aut.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: marcin7x5 » śr lut 03, 2016 19:08

Wymiana co 90 kkm lub 5 lat. Ja praktykuję wymianę co 60kkm.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: Maszan » śr lut 03, 2016 19:43

Nie polecam pompy Ruville'a.W 1.4 16 gdzie rozrzad jest bliźniaczy po 35 kkm pompa zaczęła kwiczec.Teraz kol.mechanik włożył Dollz 'a .


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: Gesiu_15 » śr lut 03, 2016 20:55

Polecam pompy wody Hepu u mnie założona i śmiga , żadnych problemów :-)


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: kawowy19 » śr lut 03, 2016 23:04

poza tym spójrz na to z takiej strony że róznica miedzy np. SKF a Ruville będzie pewnie ok 50zł a może nawet nie. Rozrząd robisz raz na 5lat, więc czy jest sens oszczędzać te 50zł...



CzechuLG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 15, 2016 19:39
Lokalizacja: Gdańsk

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: CzechuLG » czw lut 04, 2016 08:27

Jeśli chodzi o pompę to bym rozważył serwis.
Jeśli ma sie oryginał to można go oddać i w cenie ok 100 zł (w moim) dostaje się nową pewnie regenerowaną. Gorzej jak sie ma już zamiennik to najlepiej skf.



MajsterAndrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 02, 2016 15:19
Lokalizacja: Woj.Mazowieckie, Ostrołęka

Wymaina rozrzdu i pompy wody. Dobór oraz porady

Post autor: MajsterAndrzej » czw lut 04, 2016 15:41

Myślę że zestaw z paskami Gatesa + pompa od SKF będzie dobrym rozwiązaniem albo tańszy o jakieś 36 zł zestaw rozrządu od iny+ pompa skf. Ale tak bardziej jestem skory do wzięcia zestawu z paskami od INY bo tańszy a i montują na pierwszy montaż ale chyba lepiej dać więcej te 36zł i dłużnej pojeździć na paskach Gatesa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości