Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alien66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 16, 2012 19:21
Lokalizacja: Marki/Warszawa

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: alien66 » śr paź 17, 2012 18:48

oddalem auto na sprawdzenie, i tak pompa wody sprawna, wentylatory wlaczaja sie dopiero przy 101 stopni ( i tu musze kupic nowy wlacznik) chlodzi do 99 stopni i dokupic org korek zbiorniczka a ogrzewanie sie pojawilo, moze dlatego ze przez 3 godz auto chodzilo na wolnych i duzych obrotach, z korkiem i bez, sciagali przewody itp, dolewali plynu. mam wymienic i obserwowac, moze uszczelka jest walnieta i puscza cisnienie i zapowietrza nagrzewnice.



alien66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 16, 2012 19:21
Lokalizacja: Marki/Warszawa

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: alien66 » czw paź 18, 2012 08:47

bylem u mechanika na ustaleniu przyczyny, zalecil wymiane korka zbiorniczka wyrownawczego i wlacznik wentylatorow (koniecznie orginaly) wentylatory wlaczaja sie przy 101 stopni i chlodza do 98, pozno sie wlaczaja i plyn wytwarza dodatkowe cisnienie przez pare a korek nie puszcza cisnienia. wymienie i bede obserwowal czy cos sie zmienilo



alien66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 16, 2012 19:21
Lokalizacja: Marki/Warszawa

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: alien66 » śr paź 24, 2012 19:01

powoli zanikało mi ogrzewanie, myslałem ze to wina płynu (90% wody i 10% koncetratu) spuścilem wszystko (korek spustowy i wąż przy chłodnicy oleju) wlałem prawie 5 litrów. na drug dzien po wymianie płynu z rana jak odpalilem to przez 15 min z rury walil bialy dym pozniej przechodzil w niebieski (na wolnych obrotach i wyskokich) na drugi dzien mialem to samo ale krocej ok 5 min kopcil, od tamtej pory nic, nawet przy ostrym gazowaniu nie kopci na czarno. silnik dochodzi do 90 stopni normalnie ale brak cieplego nawiewu, pojawia sie po ok 20 min jazdy i tylko jak przekraczałem 90 km/h. a od 2 dni silnik grzeje sie normalnie, a ogrzewania wogole nie mam, wszystkie weze wodne sa gorace i trawde, zbiorniczek mylem jak wymienialem plyn teraz ma czarny nalot(od poziomu plunu do korka) plynu nie ubywa (na zimnym min a na *#cenzura#* maz - tak jak na podzialce). no i wiatraki sie wlaczaja a przedtem (przed wymiana silnika myslalem ze mam walniety modul bo ciezko bylo go zagrzac). podejrzewam dwie przyczyny: 1. uszczelka pod glowica (tloczy cisnienie do ukladu i zapowietrza nagrzewnice) 2. zapchana nagrzewnica. oddam ze jeszcze pojawil mi sie wyciek przy kole pasowym (dolne) ale to chyba nie ma wplywu na calosc. bylem u mechanika to stwierdzil ze modul wiatrakow jest walniety bo nie mam w kostce 1 biegu jest tylko 2 bieg (od 100 stopni), grzal ja i studzil przez 4 godz i nic, pompa wody jest sprawna, zadnych bledow. co sadzicie o tym przypadku?



ukal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 22, 2011 15:30

Re: Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: ukal » czw paź 25, 2012 21:16

Od poczatku mowilem ze uszczelka. Jeszcze jak zabrudzilo Ci zbiorniczek sadza to na 100%. Podjedz do jakiegos lepszego zakladu, niech zmierza obecnosc spalin w ukladzie chlodzenia, do nagrzewnicy to chyba troche roboty jest zeby sie dostac :). Pozdro



Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: ziabka89 » sob sty 03, 2015 22:15

Ja mam podobnie ale w benzyniaku. Weze wszystkie gorace. Termostat ok. Pompa jakies 2 lata temu wymieniana. Na wyzszych obrotach leci gorace powietrze a na niskich np. bez dotykania gazu zimne. Weze mam gorace oba od nagrzewnicy (przepychalem wezem ogrodowym). I cholera wie o co chodzi. Moze rzeczywiscie ze uszcelka bo kiedys mi normalnei chodzilo na niskich obrotach ogrzewanie. A jak myslicie gąbki maja wplyw do tego tematu lub termostat?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: Michał_1977 » sob sty 03, 2015 22:51

ziabka89, stawiałbym na zakamienioną lub zamuloną nagrzewnicę. Nie widzę innego rozwiązania.
Temat przerzucę do dz. Mechanika.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: ziabka89 » sob sty 03, 2015 22:57

ale przepchałem nagrzewnice pod cisnieniem wodą.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: Michał_1977 » sob sty 03, 2015 23:01

Tak Ci się tylko wydaje. Jak Cie już najdzie ochota i wymienisz,to sobie rozetnij ją na dole a zobaczysz. Ostatnio miałem takie sam przypadek w B3 1,8. Po wymianie jak ręką odjął,a stara którą wyjąłem była 4 razy cięższa od nowej :panna:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: ziabka89 » sob sty 03, 2015 23:15

Ok. Pompę nie pamiętam kiedy wymieniałem moze z 5 lat temu (szczelam tak). zobaczymy cz masz racje. :helm:



Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: ziabka89 » śr lut 04, 2015 16:35

Problem rozwiazałem. Nagrzewnice odkamieniłem i przy okazji zrobiłem gąbki w kanale ciepło/zimno i wszystko wróciło do normy.



Paulo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 12, 2015 01:19
Lokalizacja: Kraków

Brak ogrzewania na wolnych obrotach

Post autor: Paulo21 » wt paź 13, 2015 19:54

Pozwole sobie odkopac ten temat bo mam podobny problem z ogrzewaniem. Wymienialem ostatnio nagrzewnice bo strzelila. Zamontowalem nowa nissens i od tego czasu jak silnik chodzi na wolnych obrotach to ogrzewanie jest srednie. Jak ustawie na HI i potrzymam na wyzszych obrotach to leci gorac. Raczej zakamieniona nagrzewnice wykluczam bo jest nowa. Ostatnio po zmontowaniu i zalaniu plynem jak sie dobrze zagrzal po malej trasie wywalilo plyn przez korek. Potem sie przyjzalem to mial jakby uciete dwa zwoje. Do tego w zbiorniczku sa babelki powietrza i czym wyzsze obroty tym wiecej babelkow. Dolny waz od chlodnicy jest goracy jak sie kawalek przejade a w nagrzewnicy jeden przewod (ten po prawej, blizej serwa) jest duzo mniej cieply niz ten po lewej. Juz nie wiem czy jest zapowietrzony czy cos innego mu sie dzieje?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości