2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: ceglaV5 » ndz sie 23, 2015 12:43

Witam wszystkich. Od wczoraj mam problem z moim golfem, a dokładnie wczoraj wieczorem jechałem sobie spokojnie przez miasto, aż tu nagle zapala się napis STOP i czerwona kontrolka oleju. szybko sie zatrzymałem i sprawdziłem czy nie *#cenzura#* gdzieś miską bo dośc nisko mam golfa ;) a tu wszystko ok, wyciągam miarke oleju a tam troche nad minimum. miałem jeszcze olej na dolewke więc troche dolałem. ale problem nie zniknął. zacholowałem auto do domu, i dziś zapalam i wszysko ok, przegazuje do 2tys obr, i znów zapala sie lampka oleju, puszczam gaz do wolnych obrotów i znika. i moje pytanie brzmi, czym może być spowodowany problem, czujnik ciśnienia oleju? czy po prostu silnik kopnął w kalenarz i zakończył swój żywot... :(
Jutro pożycze od kumpla manometr do oleju, i sprawdze jakie jest cisnienie.
Prosze o podpowiedzi jeśli ktoś miał podobny problem i gdzie znajduje się czujnik cisnienia oleju.
Z góry dzieki!



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: MaciekV5 » ndz sie 23, 2015 12:54

Czujnik ciśnienia oleju jest w podstawie filtra oleju, dostęp koszmarny. Mialem podobne objawy, winny byl po pierwsze niski stan oleju, a po drugie uszkodzony mikrostyk w zamku maski, licznik nie dostaje sygnału otwarcia maski i caly czas wyrzuca komunikat o zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu oleju. Jak wyczyscilem zamek - komunikat więcej sie nie pojawił. Oczywiście u Ciebie może być inny powód dlatego warto sprawdzić ciśnienie oleju ale uprzedzam, dostęp fatalny.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: ceglaV5 » ndz sie 23, 2015 13:19

hmm. coś w tym jest. bo od wczoraj nie mogę zamknąć maski bo coś stało się z zamkiem. :) sprawdzę to Ale jutro i tak wezmę się za sprawdzenie ciśnienia ;/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5937
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: grg474 » ndz sie 23, 2015 15:47

ceglaV5 pisze:moje pytanie brzmi, czym może być spowodowany problem, czujnik ciśnienia oleju?
czujnik ciśnienia oleju albo np zapchany smok od pompy oleju


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: ceglaV5 » pn sie 24, 2015 13:11

dla pewności wymieniłem olej choć jeszcze do zmiany mi brakowało. na szczęście żadnych opilkow nie było widać. po zmianie oleju nie ma poprawy. Ale silnik nie stuka nie dymi więc mam nadzieję że to tylko czujnik albo smok...



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: ceglaV5 » śr wrz 02, 2015 18:14

Witam! dziś dopiero miałem czas zajrzeć do mojego golfa. przez ten czas mi sie akumulotor rozładował (czas na nowy przed zimą ;/ ) a konkretnie. faktycznie, dostęp koszmarny, po raz kolejny żeby coś zrobić musiałem odsunąc przedni pas z chłodnicami bo nie mogłem czujnika namierzyć. ale przejdzmy do tematu. wkręciłem manometr odpalilem silnik i obseruje. na ciepłym silniku temp. cieczy ok. 40-50stopni ciśnienie oleju na biegu jałowym ok 700rpm trzyma około 2.5bara jak dodam gazu to równo z obrotami wzrasta do 7.5bara.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: ceglaV5 » pt wrz 04, 2015 15:52

Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany. Założyłem nowy czujnik i wszystko wróciło do normy. mam tylko jeszcze jeden problem ale to od kiedy kupiłem golfa. po włączeniu zapłonu (nie zawsze) wyskakuje komunikat "OIL SENSOR WORKSHOP" Ale zdążyłem się do tego przyzwyczaić. :)
Dzięki chłopaki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
mitpo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 14:35
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW Golf 6 2.0 TDI
Silnik: CFH

Re: 2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: mitpo » pt wrz 04, 2015 16:16

OIL SENSOR WORKSHOP to znaczy czujnik oleju, warsztat.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Problem olejowy, kontrolka oleju

Post autor: ceglaV5 » sob wrz 05, 2015 13:11

wiem co to znaczy. tylko to raz po raz mi się wyświetla a poziom oleju jest w normie. więc jedynie zostaje mi zmienić czujnik oleju z miski. Ale to przy następnej wymianie oleju..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości