Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kristo55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 11, 2014 19:23

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Kristo55 » sob sie 23, 2014 14:01

Sory ostatnio nie miałem czasu tu wejść. Korek od zbiorniczka wymieniłem narazie obserwuje czy coś ubywa. A dlaczego termostat wymieniać ? Silnik w miare szybko łapie temperature i nie przegrzewa się :-)


Kupię mate do fotela podgrzewanego VW Bora 99r.

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: muszkatobiasz » sob sie 23, 2014 21:14

termostat zostaw w spokoju!



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: pironet » ndz sie 24, 2014 12:54

pompa czasem nie pusciła??kiedy rozrząd robiłeś?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Kristo55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 11, 2014 19:23

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Kristo55 » ndz sie 24, 2014 14:04

Rozrząd ma przejechane niecałe 15 tys km. Jak bede mieć chwile czasu to postaram się sprawdzić tą głowice może gdzieś jest jakiś mały przedmuch :?


Kupię mate do fotela podgrzewanego VW Bora 99r.

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: pironet » pn sie 25, 2014 07:44

no jeśli jest wyciek to chyba warto najpierw zlokalizować ten wyciek.Podjedz na kanał i sprawdz gdzie ta woda wycieka


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Kristo55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 11, 2014 19:23

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Kristo55 » śr sie 27, 2014 21:45

Wycieka ze zbiornika przez tą rurkę, korek wymieniłem lecz na szybko dostałem jakiś nieoryginalny bo jakoś dziwnie się dokręca i nie wiem czy dobrze siedzi ale jak będzie chwila czasu to poszukam lepszego. :D

Dlaczego kolega sądzi że to wina termostatu mogłaby być :
Tomos15 pisze:To na początek wymień korek od zbiorniczka i termostat


Bo nie rozumiem jak termostat może mieć wpływ na ciśnienie w układzie jeżeli temperatura silnika jest w porządku tj. szybko sie na grzewa i potem trzymie na 90 st. C


Kupię mate do fotela podgrzewanego VW Bora 99r.

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: muszkatobiasz » śr sie 27, 2014 22:29

jeśli by się zacinał i się silnik przegrzewał to by miał wpływ ale jak temperatura jest ok to też nie widzę powodu jego wymiany!



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Tomos15 » czw sie 28, 2014 10:03

Na 90% w takim razie padnięta jest uszczelka pod głowicą, bo nawet korek nieoryginalny powinien pod pewnym ciśnieniem się otworzyć i zrobić ujście ciśnieniu, a w takim razie to ciśnienie jest zbyt duże, więc wywala przelewem. Zrób test na obecność spalin w zbiorniczku i będzie wiadomo.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Kristo55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 11, 2014 19:23

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Kristo55 » ndz wrz 14, 2014 21:38

Przepraszam za długą nieobecność :bajer: To będzie jednak wina uszczelki. Jak będzie chwila czasu to sie to zrobi :grin: Pochwała dla Tomos15 jednak miał rację. :-)


Kupię mate do fotela podgrzewanego VW Bora 99r.

Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: piotrek.radom » pn wrz 15, 2014 08:29

Przerabiałem ten temat u siebie w skodzie octavii 1.9 tdi. Objaw był taki, że podczas jazdy nawet gram płynu nie ubywał, jak tylko postawiłem go na noc to nad ranem pusty zbiorniczek. Co się okazało po pewnym czasie był przedmuch z jednego cylindra do kanału wodnego - wydmuchana uszczelka pod głowicą. Masła ani objawów typu mieszanie się płynu z olejem nie było. Po zgaszeniu silnika po kilkunastu minutach ciśnienie wywalało przez kanał przelewowy w zbiorniczku płyn.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Tomos15 » pn wrz 15, 2014 09:20

Norma przy wysokich przebiegach. Ja mam nalatane ponad 300k km, a ostatnio czytałem gazetkę Motor i była seria "kupujemy używanego Passerati w Niemczech" Kupili Paska z przebiegiem 320k km i też z wydmuchaną uszczelką głowicy. Kristo55, lepiej nie zwlekaj z naprawą, bo zacznie wywalać jeszcze bardziej.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: daro2 » sob sty 10, 2015 20:27

Witam
Nie wiem na pewno ale mam podobne objawy, to znaczy jak ostatnio przejechałem kilkanaście kilometrów, po kilu godzinach odjeżdżam i widzę że zostawiłem po sobie plamę płynu, najgorsze jest to że
nigdzie nie możemy znaleźć wycieku, już kilka razy dolewałem płynu, i co jeszcze nie dzieje się to zawsze czyli raz coś wycieknie a raz nie. Dzisiaj dwa razy doprowadzałem silnik do takiej temperatury
żeby się włączyły wentylatory, i zaraz na kanał i szukanie gdzie cieknie i nic, już nie wiem gdzie tego szukać, czy to wina korka? przebiegu mam 145 tyś kurde czyżby uszczelka pod głowicą?
dodam tylko że mam taką białą maź pod korkiem od oleju, ale to chyba od krótkich przebiegów.
Poradźcie coś



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Tomos15 » sob sty 10, 2015 20:45

Wymień najpierw korek zbiorniczka, a jeśli to nie pomoże podjedź do dobrego warsztatu i zrób test na obecność spalin w układzie chłodzenia. Jeśli wykryje spaliny to znaczy że uszczelka poszła :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: daro2 » pn sty 12, 2015 15:40

Tomos15 pisze:Wymień najpierw korek zbiorniczka, a jeśli to nie pomoże podjedź do dobrego warsztatu i zrób test na obecność spalin w układzie chłodzenia. Jeśli wykryje spaliny to znaczy że uszczelka poszła :)
Dobra wymienię korek koszt niewielki ale co w tym korku może się zepsuć? druga sprawa jak by to była uszczelka to dlaczego mam wyciek raz na kilka wycieczek samochodem? ( nie zawsze cieknie) myślę
że przy przedmuchanej uszczelce powinno cały czas cieknąć.
Czy ktoś w okolicach Bielska zrobiłby taki test? lub jest na to jakiś inny sposób? znacie jakieś warsztaty co takie coś oferują?
Czy podróbka korka za 10 złoty z A..ro jest ok czy kupić oryginał?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości