Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: bogib184 » czw sty 22, 2015 17:32

Cześć, sprawa taka, że przerdzewiał przewód stalowy od wspomagania. Nie pytajcie o wymianę na oryginalny bo to zakręcone trochę :kac: - czy można wyciąć "chore" miejsce i zastąpić ten odcinek przewodem gumowym i skręcić to zaciskami ? Tam zdaje się strasznego ciśnienia nie ma, z tego co się orientuję, a w innych autach widziałem takie połączenia na przemian guma - stal - guma itd. :) Sprawa pilna :) Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: lxxx20 » czw sty 22, 2015 18:25

Generalnie nikt ci nie zabroni to twoje autko wiec z pewnością możesz tak zrobić. :jezor: Druga sprawa to z jakiś powodów oryginalnie jest przewód stalowy, ale oczywiście skoro i tak cieknie i tak to możesz spróbować z gumowym najwyżej sie rozwali i będziesz myślał o wymianie na stalowy czy tam miedziany, w każdym razie taki jaki powinien być.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: bogib184 » czw sty 22, 2015 19:08

Cały pic, że to inne auto jak mój VAG :D Gwinty inne, bo to japon i jeździłem po sklepach i zwykłe przewody nie podejdą (jak w hamulcach), z zarobieniem nowych jest problem, bo tam, gdzie robią hydraulikę siłową powiedzieli, że nie zarobią :(



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: przemal » czw sty 22, 2015 21:13

W układzie wspomagania jest wysokie ciśnienie, wiec żadne półśrodki tu nie pomogą bo będzie ciekło. Stal się spawa, więc oddaj komuś kumatemu kto umie to zrobić dobrze i po kłopocie. Połączenia guma-stal są zakuwane w zakładach hydrauliki siłowej.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: OsteR9019 » czw sty 22, 2015 21:36

Zależy na którym odcinku. Od pompy do przekładni jest zapewne wysokie ciśnienie ale np ze zbiorniczka do pompy prędzej bym się spodziewał podciśnienia.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: lxxx20 » czw sty 22, 2015 22:27

bogib184 pisze: to inne auto
To może zdradzisz nam do jakiego auta potrzebujesz, może ktoś bd miał w każdym razie bedzie wiadomo o czym dokładnie mowa :)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: bogib184 » czw sty 22, 2015 23:26

Auto to stara Honda Concerto. No właśnie cieknie na odcinku pompa - magiel... Zostały zamówione przewody z Civica, jeden pasuje, ale niestety ten "mniej ważny, czyli zbiorniczek - magiel, ten ważniejszy właśnie lipa, bo przerdzewiał i bieda. Jakoś nie można się dogadać z ludźmi u mnie od tej hydrauliki, a auto musi być sprawne. Jutro będę szukał pomocy w tej sprawie.



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: lxxx20 » pt sty 23, 2015 00:33

Trochę patrzyłem w necie faktycznie cieżko z tym znalazłem tylko takie coś http://allegro.pl/honda-concerto-1-6-pr ... 78638.html" onclick="window.open(this.href);return false; więc z tego wychodzi że trzeba by poszukać na szrocie albo na allegro czy olx znaleść może ktoś sprzedaje na części i miał by takie przewody. Warto by też odwiedzić forum hondy może ktoś ma taki przewód albo miał taki problem i dobrał sobie z innego auta.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pęknięty przewód stalowy wspomagania - naprawa

Post autor: bogib184 » pt sty 23, 2015 04:41

Przeglądałem właśnie, na Forum Hondy jestem i też nic. Problem, że znaleźć japona nie zgnitego, to cud... Właśnie zamówiłem z Hondy Civic V jajka z takim silnikiem i przewody są inne, grubszy niby gwint pasuje, ale kształt zupełnie inny, wyginałem stalową rurkę, że szok... Ciężko było, Jednak ta druga po prostu ma inny gwint i śrubę mniejszą. Na początku połączyłem, zacząłem zakładać i pękło w innym miejscu. Dzisiaj będę pytał, czy da radę to pospawać, a może jednak ktoś zarobi... Jak nie, poszukam wężyka gumowego ciśnieniowego - przecież zbrojony wężyk wytrzymuje dużo Atmosfer, a coś mi się zdaje, że nawet z pompy nie ma jakiegoś ciśnienia rzędu 8, czy 10 Atmosfer :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości