remont, wymiana czy sprzedaż?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: jan1966 » ndz sty 10, 2016 16:45

Patryk wczytaj sie w pierwszy post sprzedawca zapewnił że wymienił rozrząd a po kolizji drugi stwierdził że takowej wymiany nie było czyli coś tu jest nie halo i na to rzeczoznawca zeby to stwierdził bo jeśli racje ma drugi że rorrzad nie był wymieniany a sprzedawca twierdzi ze była sa na to swiadkowie to w ramach rejkojmi ma obowiązek usunąc usterke lub pokryć koszta naprawy -gra warta swieczki a rzeczoznawca chyba nie jest taki drogi



Awatar użytkownika
PatrykRR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 06, 2016 16:54
Lokalizacja: Poznań

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: PatrykRR » ndz sty 10, 2016 16:51

A ten drugi mechanik rozumiem jest rzeczoznawcą?
Coś tam znam się na samochodach, pracuję w branży części zamiennych od 8 lat, ale nie potrafię odróżnić czy pasek na przejechane 15k czy 60k km patrząc na niego ot tak.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: jan1966 » ndz sty 10, 2016 17:06

PO pierwsze na czescach rozrządu są roczniki po drugie po pasku poznać czy jest nowy czy dużo zużyty [ lichy z ciebie sprzedawca możesz sprzedac częsć używaną zamiast nowej i być w niewiedzy] a po trzecie dlatego ten rzeczoznawca



Awatar użytkownika
PatrykRR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 06, 2016 16:54
Lokalizacja: Poznań

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: PatrykRR » ndz sty 10, 2016 17:14

Pokaż mi gdzie na pasku jest rok produkcji.
Jeśli na napinaczu jest rok produkcji to nie oznacza, że mógł nie przeleżeć 20 lat na magazynie.

Masz słabe argumenty.



Awatar użytkownika
balon91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 15, 2014 22:25
Lokalizacja: Chodzież

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: balon91 » ndz sty 10, 2016 17:38

skoro bierze olej to pierścienie prawdopodobnie do wymiany.
Jak poszedł rozrząd to zawory też dostały nie licz że jakimś cudem są całe.
Koszta b duże 4 zawory na cylinder to duży koszt remontowania głowicy.
Ja bym nie robił tego silnika tylko szukał innego.
Kurde każda z opcji jest kosztowna,ale wydaje mi się że taniej wyjdzie kupić goły słupek dokupić tylko rozrząd i płyny i przekładać.
Ew jeśli korbowody,tłoki i wałki rozrządu są całe to można kupić samą głowice.(ale będzie dalej brać olej)
Miałem podobny przypadek w TDI latem tak więc znam ten ból.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: jan1966 » ndz sty 10, 2016 17:40

W moim vw wymieniałem rozrząd i był orginalny vw audi i był nadruk na pompiei napinaczu i jeszcze widoczny na pasku 006 a to według oznaczeń jest rok produkcji ale to juz wyrzuciłem bo bym ci zrobił fotke a jak twierdzisz ze na pasku nie ma daty produkcji to ty nie jesteś lichym sprzedawcą ty tylko chyba tam sprzątasz tu masz link i sobie poczytaj i wiecej sie nie kompromituj i nie pisz bzdur https://www.okserwis.pl/newsy-porady/au ... rozrzadu-2" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: jjaworskyy » ndz sty 10, 2016 17:52

Zakładając że poprzedni właściciel go oszukał, idzie z tym do sądu i...? Od rozprawy do rozprawy i zanim by się sprawa zakończyła to auto by już zjadła ruda :bajer:



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: jan1966 » ndz sty 10, 2016 18:03

NIE koniecznie może napisać pismo do sprzedawcy co sie stało dołączyć orzeczenie od rzeczoznawcy i wysłac do sprzedawcy i zobaczy co on zrobi może bedzie się chciał dogadać a może sadzic wtedy można odpuscic ale spróbować można może te koszty remontu sie podzielą



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: jjaworskyy » ndz sty 10, 2016 18:10

Janie :) stwierdzam po nicku że mas 50 lat a zachowujesz się tak jakbyś życia nie znał a tym bardziej nas Polaków :bigok:



Awatar użytkownika
PatrykRR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 06, 2016 16:54
Lokalizacja: Poznań

Re: remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: PatrykRR » ndz sty 10, 2016 18:12

jan1966 pisze:W moim vw wymieniałem rozrząd i był orginalny vw audi i był nadruk na pompiei napinaczu i jeszcze widoczny na pasku 006 a to według oznaczeń jest rok produkcji ale to juz wyrzuciłem bo bym ci zrobił fotke a jak twierdzisz ze na pasku nie ma daty produkcji to ty nie jesteś lichym sprzedawcą ty tylko chyba tam sprzątasz tu masz link i sobie poczytaj i wiecej sie nie kompromituj i nie pisz bzdur https://www.okserwis.pl/newsy-porady/au ... rozrzadu-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Jesteś na bakier z wiedzą, od jakiegoś czasu Conti tylko na pudełku podaje datę do kiedy pasek może zostać założony. Na pasku jest tylko nadruk kodu QR.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: jan1966 » ndz sty 10, 2016 18:48

Masz racje a pisze dlatego że znam takie trzy przypadki , chce pomóc i je opisze
1-kolega w pracy kupił w komisie skode fabie po tygodniu użytkowania poszła uszczelka pod głowicą ,komisant bez problemu odebrał auto i kumpel wziął peugota 407
2-też kolega z pracy kupił od handlarza fokusa i po paru miesiącach wyszło na przegladzie ze auto ma przebite numery dobrze że diagnosta mu powiedział panie spadaj z tad ,pana tu nie było pojechał do handlarza oddał auto i wziął vektre kombi [handlarz mu powiedział że on sobie to wyprostuje ze bedzie ok]
3-przypadek bardzo podobny po dwóch miesiącach zerwany pasek rozrządu vw golf 4 1,4 2000r po przejechaniu 2tyś według naklejki wymiana 148 rozrzad INA na blacie 150 komisant o tym informował ze była wymiana , wystarczyło pismo z warsztatu że nie było wymiany komisant przyjechał lawetą zobaczył co jest grane i zabrał go na swoj warsztat i naprawił jeszcze powiedział że sie kontaktował ze swoim prawnikiem i najlepiej bedzie to naprawić z racji rękojmi niz włóczyć sie po sondach



xdarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:22

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: xdarius » ndz sty 10, 2016 20:16

Jestem za tym by go sprzedać i coś z mocniejszym silnikiem kupić, niestety narzeczona się uparła, że chce go robić, bo się przyzwyczaiła, przywiązała i takie damskie mówienie. Nie kupowała go ze mną, pojechała sama z babcią bez mojej wiedzy, uparły się kobitki i zrobiły mi niespodziankę, niestety widać jaką. Właścicielem tego auta jesteśmy jakoś od maja. Pasek rozrządu nie pękł, tylko był wytarty, znaczy rowki były zjechane, pewnie jakiejś słabej jakości był zakupiony. Przeliczałem maksymalny koszt części, bez kosztów robocizny, więc lepiej jest kupić słupek i wymienić. Panowie, nie ma co się już wykłócać o ten pasek rozrządu, wytarł się to wytarł, z jednej strony cieszę się, że to padło, bo narzeczona ma nauczkę, że samej samochodu bez osoby, która ma jakieś pojęcie, bądź mechanika się nie kupuje. Po sądach nie ma co się włóczyć, w dodatku mam dość problemów i nie chcę dokładać, a zanim się sprawa by wyjaśniła to jak już było wspomniane zostanie zjedzony przez rudego kolegę. Jeśli uda się go podreperować by jeździł to będę starać się go sprzedać by pozbyć się problemów z nim, koszt drobnych napraw od maja do awarii wyniósł już ponad 1tys. zł i nie jest to jeszcze wszystko, ale to same szczegóły, bez których można użytkować auto. Pytanie z innej kategorii, jaki może być powód braku obracania się wałka rozrządu części wydechowej? Tak jak patrząc na to zdjęcie to koło nr.6 się obraca podczas, gdy koło nr.8 już nie. Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: marcin7x5 » pn sty 11, 2016 20:16

Może przyczyną całego bałaganu jest nie pasek zębaty a zatarty wałek rozrządu przez co obcięło zęby na pasku. Bywały przypadki właśnie zatarcia wałków w silnikach vw 16v stosowanych w vw seatach



Awatar użytkownika
balon91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 15, 2014 22:25
Lokalizacja: Chodzież

remont, wymiana czy sprzedaż?

Post autor: balon91 » pn sty 11, 2016 20:28

Wałek tak nagle by się zatarł?
Szczerze wątpie.
Czapka w górę i działać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości