Oznaczenie węża, dokładna nazwa.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tottinho10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 13, 2012 19:52

Oznaczenie węża, dokładna nazwa.

Post autor: tottinho10 » śr gru 30, 2015 19:00

Nie mogłem znaleźć konkretnego działu więc proszę o ewentualne przeniesienie w razie jakbym wybrał niewłaściwy.
Od pewnego czasu zaczął mi ubywać płyn chłodniczy z czasem coraz bardziej. Okazało się, że winne tego jest przetarcie węża, który był ocierany podczas zmiany biegów. Teraz podchwyciłem go opaską i zaizolowałem przetarcie. Nadal troszkę przecieka, ale zdecydowanie mniejsze ilości. Problemem jest to, że nie mogę na żadnym szrocie dostać takiego węża mimo dość popularnego silnika i auta, a mianowicie VW Golf MK4 1.9TDI 130KM ASZ. Także mam pytanie czy jest jakieś oznaczenie tego węża? Albo fachowa/dokładna nazwa żebym mógł sobie go poszukać "w internecie". Zamieszczam dwa zdjęcia zaizolowany wąż widać w centralnej części zdjęcia, a na drugim zdjęciu z trochę bliższej odległości.

EDIT: Przeszukałem ETKE i jeśli ktoś miałby kilka minut by poświęcić swój czas i potwierdzić mnie w przekonaniu, że jest to wąż nr 15: 1J0121096BL byłbym wdzięczny.


ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Oznaczenie węża, dokładna nazwa.

Post autor: waski1 » śr gru 30, 2015 19:43

Zgadza się ten numer przewodu.W aso kosztuje około 40 zeta . Na allegro są dwa jeden 14 zeta a drugi 30 zeta.



Awatar użytkownika
tottinho10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 13, 2012 19:52

Re: Oznaczenie węża, dokładna nazwa.

Post autor: tottinho10 » śr gru 30, 2015 20:00

waski1 pisze:Zgadza się ten numer przewodu.W aso kosztuje około 40 zeta . Na allegro są dwa jeden 14 zeta a drugi 30 zeta.
A nie wydaje się koledze, że ta z allegro z Seata jest jakaś inna niż ta droższa? Droższa wydaję się mi bardziej odpowiednia jeśli chodzi o zgięcia.
Nie wiem czy to jest tylko perspektywa zdjęcia, ale dla mnie obie są inne :/ Boje się zamówić w sklepie nową część po numerze katalogowym bez absolutnej pewności, że będzie pasować mimo małej ceny(40zł). Nie ma fotografii podglądowej częśći :/



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Oznaczenie węża, dokładna nazwa.

Post autor: waski1 » śr gru 30, 2015 20:15

To są chyba dwa takie same przewody tylko zdjęcia są zrobione z innej perspektywy i dlatego jest takie złudzenie.
Najpewniej byłoby zamówić w aso. Cena nie powala i więcej pewności że musi pasować poza tym nowy nie używany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości