Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: Skobel90 » czw gru 03, 2015 16:45

Witam. Posiadam Golfa 3 1.9 tdi. Ostatnio bylem na wymianie opon na zimowe i od tamtej pory zaczęły się problemy... Musiałem wymienić linkę od ręcznego oraz łożysko w tylnym kole. Potem okazało się, że lewa półoś również nadaje się do wymiany. To również zostało zrobione. Najgorszy jest dźwięk toczenia bądz bulgotania? Wydobywającego się z pod kół przednich... Ściągnąłem koła i nic niepokojącego nie przykuło mojej uwagi. Dla pewności sprawdziłem tarcze i klocki, Tarcze okazały się lekko nierówne wiec dałem je do toczenia. Dalej te same odgłosy... Gdy jadę powyżej 100 km/h nie słychać tego dzwięku, dopiero wtedy jak jadę około 40 i wrzucę przykładowo na luz i zacznę powoli hamować... Czy może być to wina skrzyni? Jak podniosłem przód na lewarki, ściągnąlem koła, odpalilem auto i wrzuciłem 5tu bieg to można było usłyszeć chrobotanie i stukanie dobiegające ze skrzyni ale to może być to? Dodam jeszcze, że najgłośniej jest na rondzie, wtedy ten dzwiek jest glosniejszy i bardziej wyrazniejszy.Przed wymianą opon nie było tego problemu, więc tym bardziej jestem zdziwiony:-) W tych sprawach jestem zielony, więc proszę o wyrozumiałość... Brak mi pomysłów co może być nie tak



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: jjaworskyy » pt gru 04, 2015 00:40

Skoro słychać głośniej na rondzie, obstawiam że to któreś łożysko :)



Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Re: Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: Skobel90 » pt gru 04, 2015 07:49

jjaworskyy pisze:Skoro słychać głośniej na rondzie, obstawiam że to któreś łożysko :)
Z prawej str. z przodu było wymieniane, obstawiam, że to lewe... Hmmm sprawdze to i ewentualnie dam znać czy coś się zmieniło... Dzięki :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: amatorek » pt gru 04, 2015 18:40

Skobel90 pisze:Przed wymianą opon nie było tego problemu,
Skoro wcześniej na letnich oponach nie było problemu,to wina może leży po stronie opon zimowych(nowe czy używki ?)



Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Re: Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: Skobel90 » sob gru 05, 2015 00:06

amatorek pisze:
Skobel90 pisze:Przed wymianą opon nie było tego problemu,
Skoro wcześniej na letnich oponach nie było problemu,to wina może leży po stronie opon zimowych(nowe czy używki ?)
Też brałem to pod uwagę. Używki. Jeździłem nimi w poprzednim sezonie. Na wulkanizacji mówili, że są spoko... Już sam nie wiem co to może być. Toczenie bądź bulgotanie nasila się gdy zwalniam, niekoniecznie hamując. Słychać rownież przy większej prędkości, ale to trzeba naprawdę dobrze się wsłuchać. Najgorzej jest gdy jeżdżę po rondzie, stukanie/bulgotanie/toczenie jest głośniejsze i wyraźniejsze...

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: jjaworskyy » sob gru 05, 2015 02:20

Na chwilę możesz założyć na przód letnie jeśli je masz na felgach oczywiście



Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Re: Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: Skobel90 » sob gru 05, 2015 09:45

jjaworskyy pisze:Na chwilę możesz założyć na przód letnie jeśli je masz na felgach oczywiście
Myślałem o tym, ale zapewniali mnie na wulkanizacji, że jest spoko... Zrobię jak mówisz i dam znać czy cos się zmieniło

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Re: Odgłosy toczenia/bulgotania z pod kół...

Post autor: Skobel90 » pn gru 07, 2015 10:31

Koła przełożyłem na letnie i dalej to samo... Wyważyłem na nowo te zimówki, bo okazało się, że byĺy źle wyważone. Wymieniłem odrazu drążki z końcówkami i dalej to stukanie/toczenie występuje... Ogólnie mam simlocki z tyłu do wymiany ale to może być to? Brak pomysłów...

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości