Piszczenie w Golfie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

Piszczenie w Golfie

Post autor: YankesPL » pt paź 23, 2015 19:47

Witam,
Golf 3 z 1997roku, silnik 1.9D - 1Y.
Mianowicie od jakiegoś czasu mam problem z moim golfikiem. Rano po odpaleniu zaczyna piszczeć coś z pod maski koło rozrządu. Pisze "coś" bo nie mam pojęcia co to może być. wymieniłem pasek alternatora, nawet 2 kupiłem. pasek od wspomagania też wymieniłem. wymieniłem alternator oraz pompę wody wraz z kołem pasowym. wyczyściłem koła pasowe spirytusem. Nic nie pomaga. po zdjęciu paska wspomagania nie przestaje piszczeć. koło pasowe wału nie giba się na boki. pasek dobrze naciągnięty. zresztą nawet jak nie jest naciągnięty to nie piszczy(pasek). po włączeniu świateł i nadmuchu nie słychać głośniejszego piszczenia. zauważyłem jednak, po zdjęciu obudowy rozrządu, że rolka napinająca pasek rozrządu się grzeje bardziej niż inne koła, nawet ten od wałka rozrządu. I moje pytanie brzmi czy to piszczy rolka czy może coś innego? czy ktoś miał taki przypadek i jak się z nim uporał. wydałem już tyle pieniędzy a jak piszczał tak piszczy. Dodam że jestem nowym właścicielem od 3-ech miesięcy. na obudowie rozrządu jest napisane 195 tys a na liczniku jest 270 tys.
Logicznie myśląc rozrząd jest do wymiany ale jeśli go wymienię i dalej będzie coś piszczeć to będzie lipa. A jeśli znajdę przyczynę piszczenia gdzieś gdzie będzie wymagało zdjęcia rozrządu to znów będę w plecy z kasą a tego chciałbym uniknąć. Jestem młody i potrzebuje pomocy dlatego proszę o odpowiedz.



qaz509
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:37

Piszczenie w Golfie

Post autor: qaz509 » pt paź 23, 2015 21:26

Kup sobie stetoskop taki do aut.
Bardzo pomaga przy wszelakich piszczeniach/stukach/dzwonieniach w silniku :hmm:



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

Piszczenie w Golfie

Post autor: YankesPL » pt paź 23, 2015 21:32

Dzięki za podpowiedz. Przyda się na pewno nie w jednej sytuacji :) ale może ktoś miał podobnie?

A jeszcze mam takie pytanko. pasek powinien chodzić jak na zdjęciu zaznaczone na czerwono? Obrazek

Nad czy pod pompą wody?



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

Piszczenie w Golfie

Post autor: YankesPL » ndz paź 25, 2015 09:20

odpowiedz znaleziona. mechanik źle założył pasek wieloklinowy (nad pompę wody) przez co piszczało a ja po nim powtarzałem błędy. założyłem normalnie jednak pasek wyciągnoł się do końca skali naciągania więc czeka mnie wymiana paska. zauważyłem też że koło pasowe na wale wymaga wymiany.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA. DZIĘKUJE.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości