Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GolfMk2-Kajetan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 17:52
Lokalizacja: Jordanów Śląski

Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Post autor: GolfMk2-Kajetan » śr sie 20, 2014 22:22

Witam,
mam problem z moim Golfem mk.2, przejadę np. 20 km silnik się nagrzeje, węże od chłodnicy robią się twarde. Ten na górze jest gorący na dole letni, zgaszę samochód i włącza mi się wentylator ( nie raz w czasie jady) problem tkwi w tym że nie wyłącza się muszę go odłączać od prądu. Czy to oznacza że uszczelka zakończyła swój żywot i do wymiany się nadaje ?


Pozdrawiam Darek



Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Post autor: mkoch » czw sie 21, 2014 00:17

Po kolei sprawdziłbym i eliminował w razie pozytywu:
- kable od czujnika w chłodnicy, czy gdzieś nie sa przetarte, nie ma przebicia,
- czujnik temperatury w chłodnicy,
- termostat,
- pompę cieczy.


Powoly, bo się rozpierdoly...

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Post autor: mleko1984 » czw sie 21, 2014 07:17

Może być jeszcze problem z przekaźnikiem tego wentylatora w skrzynce z bezpiecznikami. To on wyłącza wentylator po jakimś czasie od wyłączenia silnika.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Post autor: Paweł Marek » czw sie 21, 2014 11:15

problem przekaźnika łatwo wykluczyć wypinając kostkę włącznika z chłodnicy, i nie każde auto ma taki układ zwłoczny - raczej w mk2 go nie było.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Post autor: mleko1984 » czw sie 21, 2014 13:50

Może tak być jak Paweł Marek pisze. Jest jeszcze jedna opcja, przynajmniej w Golfach po 1989 roku... Gdzieś w okolicy głowicy może być dodatkowy czujnik z jednym pinem, który włącza wentylator (omijając termostat) w przypadku gdy temp przy głowicy jest za wysoka. U mnie taki czujnik występuje ale to jest 16V, także głowica całkiem inna i ma zupełnie inaczej porozmieszczane czujniki. Z pewnością jest tam jeden kabelek, który po zwarciu do masy załącza wentylator, sprawdzałem to kiedyś u siebie. Można to znaleźć tutaj:

http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ermoswitch" onclick="window.open(this.href);return false;
( After-run thermoswitch = a cylinder head mounted thermoswitch used to sense excessive engine compartment temps. High temps closes the switch making a ground connection for the after-run control unit and operating the fan for up to 15 min.)

A co tak naprawdę powoduje wyłączenie wentylatora po zgaszeniu silnika to szczerze mówiąc nie jestem pewny: czy wyłącznik czasowy, czy po prostu rozłączenie termostatu ale coś mi świta, że na tym przekaźniku była jakaś informacja o czasie co wskazywałoby na to, że to wyłącznik czasowy ale ręki sobie nie dam uciąć.

Znalazłem foto tego czujnika dla 8v:
http://www.cabby-info.com/images/Electrical/CFARTTS.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Post autor: Paweł Marek » pt sie 22, 2014 14:24

mleko1984, racja były takie włączniki przy gaźniku, działały po zgaszeniu zapłonu, ale nie czasowo chyba tylko do czasu schłodzenia gaźnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
GolfMk2-Kajetan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 17:52
Lokalizacja: Jordanów Śląski

Problem z Wentylatorem chłodnicy Golf MK.2

Post autor: GolfMk2-Kajetan » ndz sie 24, 2014 23:48

Nie, to się pojawiło od niedawna, będę leciał po kolei jak to kolega na samym początku powiedział, wymienię termostat i czujnik w chłodnicy i się okaże



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości