Nowa chłodnica - zaślepka czujnika

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Nowa chłodnica - zaślepka czujnika

Post autor: xmaciejox » wt cze 23, 2015 19:37

Witam,
tak jak w temacie. Kupiłem nową chłodnicę do golfa IV 1.6 SR, i w miejscu gdzie powinienem wkręcić termo włącznik wentylatora (tak jak było to w starej chłodnicy) mam zaślepkę na której pisze "DO NOT OPEN".

Pytanie, czy po prostu odkręcić tą zaślepkę pomimo napisu i będzie tam miedziany gwint przygotowany na termowłącznik, czy jest to jakaś dziwna wersja i mam ją oddać do sklepu??

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Kolejną kwestią jest fakt, że ten termo włącznik wentylatora do tej pory nie był nawet podłączony w starej chłodnicy, wtyczka wisiała obok niego, zauważyłem to dopiero dzisiaj przy wymianie. Natomiast nie jestem pewien ale wydaje mi się że wentylator pomimo to działał, gdyż było słychać huk i nigdy mi nie zagotowało samochodu nawet w korku... ????

I jeszcze jeden przypał: we wtyczce która idzie do termo włącznika są 3 kable, natomiast w termo włączniku są dwa piny i jeden zwykły bolec.

Czy ktoś się orientuje jak to teraz wszystko powinno być oryginalnie ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Nowa chłodnica - zaślepka czujnika

Post autor: Sztomel » śr cze 24, 2015 01:38

Nawet jak spojrzysz na tą zaślepkę to jak widać jest ona odkręcana imbusem. Wykręć ją i wkręć Twój termowłącznik - bo co ma sterować wentylatorem chłodnicy jak nie on. Wtyczka ma 3 piny i termowłacznik też - jeden pin stały i dwa - zależne od biegów wentylatora - ten stały to albo masa albo plus a te dwa to zależą od temperatury cieczy i albo włączają wentylator na I albo albo na II bieg - tak to jest oryginalnie. Wentylatorem steruje w Golfie IV sterownik wentylatorów i klimatyzacji (jeśli auto jest wyposażone w klimę) ale aby ten sterownik działał to musi mieć sygnał z włącznika termicznego, którego się wkręca w chlodnicę - on ma włącznik termiczny i w zależności od temperatury cieczy chłodzącej włącza wentylator albo na I albo na II bieg. Ja mam silnik 1.9 TDI i tam praktycznie wentylator nigdy się nie uruchamia ale to nie znaczy, że wtyczka i czujnik termiczny mają wisieć poza chłodnicą :-)


Obrazek

xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Nowa chłodnica - zaślepka czujnika

Post autor: xmaciejox » śr cze 24, 2015 17:30

Ok, zgodnie z zaleceniem Sztomel'a, pod zaślepką czekał odpowiedni gwint. Temat do zamknięcia

Dziękuję za poradę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości